NEMRUT, ZEUGMA, GÖBEKLİTEPE, KARAHANTEPE, SIRA GECESİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ADIYAMAN-URFA
Gezi Türü: Kültür-Sanat
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 15.09.2022 - 18.09.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🧿1 Gece Adıyaman, 2 gece Urfa’da Butik Otellerde Konaklama
🧿 Tüm kahvaltı, Öğle ve Akşam yemekleri
🧿 Tur Boyunca Lüks Araçlarla Ulaşım Hizmeti
🧿 Nemrut transferi
🧿 Sıra Gecesi
🧿 Halfeti Tekne Turu
🧿 Profesyonel Rehberlik Hizmeti
🧿 Araç İçi İkramlar
🧿 Seyahat Sigortası
🧿 GAGİK TOUR rehberliği
BGD TURİZM Güvencesi

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 15 EYLÜL PERŞEMBE
Sabah Adıyaman Havalimanına uçuşumuz. Önce Öğle yemeği :Adıyaman Mutfağı. Yemek sonrası özel araçlarla Komagene Kralı Antiochos’un Anıt mezarının da olduğu Nemrut Dağı ve çevresine hareket. Yol güzergahımızda bulunan Komagene Kralı aile mezarı olan Karakuş Tümülüsü’nü de ziyaret edeceğiz. M.S. 2. Yy’da yapılan bölgenin tarihi sembollerinden biri olan Cendere Köprüsünü de. Nemrut güzergahı üzerinde yer alan ve Kommagene medeniyetinin bir dönem başkenti olan Arsemia Antik Kentini gezeceğiz. Nemrut Dağında bulunan Komagene Krallığının anıtsal veya kutsal sayılan teraslarını gezeceğiz. Doğu terasındaki tanrı heykelleri, kuzey terasındaki sunak bölümünü ve batı terasındaki devasa tanrı heykelleri, ve güneş batımı ve şarap. İşte bu unutulmaz. Nemrut Dağında gün batımı keyfi ile günü sonlandıracağız. Konaklama ve Akşam Yemeği Adıyaman’daki otelimizde.

2.GÜN: 16 EYLÜL CUMA
Sabah Kahvaltı sonrası GAP projesinin en önemli projelerinden biri olan Atatürk Barajı’nı gezeceğiz. Ve Fırat nehri kıyısında Halfeti ve Rum Kale. Nehirden. İşte bu. Bu da unutulmaz. Bilecik Barajı yapımından sonra sular altında kalan Savaşan Köy, Rum Kale ve eski Kaya yerleşimlerini grubumuza özel tekne turu ile gezeceğiz. Binlerce yıldır Mezopotamya tarihinde tarım toplumları için kutsal sayılan Fırat Nehri kıyısındaki nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşları Üretim ve Koruma Çiftliğini gezeceğiz. Fırat Nehri kıyısında öğle yemeği: Patlıcan Kebabı. Yemek sonrası Şanlıurfa’ya seyahat edeceğiz. Tarihi Urfa Kalesi’nden Panoramik Urfa yerleşimini göreceğiz. Şanlıurfa’da Balıklıgöl gezisi sonrası otelimize geçeceğiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Şanlıurfa’daki Otelimizde.

3.GÜN: 17 EYLÜL CUMARTESİ
Kahvaltı sonrası Dünya tarihine çok önemli katkı sunan ve bulunan heykeller ile Arkeolojide çok özel konuma gelen Karahan Tepe gezimiz. Daha sonra İnsanoğlunun yaptığı ilk tapınakları ve devasa kült alanı ile yaklaşık 12 bin yıl öncesine bir zaman yolculuğu yapacağımız ve 2018 yılında UNESCO Dünya Kültür Miras Listesine alınan Göbekli Tepe’yi ziyaret edeceğiz. Öğle Yemeği Yöresel Urfa Mutfağı. Yemek sonrası, Göbekli Tepe ve Karahan Tepe’de çıkarılan Dünya’nın en eski Arkeolojik Eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ve tarihi bir mağarada Yemekli Sıra Gecesi keyfi bizim. Konaklama Şanlıurfa’daki Otelimizde. 4.GÜN: 18 EYLÜL PAZAR Sabah kahvaltı sonrası Fırat Nehri kıyısındaki Zeugma Antik Kentine hareket. Ardından Roma’nın, Fırat Nehri’nin kıyısındaki en önemli Ticaret ve Sanat Kenti olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müze’sini gezeceğiz. Öğle yemeği Gaziantep’in en önemli lezzet duraklarından biri olan Kebabçı Halil. Gaziantep şehir merkezi turu, Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı, Elmacı Pazarı’nı gezeceğiz. Ardından Havalimanı transfer.

FİYAT

Double odada kişibaşı 4.100 TL
Single farkı 600 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Uçak Biletleri MÜZEKART, yanınıza almayı unutmayınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!