VIVA CRUISE ile NOEL PAZARLARI ZAMANI FRANSA LYON’DA GASTRONOMİ GEZİSİ

GEZİMİZ DOLMUŞTUR, GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: Fransa
Gezi Türü: KÜLTÜR, SANAT VE GASTRONOMİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 01.12.2023 - 06.12.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

VIVA CRUISE çok harika bir çalışmaya imza atmış arkadaşlar hayran olunası.
Fransa Rhone nehri, Lyon, Provans hattında VIVA CRUISE şıklığı ile ve her yemekte harika şaraplar, negroni kokteylden şampanyaya tüm içkiler; her şey dahil konsepti ile süzülürken
LYON’da doya doya 2 tam gün gezmek,
hem Lyon hem de Avignon’da gece de demirlemek,
yepyeni ürün BEAUJOLAUS şarapları ve Noel pazarları zamanında bölgede olmak şahane.
DİKKAT ARKADAŞLAR
bu gezide tüm nehir gemisi kamaralarımız olabilecek en üst kategori olan EN ÜST KAT DIAMOND kategori kamaralardır.
Ayrıca üzüm bağları köylerindeki son öğle yemeği atıştırmaları hariç her şey fiyata dahildir.

GEZİ PROGRAMI

BGD İLK KEZ FRANSA RHONE NEHRİ-LYON-PROVANS HATTINDA
Beaujolaus şarapları ve Noel Pazarları zamanında
VIVA CRUISE şıklığı ve tüm içkilerle her şey dahil konsepti güzelliği ile
1-6 ARALIK
5 GECE 6 GÜN

I. GÜN: 1 ARALIK CUMA
FRANSA LYON
Bu sabah THY Lyon saat 09:20 uçağı ile uçuşumuz, varışımız 10:50’de.
Paris’den sonra 2. en önemli Fransa şehri sayılan Lyon’da olma keyfimiz. Lyon’da Viva Cruise’un harika planlaması ile çok zaman geçireceğiz, işte bu harika. Lyon’daki ilk günümüzde öncelikle bu harika şehrin panaromalarına yöneleceğiz. Rhone ve Saone nehirlerinin kavuşma noktasındaki Lyon, MÖ. 43 yılında Romalılarca Lugdunum ismiyle kurulmuş. Bölge başkentliği yapmış. 18. yy’ın ortasında ise Avrupa’nın ipek kumaş merkezi olmuş, zenginliği burdandır. Yaratıcıdır, 1870’de Lumiere kardeşler sayesinde sinema sanatı burada doğdu. Bu güzeller güzeli şehirde ilk gün iki olağanüstü özelliğe odaklanacağız.
Önce buşonlar. BUŞON = ANNE MUTFAĞI GASTRONOMİSİ.
Buşon tıpta da kullanılan bir kelime. Lyon’da ise anne mutfağı demek. Mere isimli anne ahçılar 18. yüzyılda çok zengin ipek tüccarlarının saraylarında yemekler pişirdiler, ekonomi kötüleşince işsiz kalıp küçük restoranlar açtılar. İlk gün zevkle yemeklerini yiyeceğiz oley.
Sonra TREBÜLLER. Lyon Avrupa’nın ipek dokumacılık merkeziydi, Lübnan gezilerinde Lyon ipek tüccarlarını hep konuşuruz. Bu çok değerli ürün = ipek kumaş çok itina ister, güneşten, yağmurdan korunmalı. İşte Lyonlular harika bir sistem kurmuşlar, bir sokaktan öbür sokağa avlulardan geçen korunaklı yollar,bu yollara trebüller denmekte, göreceğiz.
Akşam vaktinde de gözümüz gönlümüz Lyon’la şenlenmiş olarak VIVA VOYAGE nehir gemimize geçeceğiz. VIVA CRUISE avantajlarına bakınız. Akşam yemeği ve konaklama VİVA VOYAGE gemimizde.
Saat 22:00’de gemimiz Rhone nehri boyunca yol almaya başlayacak.

II. GÜN: 2 ARALIK CUMARTESİ
TAİN L’HERMITAGE
Gemimiz Tain l’Hermitage limanına sabah saat yedide yanaşacak. Gemimizde erkenden alacağımız kahvaltının ardından Tain L’ Hermitage Kasabası yürüyüş turumuza başlayacağız. Ron Nehri Vadisi’ne hâkim bağlara sahip bu kasaba, Fransa’nın en gövdeli, en karakteristik şaraplarının, SYRAH (Şiraz) üzümlerinin doğum yeridir. Aynen Bordo gibi ünlüdür Hermitage şarapları, bir şarap eğer Hermitage ise, hemmen saygı görür. Ve muhakkak ki tadıp ve de satın alıp Hermitage keyfi yapacağız. Bu Ron kasabası Cite du Chocolat Valrhona çikolata dünyası ile de meşhur, hem şarap, hem çikolata tadımları. Oh la la. Gemimiz Tain L’ Hermitage limanından saat 15.00’ de hareket edecek. Geç öğle yemeği ve akşam yemeği ve konaklama VIVA VOYAGE gemimizde.

III. GÜN: 3 ARALIK PAZAR
ARLES – AVİGNON
Gemimiz VIVA VOYAGE Arles limanına 08.30’da demir atacak, biz de bu güzel sabahta müthiş Arles manzaraları ile kahvaltımızı yapacağız. İşte ARLES, hem muhteşem bir Roma İmparatorluğu şehri hem de bir VAN GOGH şehri.VAN GOGH’dan izler, hatıralar bulacağımız Arles şehrinin sokakları muhteşem. Hem Romalıların hem de Van Gogh’un neden Arles’e hayran olduklarını bizzat görmüş olacağız.
Gemimiz saat 13.00 de hareket edecek. Öğle yemeği ve dinlenme-sohbet-nehir seyri gözlemlerimizin ardından Avignon limanına 17.30’da yanaşacağız. Gemimiz ertesi gün öğlene kadar Avignon’da oley. Öncelikle bu muazzam şehrin akşamını ve gecesini göreceğiz. Papalar sarayı,Pont Saint Benezet köprüsü; her yer ışıl ışıl, havada Noel kokusu, Noel süslemeleri. İşte büyülü gecemiz çünkü Avignon’dayız oley. Akşam yemeği ve konaklama VIVA VOYAGE gemimizde.

IV. GÜN: 4 ARALIK PAZARTESİ
AVİGNON
Sabah erken saat kahvaltımızın ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan “Papalık Merkezi” kutsal Avignon şehrini gezeceğiz.
AVIGNON: RHONE NEHRİNİN İNCİSİ, Papaların şehri. 14. yüzyılın başında tam 70 yıl boyunca papalar buradaydı, Roma’da değil. Ve Avignon 1791 yılına kadar papalık toprağı sayıldı. Bu görkemli geçmişi ile donanmış, hayranlık uyandıran bir mimariye sahip çok güzel bir şehir. Muhakkak görülmeli.
Saat 1’de gemimize dönüp öğle yemeğimizi müthiş panaromaları gözleyerek yiyeceğiz: gemimiz Ron nehri boyunca Lyon’a doğru yol alacak. Akşam yemeği ve konaklama VIVA VOYAGE gemimizde.

V. GÜN: 5 ARALIK SALI
LYON
Bu sabah kahvaltımızı ve dinlenme anlarımızı müthiş Rhone nehri panaromaları eşliğinde yaşayacağız. Saat 14:00’de müthiş Rhone nehri panaromaları eşliğinde tekrar Lyon’a varışımız.
Lyon şehir merkezinde dünyanın en meşhur operalarından Lyon Opera binası, Lyon Güzel Sanatlar Müzesi, sinema sanatının doğuş hikayesi ve pek çok Lyon detayı bizleri mest edecek. Işıl ışıl Lyon akşamı keyfi de bizim oley. Yine Avignon’da olduğu gibi bu ışıl ışıl ortamda havada Noel kokusu ve çevrede Noel süslemeleri. Akşam yemeği ve konaklama VIVA VOYAGE gemimizde.

VI. GÜN: 6 ARALIK ÇARŞAMBA
BEAUJEU BÖLGESİ ŞARAP KÖYLERİ
Kahvaltımızın ardından gemiden ayrılacak dünya üzerinde kendi ismiyle anılan taze BEAUJOLAIS şaraplarının üretildiği Beaujeu köyüne giderek kasım sonu çıkacak olan 2023 Beaujolais’sini ilk tadanlardan olacağız. Üzüm bağları, Fransa’nın en şirin köyleri arasında yapacağımız çevre gezimizi Lyon-Saint Exupéry Havalimanında sonlandıracak ve İstanbul’a döneceğiz. İşte yine bir rüyanın sonu.

FİYAT

DIAMOND EN ÜSTKAT KAMARADA iki kişi, kişibaşı
1790 AVRO
SINGLE FARKI 595 AVRO
TRIPLE ODA MÜMKÜN DEĞİL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER
THY ISTANBUL-LYON GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
LÜKS VİVA VOYAGE NEHİR GEMİSİNDE 5 GECE HER ŞEY DAHIL ALL INCLUSIVE KONAKLAMA
ÜÇ ÖĞÜN ÇOK LEZZETLİ YEMEKLER
HER YEMEKTE SINIRSIZ TÜM İÇKİLER
HER YEMEKTE HARİKA ŞARAPLAR
GÜN BOYU TÜM İÇKİLER
TÜM KOKTEYLER
Her gün 5 ÇAYI
BAHŞİŞ DERDİ YOK GEMİ BAHŞİŞLERİ ÜCRETE DAHİL
FRANKOFON DÜNYAMIZIN YILDIZI SEVGİLİ MURAT SERİM’in REHBERLİĞİ
LYON, AVIGNON, ARLES, TAIN L’HERMITAGE, BEAUJEU BÖLGESİ GEZİLERİ
HAVALİMANI ve BEAUJEU transferleri dahil tüm transferler
TÜM MÜZE ve ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
KALİTELİ MÜZİK
Bir gemiye göre çok çok güzel banyo ve RITUALS marka harika kozmetik ürünler
Gemide hazır KULAKLIK SİSTEMİ.
SONSUZ SU PINARI
Kabinde 1 şişe ŞAMPANYA.
İLK GÜN LYON’da BUŞON MUTFAĞI

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
BU BİR BİKİNİ TURDUR ARKADAŞLAR,
SON GÜN ÜZÜM BAĞLARINDA ÖĞLE ATIŞTIRMALARI HARİÇ,
BU FİYATA AKLA HAYALE GELEBİLECEK HER ŞEY DAHİLDİR.
Son gün öğle yemeğini, zaman kazanmak adına serbest bırakıyoruz.

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!