PARMA ANDREA BOCELLI KOSERİ + PORTOFİNO GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İTALYA PARMA-CENOVA-PORTOFİNO
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 06.07.2022 - 10.07.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BGD PARMA ANDREA BOCELLİ KONSERİ VE VE VE PORTOFİNO GEZİSİ
TIME TO SAY GOODBYE + I FOUND MY LOVE IN PORTOFINO + CENOVA + ÇİNKO TERRE + MODENA
PAVORETTİ MÜZESİ GEZİSİ YOK BÖYLE BİR GEZİ

🎻 İTALYA PARMA ŞEHRİNDE DÜKÜN SARAY BAHÇESİNDE UNUTULMAZ ANDREA BOCELLİ KONSERİ
🧜‍♂️ PORTOFİNO KEYFİ, TEKNE TURU
🧀 İTALYA GASTRONOMİ EVRENİNİN YILDIZLARI: PARMESAN, MODENA VE NELER NELER
🏛 MUHTEŞEM İTALYAN ŞEHİRLERİ: CENOVA, PARMA, MODENA
🧿 VE, VE, VE KREM DÖ LA KREM ÇİNKO TERRA

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 6 TEMMUZ ÇARŞAMBA MODENA-PARMA
Bu sabah THY ile İtalya Bolonya’ya uçacağız. Bolonya’ya varınca Modena’ya transferimiz.Burada ilk olarak Luciano Pavarotti’nin Modena’daki müze-evini ziyaret edeceğiz. Aynı zamanda Ferrari, Lamborghini ve Maserati gibi dev markaların kenti Modena, İtalya Otomobil Endüstrisinin kalbi niteliğinde. Tarihi şehrin bir diğer önemli özelliği de İtalyan Mutfağının vazgeçilmez lezzet unsurlarından Balzamik Sirkenin de doğum ve 1 numaralı üretim yeri olması. Modena ziyaretlerimiz sonrası Parma’ya geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Parma.

2.GÜN: 7 TEMMUZ PERŞEMBE PARMA-ANDREA BOCELLİ
Kahvaltı sonrası Parma’yı gezeceğiz. Unesco tarafından dünyanın en yaratıcı gastronomi şehirleri listesinde bulunan Parma, tarihi günümüzden 5000 yıl önceye kadar uzanan kadim bir İtalyan şehridir. Şehrin fevkalade iyi korunagelmiş tarihi merkezi yaya dostu sokaklarla doludur. Yüzlerce yıllık yeme-içme kültürü de şehri tam bir gastronomi merkezi haline getirir. Gezimiz esnasında Parmesan Peyniri ve Parma Jambonu başta olmak üzere muazzam lezzetleri tadacağımız keyifli molalar da günümüzü süsleyecek. Ve son olarak bu gece saat 21:00’de Andrea Bocelli Konseri’nde kulağımıza ve ruhumuza eşsiz bir ziyafet sunacağız. Akşam yemeği, konser ve geceleme Parma.

3.GÜN: 8 TEMMUZ CUMA ÇİNKO TERRE-CENOVA
Kahvaltı sonrası Parma’dan ayrılıyor ve İtalya’nın en popüler tatil noktalarından meşhur Liguria Kıyılarına uzanıyoruz. Yüzyıllar boyunca insanlar, Akdeniz’e nazır engebeli, sarp arazide üzüm ve zeytin yetiştirmek için özenle teraslar inşa ettiler. Karadan erişimi çok zor olan bu kıyı şeridinde rengarenk evlerden oluşan balıkçı köyleri kurdular. İşte bugün İtalyan Rivierası’nın gözde tatil bölgesi Cinque Terre bu şekilde ortaya çıktı. Monterosso, Vernazza, Corniglia, Manarola ve Riomaggiore… Bu şirin köylerden en güzellerini gezdikten ve keyifli anlar yaşadıktan sonra akşama doğru Cenova’ya geçiyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Cenova.

4.GÜN: 9 TEMMUZ CUMARTESİ PORTOFİNO
Kahvaltı sonrası muhteşem bir gezi bizleri bekliyor. Sadece İtalya’nın değil dünyanın en ünlü tatil kasabası, filmlere, şarkılara konu olmuş Portofino’ya uzanıyoruz bugün. Hem denizden hem de karadan muhteşem sahilleri, şık ve göz alıcı sokakları ile ihtişamın merkezi Portofino’yu doya doya gezeceğiz. Burada yapacağımız tekne turu da keyifli günümüzü taçlandıracak. Yaşanan unutulmaz saatlerin ardından akşama doğru Cenova’ya dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Cenova.

5.GÜN: 10 TEMMUZ PAZAR CENOVA
Kahvaltı sonrası Cenova’yı geziyoruz. Cenova, çok uzun bir denizcilik geçmişine sahip, Akdeniz’in önde gelen liman şehirleri arasındadır. Özellikle 16. ve 17. yüzyıllarda şehre akan zenginlikler, şehre La Superba lakabını kazandıran mermer saraylarda hala daha kendini göstermekte. İtalya’nın belki de en görkemli saraylarına ev sahipliği yapan bu tarihi liman şehrini gezdikten sonra Milano Havalimanına transfer. Türk Hava Yolları’nın direkt seferi ile İtalya’ya veda ediyoruz. Milano 19:40 – İstanbul 23:40. İstanbul’umuza uçuşumuz.

FİYAT

Double odada kişibaşı 1650
Avro Single farkı 200 Avro
4 taksit

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER :
🧿 THY direkt seferleri ile Bologna gidiş Milano dönüş ekonomi sınıfı gidiş dönüş uçak bileti
🧿 Parma’da 2 gece ve Cenova’da 2 gece merkezi ve şık otellerde toplam 4 gece kahvaltı dahil konaklama
🧿 Tüm akşam yemekleri
🎵🎶🎻Andrea Bocelli Konser Bileti
🚗 Özel aracımız ile programda belirtilen tüm ulaşımlar, geziler ve ziyaretler
🛥 Portofino’da tekne turu
🧀 Peynir, balzamik sirke ve şarap tadımları
🧿 Rehberlik Hizmeti
🧿 Seyahat sigortası
🧿 BGDTURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içecekler.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!