BGD GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: URFA GÖBEKLİTEPE ve KARAHANTEPE
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 14.04.2022 - 17.04.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

14 NİSAN GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE GEZİMİZ DOLMUŞTUR. GEZİMİZE GÖSTERDİĞİNİZ İLGİYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
HERKESİ BİR SONRAKİ GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE GEZİMİZE BEKLERİZ. 26-29 NİSAN

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 14 NİSAN PERŞEMBE
Havalimanında Rehberimiz ve Tur aracımız ile buluşuyoruz.Turumuza Gaziantep’in en önemli lezzet duraklarından biri ile başlıyoruz. Roma’nın, Fırat Nehri’nin kıyısındaki en önemli Ticaret ve Sanat Kenti olan Zeugma Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müze’sini geziyoruz. Gaziantep’in önemli müzelerinden biri olan Arkeoloji Müze’sini ziyaret ediyoruz. Bakırcılar Çarşısı, Tütün Hanı, Elmacı Pazarı’nı geziyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Tarihi Şirehan Otel’de.

2.GÜN: 15 NİSAN CUMA
Sabah Kahvaltı sonrası Fırat Nehri kıyısındaki Ticaret ve Sanat kenti olan Zeugma Antik Kenti’ni geziyoruz. Fırat Nehri kıyısındaki nesli tükenmekte olan Kelaynak Kuşları Üretim ve Koruma Çiftliğini geziyoruz. Daha sonra Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti Turumuzda Rumkale, Fırat Nehri üzerinde Tekne Turu, Sular Altında kalan Savaşan Köyü görüyoruz. Öğle yemeği Fırat’ın kıyısında. Yemek sonrası Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Urfa’da Halilül Rahman Gölü (Balıklı Göl)’nü geziyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği El Ruha Otel’de.

3.GÜN: 16 NİSAN CUMARTESİ
Sabah Kahvaltı Sonrası, KARAHAN TEPE’yi ziyaret ediyoruz.Ay Tanrıça’sı SİN VE GÜNEŞ Tanrısı ŞAMAŞ’ın tapınaklarının olduğu SOĞMATAR köyünü geziyoruz. Şuayib şehri gezisi, Han El Barur gezisi sonrası HARRAN’da öğle yemeği. Yemek sonrası Harran Antik Kenti’ni geziyoruz. Harran Üniversite’si kalıntıları, Harran Evleri ve Harran Kalesi’ni geziyoruz. Tarihi Urfa Kalesi’nden Panoramik Urfa yerleşimini görüyoruz. Eski dizayn edilmiş tarihi bir mağarada Yemekli Sıra Gecesi yapıyoruz. Konaklama El Ruha Otel’de.

4.GÜN: 17 NİSAN PAZAR
Sabah Kahvaltı sonrası Göbekli Tepe’yi ziyaret ediyoruz. Göbekli Tepe ve Karahan Tepe’de çıkarılan Dünya’nın en eski Arkeolojik Eserlerin sergilendiği Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle Yemeği Yöresel Urfa Mutfağı… Yemek sonrası Urfa’nın tarihi sokaklarını geziyoruz. Selahattin Eyubi Camii, Fırfırlı Camii, Tarihi sokaklar, Ulu Camii ve Tarihi Çarşıları geziyoruz, Alış+verş için serbest zaman. Hava limanı transfer.

FİYAT

14 NİSAN GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE GEZİMİZ DOLMUŞTUR. GEZİMİZE GÖSTERDİĞİNİZ İLGİYE ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ.
HERKESİ BİR SONRAKİ GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE GEZİMİZE BEKLERİZ. 26-29 NİSAN

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!