KIŞ DÖNEMİ İZLANDA BGD KUZEY IŞIKLARININ PEŞİNDE!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İZLANDA
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 27.02.2024 - 03.03.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

İzlanda yılın her mevsiminde nefes kesici manzaralar sunan ender ülkelerden biri. Ateş ve buzun mistik birlikteliğinin meyvesi olan adada muazzam buzullar, lav mağaraları, devasa şelaleler, güçlü volkanlar, uçsuz bucaksız plajlar, jeotermal havuzlar gezimiz boyunca bizlerle olacak. Doğanın en şaşırtıcı mucizelerinden kuzey ışıkları da bu şölene eklenince İzlanda ömür boyu unutulmayacak bir tatil vadediyor.

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 27 ŞUBAT SALI
REYKJAVİK
Bu sabah THY İstanbul-Münih ve Icelandair Münih-Reykjvavik İzlanda uçuşları ile inanılmaz doğası olan İZLANDA’ya uçuşumuz.
Keflavik Havalimanı’nda buluşmanın ardından Reykjavik şehir merkezindeki otelimize transfer. Odalara yerleştikten sonra tur programı hakkında bilgilendirme ve akşam yemeği. Sonrasında kuzey ışıkları avı için rehberimizin belirleyeceği rotaya doğru hareket edeceğiz. İlk gecemiz bile çok özel olacak.

II. GÜN: 28 ŞUBAT ÇARŞAMBA
İZLANDA’NIN ALTIN ÇEPERİ:
Golden Circle: Þingvellir Milli Parkı, Gulfoss Şelalesi, Geysir.
Bugün “Golden Circle” olarak bilinen İzlanda’nın en meşhur rotasını takip edeceğiz. İlk durağımız Amerika ve Avrupa kıtalarının ayrıldığı fay hattı olan ve dünyanın ilk parlamentosuna ev sahipliği yapan Þingvellir Milli Parkı. Sonrasında “Altın Şelale” Gulfoss’a geçiyoruz. Bir sonraki durağımız ise gayzerlerin atası “Geysir”. Turumuzun sonunda otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeğinin ardından kuzey ışıkları avına çıkacağız.
3,5 saat araç yolculuğu, 250 km.

III. GÜN: 29 ŞUBAT PERŞEMBE
Seljalandsfoss, Skogafoss, Reynisfjara, Kalfafell
4 saat araç yolculuğu, 300 km.
ve 3 saat kolay yürüyüş.
Bu + günde programımız İzlanda’nın güneyinde geçiyor. Kaynağını Eyjafjallajökull Volkan Buzulu’ndan Seljalandsfoss Şelalesi, arkasındaki mağara ile ünlü Skogafoss Şelalesi, dünyanın en güzel plajları arasında yeralan Reynisfjara Siyah Kum Plajı, Sólheimasandur Uçak Enkazı gibi birçok nokta rotamız üzerinde bulunuyor. Kalfafell’deki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği ve akabinde kuzey ışıkları avı.

IV. GÜN: 1 MART CUMA
Skaftafell Buzulu, Jokulsarlon, Vestrahorn
3 saat araç yolculuğu, 200 km. 2 saat kolay yürüyüş.
Sabah ilk olarak buzullar, volkanlar, güçlü nehirler ve şelaleler ile oluşmuş Skaftafell Milli Parkı ve Buzulu ile güne başlayacağız. Buzulun üzerine kadar yapacağımız yürüyüş ile dünya dışı bir coğrafyaya tanıklık edeceğiz. Bir sonraki durak İzlanda’nın ayakta kalan son çimen kiliselerinden olan Hof Kilisesi. Burada kısa bir molanın ardından Jokulsarlon Buzul Gölü’ne devam edeceğiz. Vatna Buzulu’ndan kopan buzul parçalarının okyanusa yaptıkları yolculuğa tanıklık ederken fok balıklarını görme şansını elde ediyoruz. Daha sonra adanın doğu tarafına doğru devam edip İzlanda’nın en nefes kesen manzaralarından birini sunan Vestrahorn’a varacağız. Burada kısa bir yürüyüş sonrası Viking Köyü’nü görüp otelimize doğru yola çıkacağız.

V. GÜN: 2 MART CUMARTESİ
Dyrhólaey, Selfoss, Sky Lagoon, Reykjavik
4 saat araç yolculuğu, 400 km. 1 saat kolay yürüyüş.
Bu gün Reykjavik’e doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Rotamız üzerinde ilk olarak siyah plajları tepeden gören ve okyanusa doğru uzanan büyüleyici manzarasıyla Dyrhólaey Deniz Feneri, İzlanda gibi soğuk ve imkanların çok olmadığı bir coğrafyada vaha gibi Hveragerði seraları yer alıyor. Burada öğle yemeği molası verdikten sonra Reykjanes Milli Parkı üzerinden İzlanda’nın en yeni harikalarından Sky Lagoon’e geçiyoruz.. Programımızın son gününde sıcak havuzlarda yorgunluk attıktan sonra Reykjavik şehir merkezindeki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği sonrası kuzey ışıkları avına çıkıyoruz.

VI. GÜN: 3 MART PAZAR
Dönüş
Sabah erken saatte havalimanına transferimiz. Icelandair Münih uçuşu. Ardından THY Münih-İstanbul uçuşu. İstanbul’umuza varışımız. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı: 2.090 Avro
Single ve triple fiyat sorunuz
+
Uçuşlar
THY+ICELANDAİR
İstanbul-Münih-Reykjavik gidiş ve dönüş uçuşları şu an 550 Avro civarı, 4 uçuş, İzlanda uzak, çok iyi fiyat

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
-REYKJAVİK Icelandair Natura ya da özenle seçeceğimiz benzer bir otelde ve KALFAFELL Fosshotel Nupar ya da özenle seçeceğimiz benzer bir otelde oda kahvaltı konaklama
– 2 akşam yemeği
– Doğa, doğa, doğa, olağanüstü bir doğanın içinde tüm geziler ve transferler
– Tüm müze ve ören yeri girişleri
– İzlanda’da en iyi, en özenli Türkçe rehberlik hizmetleri
– Sky Lagoon giriş ücreti
– Seyahat sigortası
– BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Uçuşlar
– Öğle yemekleri
-3 akşam yemeği ve yemeklerde alınacak içkiler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!