VAN-İSHAKPAŞA SARAYI, NEMRUT DAĞI, AHLAT GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: VAN
Gezi Türü: Kültür-Sanat ve Gastronomi
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 22.09.2022 - 25.09.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

– VAN KAHVALTISI
– DOUBLE TREE HİLTON KEYFİ
– İSHAKPAŞA SARAYI
– NEMRUT DAĞI ve ülkemizin en büyük volkanik kalderası
– AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI Dünyanın en büyük mezarlığı
– AHTAMAR ADASI
– URARTU MEDENİYETİ ÇAVUŞTEPE
– Dünyanın en büyük müzesi / URARTU MÜZESİ

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 22 EYLÜL PERŞEMBE
Van Havalimanına THY veya Pegasus sabah uçuşları ile varışımız. Van, sevenlerini Van kahvaltısı ile karşılar oley: karakovan balı, manda kaymağı, Van kavurması, Van cacığı, murtuğa, kavut, köy tereyağı, Van çöreği. Bu müthiş karşılamadan sonra dünyanın en büyük ve önemli Urartu Müzesini ve ardından Urartuların en önemli başkenti Eski Van: Tuşba’yı gezmek muhpolacak. Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürünü birarada görmek çok güzel. Panoramik Van Kalesi, Arubani Art Gezisi: Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Savat Gümüşü. Konaklama ve Akşam yemeği bizleri her zaman çok mutlu kılan Hilton Otel’imizde.

2. GÜN: 23 EYLÜL CUMA
Bu çok güzel günün bize armağanı İSHAKPAŞA SARAYI olacak. Doğubayazıt’a doğru hareket edip önce Muradiye Şelalesinin keyfini çıkartacağız. Çaldıran Savaşı’nın yapıldığı ovayı ve panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayacağız. Ya Ağrı Dağı panaromalarına ne demeli? Öğle yemeği. Ve tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshakpaşa Sarayı’nı gezmek! İşte bu. Urartuların İran sınırına yakın son kalelerinden birini de görmek bizlere nasip olacak. Ve Van’a dönüş. Akşam yemeği Hilton Otel’de.

3. GÜN: 24 EYLÜL CUMARTESİ
Kahvaltı sonrası Van Gölü güney sahili boyunca Tatvan’a hareket. Tatvan’a varınca gurubumuza özel minübüslerle 2011 yılında Avrupa’nın en seçkin tur destinasyonu seçilen Nemrut Kalderası turu bizim. Dünyanın ikinci büyük Krater Gölü olan Nemrut Krater Gölünü (buhar bacaları, sıcak göl) gezdikten sonra öğle yemeğimiz: Adilcevaz’da Doktor Adnan hocanın ceviz bahçesinde keyifli bir öğle yemeği! Ardından dünyanın en büyük Açık Hava Mezarlığı olan Ahlât Selçuklu Mezarlığı Ahlât Kümbetleri ve Ahlât Harabe Şehir Gezilerimiz de unutulmaz olacak. Van’a dönüş. Akşam yemeği Hilton Otel’de.

4. GÜN: 25 EYLÜL PAZAR
Van’daki son günümüzde önce Ahtamar Adası’na keyifli bir Tekne Turu bizim. Ahtamar Kilisesi, çok önemli dış kabartmaları ile çok önemli bir mimari değer Ardından Ahtamar Adasındaki Sahilde yüzme molası keyfi. Tekne ile Gevaş’a dönüş. Gevaş’ta Halime Hatun Türbesi’ni gezdikten sonra en önemli Urartu kalelerinden Çavuştepe kalesini de ziyaret edeceğiz. Van’a dönünce yöresel Van yemeklerini tatma keyfi. Van merkezde serbest zaman. Ardından havalimanına transfer. Bir Van, Van gölü, Ahlat, Doğubeyazıt rüyasının sonu.

FİYAT

Double Odada Kişi Başı Fiyat: 4.900.- TL
Single Farkı Fiyat: 800.- TL

Tur Ücretine Dâhil Olan Hizmetler:
• 3 Gece Double Tree By Hilton Otelde Sabah Kahvaltısı dahil konaklama,
• Van kahvaltısı
• Tüm öğle ve akşam yemekleri,
• 4 Gün süreyle tüm bölgede Ulaşım Hizmeti,
• 4 Gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti.
• Ahtamar Adasına Özel Tekne Turu.
• Nemrut Krater Gölüne Özel Minübüslerle Transfer ve Nemrut Krater Gölü Turu.
• Seyehat Sigortası,Araç İçi İkramlar, Dezenfektan Kiti.
• Gagik Tour rehberliği,
BGD TURİZM Güvencesi.

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:
Van’a gidiş dönüş uçak biletleri hariç her şey fiyata dahildir.
Önemli : Müzekartınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!