II.BGD ile MISIR’ın TÜM HAZİNELERİ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: MISIR
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 31.01.2025 - 07.02.2025
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

MISIR’a kim gitmek istemez, kim gitmek istemez, kim gitmek istemez?

NİL NEHRİNDE SÜZÜLMEK, lüks bir gemide Agatha Christie olmak kim istemez, kim istemez?

Aşk tanrıçası Hathor’a adanmış DENDERA TAPINAĞI ki daha dün yapılmış gibi, Kleopatra bu tapınakta dua ederdi, kim görmek istemez?

*EBU SİMBEL*e uçakla gitmek, Luksor şehrinde ayrıca konaklamak, 1 değil 2 değil 3 ışık şovu yaşamak, Dendera tapınağını da görmek gibi kimisi Türk turiminde ilk muhteşem BGD dokunuşları ile Mısır’ı keşfetmek! Kim istemez.
Herkes ister arkadaşlar.
HAYDİ GİDİYORUZ.

ANTİK MISIR’da 3 GECE ŞOVU BİRDEN
Hem piramitlerde
Hem Luxor’da dünyanın en büyük tapınağı Karnak tapınağında
Hem Asvan’da Philae tapınağında.
Türk turizminde bir ilk.
Kim istemez, kim istemez, kim istemez.

GEZİ PROGRAMI

31 OCAK-7 ŞUBAT
7 gece 8 gün
KAHİRE (2) LUXOR (1)
NİL GEMİSİ (4)
KAHİRE ve MÜTHİŞ MÜZELER
LUKSOR ve ASVAN ve EBU SİMBEL ve 4 GÜN BOYUNCA NİL NEHRİNDE CRUISE
EBU SİMBEL İLE

GEZİMİZİN PROGRAMI:

I. GÜN: 31 OCAK CUMA
Sabah THY 07:55 KAHİRE uçağı ile uçuşumuz varış 09:20.
Ve kadim Mısır medeniyeti bütün haşmeti ile karşımızda olacak, ilk ziyaret noktalarımız müthiş Mısır müzeleri: MISIR ULUSAL MÜZESİ ve MISIR MEDENİYETLERİ MÜZESİ. Öğle yemeğinin ardından Han El Halili çarşısını gezeceğiz. Ve akşam üzeri Holiday Inn Cairo Maadi Towers & Casino Kahire otelimize check-in. Otelimiz nefes kesici Nil nehri ve piramitler manzarasına sahip. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

II. GÜN: 1 ŞUBAT CUMARTESİ
İşte yine muhteşem bir gün. İlk hedefimiz Giza Piramitleri Kompleksi.
Khufu Piramidi antik Dünyanın Yedi Harikası’ndan kalan son anıttır ve Giza Platosu’ndaki en büyük piramittir. 147 m yüksekliğindedir, Firavun Khufu için inşa edilmiştir. Yapımında kullanılan taş sayısı 2.300.000’den fazladır ve her bir taşın ağırlığı 2,5 tondan 9 tona kadardır. Ayrıca Chephren ve Mykerinus’un hipnotik Piramitlerine de muhteşem. Ya Giza Sfenksi’ne ne demeli?
Bu efsanevi yaratık heykeli, tek parça kireçtaşından yapılmıştır ve Firavun Khafre’nin yüz ifadelerini alır. 73 m uzunluğunda, 19 m genişliğinde ve 20 m yüksekliğindedir. Ardından öğle yemeği. Ve bugün bir şahika daha:
dünyanın en büyük arkeoloji müzesi olacak: GEM, Grand Egyptian Museum. Açılan seksiyonlarını ağzımız açık gezeceğiz.
Artık otelimize dönme zamanı. Dinlenme.
Ve bu akşam unutulmaz bir Piramitler Işık Şovu bizim. Piramitler ışıl ışıl karşımızda, görsel efektler ve sfenksin ağzından antik hikayeler. İşte bu unutulmaz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

III. GÜN: 2 ŞUBAT PAZAR
LUXOR
Kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz. Mısır havayolları Luxor uçuşumuz. Luxor’da gemilere koşturmadan, iki gün boyunca muhteşem keşifler bizim. Amun Ra’ya adanmış, dünyaca meşhur Karnak tapınağını keşfedeceğiz ki bu tapınağın mimarisi tüm Mısır uygarlığının en gösterişlisi. Ve yer değiştiren çöl kumlarının altında keşfedilen Luxor tapınağı gezisi. Akşam yemeği ve konaklamamız dillere destan Luxor oteli St. George. Ve bu akşam yine unutulmaz olacak çünkü tüm Mısır’da en güzel ışık ve ses gösterisi Karnak’ta bu gece oley.

IV. GÜN: 3 ŞUBAT PAZARTESİ
LUKSOR-DENDERA
İşte DENDERA, aşk tanrıçası Hathor’a adanmış, Ptoleamik döneme ait, dünyanın en iyi korunmuş tapınaklarından. Kleopatra, Hathor’a burada tapınırdı. M.Ö. 54 yılında inşaatına başlandı, hala gıcır, gıcır, hala yepyeni. Nefes kesici, Kamboçya Angor Wat kadar etkileyici.
Dendera’ya ulaşmak için 60 km kuzeye yolumuz olacak.
Hathor, antik Mısır’da ana tanrıçadır. Mutluluğun, kadınsı aşkın ve anneliğin ilkelerini temsil etmektedir. Tarikatının merkezi, bütün Mısır’daki en iyi korunmuş tapınak komplekslerinden biri olan Dendera’daydı. Bu dini kompleksteki en büyük ve etkileyici bina Hathor Tapınağıdır ve büyük girişiyle, duvarları üzerindeki detaylı oyma eserlerle, hiyerogliflerle ve süslü tavanlarıyla ziyaretçilere adeta görsel bir şölen sunar.
Ve Luxor’a döndüğümüzde Luxor Arkeoloji Müzesi gezisi bizim. Ardından harika gemimiz Esmeralda’ya check-in. Ve akşam yemeği. Konaklama gemimizde.

IV. GÜN: 4 ŞUBAT SALI
KRALLAR VADİSİ-TUTANKAMUN-KRALİÇELER VADİSİ
İşte birer Indiana Jones olacağımız günlerden. Batı yakasında Tutankamun’un, Krallar Vadisi’nin, Kraliçeler Vadisi’nin peşine düşme günü. Rehber eşliğinde. Tam 101 yıl önce, 1922’de Howard Carter, Tutankamun’un mezarına ulaşmıştı, tam 101 yıl sonra bizler oley. Tutankamun’un mezarı, Krallar Vadisinde, TIP bilimine ismini veren Thebes nekrapolinde. Ölüler için büyük bir şehir, fitavunlar için çöl tepelerine oyulmuş muhteşem mezarlar. Ve bu firavun mezarlıkları zengin süslemelere ve ölüm sonrasına hazırlık amaçlı hazinelerle sahip idi ama ne var ki antik dönemde çoğu yağmalandı. Tabii 62 mezarın en meşhuru Tutankamun’unki.
Kraliçeler Vadisi’nde ise kraliçeler gömülü. Deir-el-Bahri’de antik Mısır’ı yönetmiş tek kadın olan Hatshepsut’un tapınağı bulunmakta. Memnon sütunları, Nil taşkınları ile yıkılmış Amenophis tapınağından arka kalan en muhteşem mimari öğeler. Ve Nil cruise gemimiz Esmeralda’ya yerleşme. Ardından gemimiz Esna ve Edfu’ya ilerliyecek. Bugün harika bir beş çayı ve muhteşem güneş batışı bizim. Akşam yemeği ve konaklama ESMERALDA.

V. GÜN: 5 ŞUBAT ÇARŞAMBA
EDFU VE KOM OMBO TAPINAKLARI.
Sabah keyfimiz: Edfu’da çok meşhur ve çok iyi korunmuş Hellenistik tapınak ziyareti bizim. Ve bu ziyarete faytonlarla gideceğiz. Horus tapınağı şahin tanrıya adanmıştır, Nil taşkınlarından korunacak şekilde bir tepededir. Öğle yemeğimizden sonra Kom Ombo’da timsah tanrısına adanmış Sobek ve şahin kafalı tanrıya adanmış Haroeris tapınakları. Akşam yemeği ve konaklama ESMERALDA.

VI. GÜN: 6 ŞUBAT PERŞEMBE
EBU SİMBEL-FELUKA KEYFİ-SÜRPRİZLER
Bu çok çok özel günümüzde Egypt Air uçuşu ile EBU SİMBEL gezisi bizim, oley! Aswan’dan sadece 45 dakika uçarak, Sudan sınırına yakın EBU SİMBEL’e sabahın erken saatlerinde saatler ve saatler süren, otobüs yolculuğundan, gece yarısı uyanmaktan kurtuluyoruz. Bu mutluluk bizim. Ebu Simbel MÖ 1257 yılında II. Ramses tarafından kayalar oyularak inşa ettirildi. Artık Sudan sınırına yaklaştık. Bu ücra nokta nedeniyle Ebu Simbel unutulmuştu. Taa 1813 yılına kadar. 1817 yılında Mısır uzmanı Belzoni tarafından ilk kez incelendi. 1968 yılında baraj inşaatı nedeniyle yeni yerine taşındı.
Öğle yemeğimizden sonra ise ASWAN’da Nil nehrinin geleneksel tekneleri felukalarla seyri sefer keyfi. Müthiş panaromalar, Fil Adası, Ağa Han anıtkabiri.
Bu gecenin eksrta sürprizi PHILAE IŞIK ŞOVU.

VII. GÜN: 7 ŞUBAT CUMA
BARAJ-PHILAE TAPINAĞI
Asvan limanında gemimizden ayrılıyoruz.Önce Aswan’dan Kahire’ye uçuşumuz. Ardından 20:50 THY uçuşu ile İstanbul’umuza kavuşmamız.

FİYAT

Double odada kişibaşı 2975 dolar
Single farkını sorunuz.
Triple gemide mümkün değildir.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
TAM 6 UÇUŞ
THY ISTANBUL-KAHİRE-İSTANBUL ekonomi sınıfı uçak biletleri
KAHİRE-LUXOR ve
ASVAN-KAHİRE ülke içi uçuşlar
ASVAN-EBU SİMBEL arası gidiş dönüş uçakla transfer
* Kahire’de 2 gece 5 yıldızlı Holiday Inn Kahire Maadi otelinde yarım pansiyon konaklama
* Luxor’da 1 gece 5 yıldızlı Sonesta St. George otelde yarım pansiyon konaklama
* 4 gece Nil nehri üzerinde 5 yıldızlı Esmeralda gemisinde tam pansiyon konaklama
* Bize özel Dendera tapınağı gezisi
* Piramitler, Mısır Müzesi, NMC, GEM müze gezileri
* Tam üç noktada gece ışık şovları: Giza piramitleri, Karnak, Philae
* Ebu Simbel, Karnak, Luksor, Kral ve Kraliçeler Vadileri, Hatshepsut tapınağı, Memnon kolonları, Edfu, Kom-Ombo, Philae gezileri
* Nil nehrinde sürprizler, özel yemekler, şovlar
* Tüm öğlen ve akşam yemekleri
* Özenli rehberlik hizmetleri
* Tüm müze ve ören yerleri girişleri
* Geleneksel Nil nehri teknesi feluka ile Nil’de yelken keyfi
* Lüks otobüslerle transferler
* Seyahat sigortası
* BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde alınacak içecekler
– Sigorta Sürprimleri

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!