MANDA KAPLICALARI KEYFİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: VAN
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 03.03.2022 - 05.03.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* MANDA ve ATLARA ÖZEL KAPLICA CENNETLERİ
* KARLAR ALTINDA AHTAMAR ADASI BÜYÜSÜ
* KARLAR ALTINDA İSHAKPAŞA SARAYI BÜYÜSÜ
* KARLAR ALTINDA DONMUŞ MURADİYE ŞELALESİ BÜYÜSÜ
* KAR HAVASI, KARDA BOL BOL YÜRÜMENİN KEYFİ
* BGD KARDAN ADAM OLEY
KARDAN ADAM YAPMA YARIŞMASI, BİRİNCİ OLAN EKİBE SICAK ŞARAP , İKİNCİ LAN EKİBE DAHA AZ SICAK ŞARAP

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN:5 ŞUBAT CUMARTESİ
Sabah saat 11:10 Pegasus Sabiha Gökçen-Muş uçuşu ile saat 13:10’da Muş’a varışımız. Enginimiz bizlere börek ve Sandwich ikram edecek. Güroymak’a hemmen hareket, manda ve at kaplıcalarında kovboyları ve Keyif yapan hayvanları gözleme keyfi bizim oley. Yok dünyada böyle bir şey. Ve yine dünya çapında bir olay: Dünyanın en büyük açık hava mezarlığı olan Ahlât Selçuklu Mezarlığı Ahlât Kümbetleri ve Ahlât Harabe Şehir gezisi, ardından Van’a yolculuk. Konaklama ve Akşam Yemeği Van Double Tree By Hilton Otelimizde.

2.GÜN:6 ŞUBAT PAZAR
Kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket edeceğiz. Yol güzergâhımızda bulunan Muradiye Şelalesinde çay ve fotoğraf molası. Ve işte bu, ikinci kez mandaların -30 derecede Kaplıca Keyfini izleyeceğiz. Ardından Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varıyoruz. Ağrı Dağını fotoğraflamak için serbest zaman. Öğle yemeği sonrası tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshak Paşa Sarayı’nı gezeceğiz işte bu..Konaklama ve Akşam Yemeği Otelimizde.

3. GÜN: 7 ŞUBAT PAZARTESİ
Bir Van sabahı için bundan güzel haber olamaz işte Van kahvaltısı hem de Van gölü kıyısında oley: Yöresel Van Kahvaltısı : Karakovan Balı, Manda Kaymağı, Van Cacığı,Murtuğa,Kavut,Köy Tereyağı,Van Çöreği,Otlu Peynir,Kavurmalı Yumurta. Ve, ve, ve Eylül ayında açılan DÜNYANIN en büyük URARTU MÜZESİ olan VAN MÜZESİ. Muhteşem. Sonrası Gevaş ilçesindeki Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığını gezdikten sonra Ahtamar Adası’na keyifli bir Tekne yolcuğu yapıyoruz. Ahtamar Kilisesinin çok önemli dış kabartmalarını Rehberimiz eşliğinde detaylı bir şekilde geziyoruz. Ardından yine Van Gölü kıyısında geç öğle yemeği ardından Urartuların en önemli başkenti Eski Van (Tuşba)’ı geziyoruz. Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürünü görüyoruz. Arubani Art Gezisi Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü. Ve Havalimanına Transfer. Pegasus 19:55 uçağı ike İstanbul Sabiha Gökçen’e uçuyoruz.

FİYAT

Double Odada Kişi Başı: 2750 TL
Single Oda Farkı: 400 TL

Tur Ücretine Dâhil Hizmetler:
Bir BGD BİKİNİ TUR GÜZELLİĞİ
2 Gece VAN Double Tree Hilton Otel’de sabah kahvaltısı dahil Konaklama, tüm öğlen ve akşam yemekleri, Lüks Araç ile ulaşım hizmeti, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Araç içi ikramlar, Ahtamar Adasına Tekne Turu, Göl Kıyısında Yöresel Van Kahvaltısı, Seyahat Sigortası, GAGİKTOUR + BGD Turizm Refakati.

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:
Sadece uçak biletleri.
Yanınıza MÜZEKART alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!