BİR KIŞ MASALI KARS

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: KARS
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 27.01.2023 - 29.01.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

KARS GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

ÇILDIR GÖLÜ: Bu müthiş gölde kah balık tuttuk kah kızağa bindik, buzlara uzandık, halay çektik, BMW’lerin buzda sürüş pistlerini izledik, çok lezzetli göl balığı yedik. Ve her seferinde cennette olduğumuzu hissettik.
o ANİ HARABELERİ: Engin’imizin anlatımları ile Zerdüştlerden ilk hristiyanlara, Anadolumuzun ilk camilerine, kervanlara, altın çağlara, yıkımlara, yin ve yang, şans ve kadere uzandık. Her zaman müthiş keyif aldık.
o KARS PEYNİR MÜZESİ: Kars’ın yeni gözdesi. Destekleyen Belçikalı şef dün Mişlen ile yıldızlandı. Gururluyuz, çok ama çok.
o SARIKAMIŞ: Bir kış masalı, tüm coğrafyamızda tek Alpin kayak şansı, çok ama çok güzel.
o Anadolumuzda bir Rus masalı, 19 yy Rus eserleri. Alman-Rus Baltık mimarisi.
o SERHAT ŞEHRİ KARS: Benim Annemin amcası dahil binlerce Osmanlı askeri burada dondu, tabyaları korudu, Kars’ı savunup Ruslara vermeyen Macar asıllı paşalarımız burada tarih yazdı, ve Kars ATAMIZI bağrına bastı, Atamızı asla unutmayan Kars sen ne yücesin.
KARS GASTRONOMİSİ: Malakanlardan miras peynirler, ortaçağdan beridir Kars’a kanat geren kazlar, yerel otlar, lezzetli balıklar. Kars’da yemek yemek muhteşem.
KAFKAS DANSLARI: En güzel en güzel performans bizde. Böylesi bir zirve belki Dağıstan’da vardır ama Gürcistan ve Ermenistan dans performanslarının çok üzerinde. Büyüleyici.
KARS, KARS, KARS.
Unutulmaz, doyumsuz, hep özlenir.

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 27 OCAK CUMA
Kars’a uçuşumuz.
Havalimanında sevgili rehberimiz Engin’imiz bizleri bekliyor olacak. Önce öğle yemeği soframız, Kars’ımızın müthiş yöresel tatları. Ardından Kristal karların pırıltısında Sarıkamış’a seyahat edeceğiz. Sarıkamış turumuzda Telesiyej ile yükselip Sarı Çam Ormanlarının ve Kristal Karın keyfini yaşayacağız. Sarıkamış’taki eski Rus Evlerini göreceğiz. Sarıkamış Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Ve ardından Osmanlı devletinin Kars’ı yönettiği dönemde inşa ettiği Beylerbeyi Sarayı Oteline geçişimiz, akşam yemeğimiz Labris Restaurantta.

2. GÜN : 28 OCAK CUMARTESİ
Sabah kahvaltı sonrası Bin Bir Kilise Şehri ünvanına sahip Dünya Kültür Mirası Listesine dâhil olan Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Antik Kenti ANİ Ören yerine transferimiz. İşte Doğu’nun Efes’i, nefes kesen ANİ. 3 saat sürecek olan turumuzda Ani Surları, Araks Kilisesi, Kirkor Kilisesi, Ani Katedrali, Menucehr Camii, Arpaçay, Tarihi Taş Köprü, Ermenistan sınırının sıfır noktasında yer alan Katedral, Nakışlı Kilise ve Kaya Yerleşimlerini gezeceğiz.
Ardından ÇILDIR GÖLÜ keyfi. Öğle yemeğimiz Çıldır Gölü Kıyısında ve gölün Balığı damak çatlatan Sarı Sazan balığı. Çok lezzetli. Ve tamamen buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde manzaranın tadını çıkaracağız oley : Gölde yürüyüş ve Kızak Keyfi. Akşam yemeği Kafkas Dansları Eşliğinde Kaz Evinde Kaz Mönü. Konaklama Beylerbeyi Sarayı Otelinde.

3. GÜN: 29 OCAK PAZAR
kahvaltı sonrası, Keyifli bir yürüyüş ile Kars Kalesi, Osmanlı Taş Köprüleri ve Hamamlarını, Ermeni 12 Havariler Kilisesini (Kümbet Camii), Maneviyatını hissedeceğiniz Eb’ul Hasan Harakani Türbesini gezeceğiz. Daha sonra 93 Harbinden sonra Kars’ta 40 yıl boyunca kalan Rusların inşa ettiği Taş Evler’i ve Kars’taki Peynir Müzesini gezeceğiz. Müzeyi gezdikten sonra Öğle yemeğimiz. Yemek sonrası Kafkas Cephesi Harp Müzesi ve Kars Arkeoloji Müzelerini gezeceğiz. Kars sokaklarında gezip güzel molalar vereceğiz, Alışveriş için serbest zaman ve ardından havalimanı transferi. İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

KARLAR ALTINDA KARS GEZİMİZ İÇİN FİYATLANDIRMA:
BİR BGD TUR GÜZELLİĞİ

İki kişilik Odada Kişibaşı : 5.450.- TL
Tek kişilik Oda Farkı: 900.- TL

o 2 Gece Osmanlı Beylerbeyi Sarayı’nda konaklama, tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, tüm transferler, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Kafkas Gösterisi, Seyahat sigortası, Araç İçi İkramlar ve Gagik Tour refakati, BGD TURİZM güvencesi.

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Sadece Uçak Biletleri, Müzekart.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!