LÜBNAN BAĞLARI GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: LÜBNAN
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 22.11.2022 - 25.11.2022
GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 22 KASIM SALI
*BEYRUT* Beyrut ve Lübnan bağları heyecanı yaşayacağımız bu muhteşem günde Antalya-Beyrut uçuşumuz. Beyrut’a varışımız 17:15. Öncelikle otobüsümüzle panaromik Beyrut şehir turu ve en turistik nokta olan Hamra’da butik otelimize check-in. Ardından dillere destan AbdülVahab restoranda lokal içkilerle de taçlanan akşam yemeğimiz. Konaklama Beyrut.

2. GÜN: 23 KASIM ÇARŞAMBA
*JEITA, HARİSSA, BYBLOS* ve *İKSİR BAĞLARI* Kahvaltı sonrası , ilk gezeceğimiz nokta dünyaca meşhur Jeita mağaraları olacak. 1836 yılında keşfedilen bu mağaralar, Nahr Kalb, Köpek Nehri vadisinde. Osmanlı döneminde tam bu noktadan Beyrut şehrine içme suyu ulaştırıldı ve bu Osmanlı mirası devam etmekte. Beyrut’un Beyrut olduğu dönemde tüm Fransız moda evleri dev üst mağarada defile düzenleme telaşına düşerlerdi. Üst mağarada dünyanın en büyük sarkıt ve dikitleri. Alt mağarada kayıkla gezinti keyfi. Ardından Lübnan’ın en büyük Hristiyan topluluğu olan Maronitlerin Katedralinin yer aldığı, müthiş Beyrut panaroması ve teleferik keyfi sunan Harissa bölgesini gezeceğiz. Ve müthiş gezi sonrasında Simar El Baher Restaurant’da denizin tüm bereketi için öğle yemeği masamıza kurulacağız. Lübnan suşisinden çeşit çeşit balığa, gelmiş geçmiş en güzel deniz ürünlerinin sunulduğu bu ziyafetin tadı damağınızda kalacak. Ardından Byblos şehri yolu üzerinde İKSİR BAĞLARI ziyareti. Ve Fenikelilerden yadigar Byblos antik kenti. Antik Yunancada kitaplar anlamı taşıyan Byblos, Lübnan’ın en önemli antik yerleşimlerinden biri. Byblos, hepimizi otantik dokusu ile mest edecek. Kafelerinde çay, kahve içmek, eski dokusunu koruyan dükkanlardan alışveriş, zaten sunduğu arkeolojinin yanında bonusları Byblos’un. Ve bu akşam Beyrut’a geri döndüğümüzde olağanüstü Mayrig Restoranın’da Ermeni mutfağının zenginliğini hep beraber tadacağız.

3. GÜN: 24 KASIM PERŞEMBE
* BAALBEK, BEKAA VADİSİ, ANJAR* ve *KSARA, KEFRAYA, AZİZ TOMAS, DOMAINE WARDY * Bugün çok çok özel bir gün çünkü pek çok bağevini görmek için Bekaa Vadisi, Baalbek ve Anjar bölgelerine gidişimiz. Bu çok özel bölgede dünyanın en büyük Roma tapınağı Baalbek, Emevi-Abbasi çatışmasında etken olmuş muazzam bir proje Anjar ve çok bereketli tarım bölgeleri mevcut. Cizvit papazların kurduğu Ksara Şato tipi bağevi ve yine çok meşhur Şato Kefraya, Şato Aziz Tomas, Domaine Wardy bizleri mest edecek. Öğle yemeğimiz Anjar’da. Akşam yemeği ve konaklama Beyrut. 4. GÜN: 19 KASIM CUMARTESİ *BEYRUT, DÜRZÜ EMİRİ * Bu son günümüzde Beyrut merkezinde çok etkileyici yerler görüp Dürzülerin hakim olduğu Beit Al Qamar’a gideceğiz. Dürzü Emir’in sarayı çok ama çok güzel. Öğle yemeği molası. Ve tüm bu güzelliklerin ardından havalimanına transfer. Antalya’mıza dönüşümüz.

FİYAT

Rezervasyon ve fiyatlandırma bilgileri için lütfen arayınız: ERHAN ATEŞ +90 530 2000828

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!