BGD FİNİKE PORTAKAL ÇİÇEĞİ FESTİVALİ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FİNİKE-DEMRE-KAŞ-OLİMPOS
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 01.04.2022 - 03.04.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🏵 PORTAKAL ÇİÇEĞİ ZAMANI FİNİKE YÜZLERCE ÇİÇEK AÇMIŞ PORTAKAL AĞACI
🎯 HEM FİNİKE, HEM de KAŞ’TA BAHARI KARŞILAMA
🧿 KAŞ, KAŞ, KAŞ
🍊FİNİKE PORTAKALI BAHÇELERİNDE AHŞAP VİLLALARDA KONAKLAMA
🎅🏿 DEMRE ve NOEL BABA
🌍 LİMYRA ANTİK KENTİ
🎯 OLİMPOS YÜRÜYÜŞÜ
🔥 OLİMPOS ÇIRALI KEYFİ VE, VE, VE DİLEYENLERİMİZ İÇİN BU GEZİMİZİN HEMEN ARDINDAN HOBBİT EVLER+LİKYA YÜRÜYÜŞÜ GEZİMİZE KATILMA İMKANI 2 MUHTEŞEM GEZİ BİR ARADA

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 1 NİSAN CUMA
ANADOLUJET SABİHA GÖKÇEN-ANTALYA 08:30 ya da THY 08:40 ISTANBUL-ANTALYA uçağı ile saat 10:00 civarında Antalya’dan Finike’mize transferimiz. Öğle yemeği için mola vereceğiz. Finike’de limon-Finike portakalı-muz-şadok bahçeleri içerisinde 11 ağaç yapıdan oluşan FİNİKE TURKUAZ KÖY’e check in. Bizleri çiçeğe vurmuş yüzlerce portakal ağacı karşılayacak. İşte bu. Portakal çiçeği kokusunu akciğerlerimize çekeceğiz ve bu kokuyu ömür boyu unutmayacağız. TurkuazKöy’ün yanı başında bulunan Gökçay Nehri ve villalar olağanüstü. Ve ilk muhteşem gezi noktamız: Lymyra antik kenti. “Limyra Antik Kenti’ne gidelim… İçinden suların aktığı bu eski yerleşim yerinde zaman, İsa’dan önce donmuş gibi. Likyalılar, tarihte bilinen ilk demokratik birliği kurmuş halk. İşte o Likya’nın şehirlerinden biri de Limyra. Osmanlı Bektaşilerinin de tekkelerini kurduğu yer burası. Abdal Musa : onun Geyikli Baba’yla beraber Bursa’nın zaptına omuz verdiği kayıtlı.Buradaki kitabeye göre Abdal Musa ‘pîr-i sânî’, yani ikinci pirdir ve kurduğu tekke, Bektaşiliğin dört dergâhından biridir. Bir antik kentte, bir Ali nefesi… Hayatın güzel bir resmi…” Çok ama çok lezzetli yemeklerle süslü soframızda yiyeceğimiz akşam yemeğinden sonra çiçeğe vurmuş yüzlerce portakal ağaç villalarımızda akşamın serinliği ile derin uykular bizim.

2. GÜN: 2 NİSAN CUMARTESİ
Çiçeğe vurmuş yüzlerce portakal ağacının yaydığı nefis çiçek kokuları ile alacağımız sabah kahvaltısı sonrası İtalya Puglia gezilerimizde, Bari şehrinde İtalyanların sahip çıktığını gördüğümüz aziz Nikolas, yani Noel babanın memleketi Demre’ye gideceğiz. Demre kültür gezisi, Noel Baba kilisesi, Likya Medeniyetleri Müzesi. Demre’de öğle yemeği. Ardından Kaş’a geçiş. Kaş, Kaş, Kaş. Var mı Kaş gibisi! Kaş sokaklarında tekrar bahara merhaba diyeceğiz, bahar havasını içimize çekeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama yine köyümüzde.

3. GÜN: 3 NİSAN PAZAR
Sabah kahvaltısı sonradı hedefimiz Çıralı, Olimpos olacak. Çıralı ve Olimpos antik kenti gezileri. Ve OLİMPOS DOĞA YÜRÜYÜŞÜ rotası. İşte bu, bu işte bu oley. Bu müthiş keyifin ardından dileyenlerimiz hobbit evlere geçip Antalya’da 2 gece daha kalıp LİKYA YÜRÜYÜŞÜ GEZİMİZ’e katılacaklar, dileyenlerimiz ise İstanbul’umuza dönecekler: uçuşumuz için havalimanına transfer.

FİYAT

DOUBLE ODADA KONAKLAMA KİŞİ BAŞI 2.950 TL
SİNGLE FARKI 850 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
2 gece Finike Turkuaz Köy’de lüks ahşap villalarda konaklama,
tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, havalimanı-tesis-havalimanı transferleri,
3 gün boyunca lüks araçla tüm bölgede transferler,
profesyonel rehberlik hizmetleri,
seyahat sigortası,
Birlikte Gezen Dostlar Turizm güvencesi.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Antalya havalimanına gidiş dönüş uçuş maliyetleri, yemeklerde alınacak alkollü ya da alkolsüz içecekler. Müzekartınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!