GÖLLERDEN DENİZLERE: ISPARTA+FİNİKE

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ISPARTA, FİNİKE
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: Temmuz ayında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* ISPARTA’DA GÖLLERDE, FİNİKE’DE DENİZLERDE YÜZME KEYFİ
* SAGALASSOS ANTİK KENTİ
* TÜRKİYE’NİN MALDİVLERİ SALDA GÖLÜ
* ARKEOLOJİ NOKTALARI: OLİMPOS, LİMYRA, DEMRE
* FİNİKE PORTAKAL BAHÇELERİ
* MUHTEŞEM GASTRONOMİ

GEZİ PROGRAMI

1.Gün: ISPARTA-EĞİRDİR GÖLÜ THY
İstanbul-Isparta uçuşu ile Isparta’ya varışımız. Hemen Eğirdir’e geçeceğiz. Panoramik Eğirdir Göl manzaralı Akpınar seyir terası, nefeslerimizi kesen ilk ziyaret noktamız olacak. Ardından Eğirdir’de Hızırbey Camii, Dündar Bey Medresesi ve kale surları gezisi. Eğirdir’imizin gözbebeği Yeşil Ada’yı yürüyerek gezecek, adayı çepeçevre turlarken Aya Stefanos Kilisesinde mola vereceğiz. Yeşilada’da göl kenarında göl levreği menülü muhteşem bir akşam yemeği keyfi bizim. Konaklama Eğirdir.

2. Gün: BURDUR-LİSİNİA-SALDA GÖLÜ
Sabah kahvaltısı sonrası Burdur’a transfer. Burdur taş oda, Baki bey konağı gibi harika mimari eserleri ile bizleri mest edecek. Ardından Lisinia doğal yaşam köyü sürprizi ve ağaç restoranda öğle yemeği. Ardından muhteşem bir hedefe 1 saatte varacağız: bırakın Anadolumuzu, dünyanın en güzel göllerinden, Türkiye’nin Maldivleri, Saldivler takma adıyla SALDA GÖLÜ. Bu keyif bizim. Ardından lavanta tepeleri ve Eğirdir’e dönüş. Akşam yemeği Isparta merkezde damak çatlatan tandır kebabı. Konaklama Eğirdir.

3. Gün : YAZILI KANYON-SAGALASSOS
Bu sabah hedefimiz Yazılı Kanyon Tabiat Parkı. Havari olmamasına rağmen büyük saygı uyandırmış, Hristiyanlık dininin kilit taşı olma görevini üstlenmiş aziz Paul’un da yürüdüğü bu kanyon hem doğal hem tarihi özellikleri ile dünya çapında bir değer. Dünya tarihini şekillendiren aziz Paul yürüyüşünü duyumsayarak olağanüstü güzel bu kanyonda doğa yürüyüşü, muhteşem bir duygu. Öğle yemeğimiz Aksu nehri kenarında alabalık keyfi olacak. Yemek sonrası yine dünya çapında önemli bir arkeolojik alan hedefimiz olacak : Sagalassos antik kenti. Bu Roma dönemi garnizon kentini, değerli arkeolog Marc Waelkens ve ekibi ayağa kaldırdı. Odeon’uyla, tiyatrosuyla, Antoninler çeşmesiyle, Titus Flavius Severianus Neon kütüphanesi ile kendimizi İtalya’da bir tarihi noktada hissetmemiz her an mümkün. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız, Sagalassos, Ağlasun’da.

4. Gün: FİNİKE
Kahvaltı sonrası Finike’ye yolculuğumuz. Finike’de limon-Finike portakalı-muz-pikan cevizi-şadok bahçeleri içerisinde konaklama keyfi. Odalarımızda dinlenme sonrası plaj keyfi. Finike koyu ya da mağaralı koy olarak bilinen muhteşem koy başta olmak üzere, pek çok noktada yüzerek Finike’nin mavi sularının tadını çıkartmak mümkün. Finike’de Akdeniz güneşini batırmanın tadı da bambaşka olacak. Çok ama çok lezzetli yemeklerle süslü soframızda yiyeceğimiz akşam yemeğinden sonra ağaç villalarımızda akşamın serinliği ile derin uykular bizim.

5. Gün: TEKNE TURU
Bu güzel günde TEKNE TURU keyfi bizim. Akdeniz’e sadece bize özel tekne ile açılmak harika. Bütün gün özel teknemizle değişik koyları keşfedip bol bol yüzeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Finike’de.

6. Gün LIMYRA-DEMRE
Bu güzel günde sabah kahvaltımızın ardından Lymyra antik kentine kısa süreli bir ziyaret ve ardından tekrar plaj ve yüzme keyfi. Akşam üzeri ise İtalya Puglia gezilerimizde, Bari şehrinde İtalyanların sahip çıktığını gördüğümüz aziz Nikolas, yani Noel babanın memleketi Demre’ye de ziyaretimiz olacak. Akşam yemeği ve konaklama yine Finike’de.

7. Gün ÇIRALI-OLYMPOS
Kahvaltı sonrası Çıralı, Olimpos’a transfer. Rehber eşliğinde arkeoloji gezileri ve doğa yürüyüşleri. Ardından Antalya havalimanına transferimiz ve İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

TEMMUZ ayında gerçekleştireceğimiz bu gezinin güncel fiyatlandırması belli olur olmaz ilan edilecektir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!