GÖBEKLİTEPE-KARAHANTEPE

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ŞANLIURFA-HARRAN
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 21.03.2022 - 23.03.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

GÖBEKLİTEPE: Avcı toplayıcı toplumların tüm dünyadaki en önemli mucize mimarisi, tüm insanlık tarihinin tekrar tekrar yeniden yazılma nedeni
*KARAHANTEPE* : Göbeklitepenin müthiş kardeşi, medeniyet kurucu avcı-toplayıcıların çarpan etkisi
*SOĞMATAR* Ay 🌜 tanrıçası ve Güneş 🌞 tanrısı tapınakları, sanki Mezoamerika’dayız. Anadolumuzun sırlarının fısıldandığı noktalar
*SIRA GECESİ* hepimizin şu an ihtiyacı, “tangible”, soyut kültür hazinesi
*HARRAN* İtalya Puglia bölgesinin Doğulu kardeşi, dünyada benzersiz

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 21 MART PAZARTESİ
Sabah uçuşları ile İstanbul’dan Şanlıurfa’ya uçuşumuz. Öncelikle Arkeoloji Müzesini ve ‘’Yerinde Sergileme’’ müzecilik anlayışının dünyadaki nadir örneklerinden Haleplibahçe Mozaik Müzesi’ni gezeceğiz. Öğle Yemeği Yöresel Urfa Mutfağı. Yemek sonrası, işte hedefimiz: İlk kez 1993 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan, kazıları 50 yılı aşkın süredir devam eden Göbekli Tepe’ye gideceğiz. Neolitik döneme ait, boyları 3-6 metre, ağırlıkları da 40-60 ton olan, yabani hayvan figürlü “T” biçimli dikili taşlar bulunduğu, tarihin yeniden yazıldığı bu gizemli dünyada büyük heyecan yaşayacağız. Konaklama ve Akşam Yemeği Şanlıurfa’da.

2.GÜN: 22 MART SALI
Kahvaltı Sonrası, Arkeolojik kazılarda çok önemli bulguların elde edildiği KARAHAN TEPE’yi ziyaret edeceğiz. Ay Tanrıça’sı SİN VE GÜNEŞ Tanrısı ŞAMAŞ’ın tapınaklarının olduğu SOĞMATAR köyünü gezeceğiz. Şuayib şehri gezisi, Han El Barur gezisi sonrası HARRAN’da Öğle Yemeği Yöresel Urfa Mutfağı. Yemek sonrası Harran Antik Kenti’ni gezeceğiz. Harran Üniversite’si kalıntıları, Harran Evleri ve Harran Kalesi’ni gezeceğiz. Eski dizayn edilmiş tarihi bir mağarada Yemekli Sıra Gecesi yapacağız. Konaklama Şanlıurfa’da.

3.GÜN:
Kahvaltı sonrası Şanlıurfa Kalesi, İbrahim Peygamberin ateşe düştüğü yer olarak kabul edilen Halil-ür Rahman Gölü, Balıklı Göl, Ulu Camii gezeceğiz. Öğle Yemeği Yöresel Urfa Mutfağı. Yemek sonrası Urfa’nın tarihi sokaklarını gezeceğiz. Selahattin Eyubi Camii, Fırfırlı Camii, Tarihi sokaklar, ve Tarihi Çarşıları geziyoruz, Alışverş için serbest zaman. Hava limanı transfer.

FİYAT

Double odada kişibaşı: 2950 TL
Single farkı: 450 TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER:
2 gece Urfa El Ruha Otel’de kahvaltı dahil konaklama,
tüm öğle ve akşam yemekleri = muhteşem gastronomi,
profesyonel rehberlik hizmetleri,
Şanlıurfa havalimanı ve tüm gezi transferleri,
seyahat sigortası,
BGDTURİZM güvencesi,
Gagiktour rehberliği.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Sadece uçak biletleri 🎯İstanbul-Şanlıurfa -İstanbul MÜZEKART yanımızda olsun.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!