ESKİŞEHİR KÜLTÜR GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ESKİŞEHİR
Gezi Türü: 1 GECE KONAKLAMA YAKIN BÖLGE GEZİSİ
Süre: 1 Gece 2 Gün
Tarih: 24.04.2022 - 25.04.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* ODUNPAZARI MODERN MÜZESİ
* BALMUMU MÜZESİ
* DEVRİM ARABALARI MÜZESİ
* KLASİK 60-70 MODEL OTOMOBİLLERLE 2 SAAT ESKİŞEHİR TURU
* FRİG VADİSİ

 

GEZİ PROGRAMI

BGD ESKİŞEHİR MÜZE-KLASİK ARABA-FRİGYA KEYFİ 24-25 NİSAN 1 gece 2 gün Otobüs ile

1. GÜN: 24 NİSAN PAZAR
Sabah 07:00’de Levent Metrocity Alışveriş Merkezi önü ve 07:30’de Kadıköy Evlendirme Dairesi otopark önünde aracımızla buluşuyoruz. Eskişehir’e doğru 4,5 saat sürecek yolculuğumuzda kahvaltı molası vereceğiz. Eskişehir’e varışımız tahminen öğle saatinde olacak. Türk yerel mühendisleri için talihsiz ama bir o kadar da onurlu bir icraat olan Devrim Arabalarını sergileyen Müzesi, ilk gezi noktamız olacak. Burada yerel rehberimiz eşliğinde Cumhuriyetimizin önemli gelişim aşaması olan Devrim Arabaları üzerine bilgi aldıktan hemen sonra Eskişehir’in geleneksel Tatar böreği olan Çiböreğini öğle yemeğinde yiyeceğiz. Ardından efsanevi başkan Yılmaz Büyükerşen’in müthiş bir emek harcayarak yaptığı balmumundan heykelleri Odunpazarı ilçesindeki Balmumu Müzesinde göreceğiz. Ve, ve, ve artık dünyaca ünlü, sanatseverlerin müthiş bir uğrak noktası olan OMM yani Odunpazarı Modern Müzesi hedefimiz. Müzemiz 2021 yılında Avrupa’nın en iyi müzesi ödülünü aldı. 2019 yılından beri sanatçı ve sanatseverlere hizmet vermektedir. Günümüz sanatındaki yeni karmaşık gelişmeleri, eleştirel olarak izleyiciye sunan ve onun eserin kendisi hakkında yorum yapmasını isteyen çağdaş sanat turumuzu bize sanat tarihi uzmanımız Macit Emre gerçekleştirecek, bizlere bir çağdaş sanat müzesi turu deneyimi sunarak günümüz sanatına giriş yapmamızı sağlayacaktır. Ardından 18.00 sularında turumuz bittiğinde leziz bir akşam yemeğine ve sonrasında lüks odalarımızda konaklamak için otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Eskişehir.

2. GÜN: 25 NİSAN PAZARTESİ
Sabah kahvaltısının ardından Eskişehir’de son dönem modası olan 60-70-80 model klasik araçlarla şehir turu atacağız. Bu tur sayesinde güzel bir şehir nasıl planlanır, buna dair fikir edineceğiz. Kentpark, Şelalepark, ve Sazova gibi son dönem şehrin turizm trendine dahil olan lokasyonlara klasik araçlarla giderek yirmi dakikalık molalar vereceğiz. Nostaljik arabalarla geçmişe geri döneceğiz ve bol bol fotoğraflar çekeceğiz. Klasik arabalar 2.5 saat süreyle bizimle oley. Klasik araba keyfimiz Porsuk Adasına da uzanacak. Eskişehirliler bu bölgeyi ‘deniz olmayan şehirde deniz yaratılması’ olarak addediliyor. Ve Eskişehir’e özgü Balaban Köftesini tadımlamak için öğle yemeği molası vereceğiz. Ve müjde, bu sırada Eskişehir’i ortadan bölen Porsuk Nehri üzerinde tekne turu bizim. Orta Anadolu bozkırında Avrupa şehirlerine özgü tekne turları şehrin vazgeçilmezlerinden. Saat 13.30 gibi Eskişehir’den ayrılarak, çok çok önemli Frig Vadisi bölgesine gideceğiz. Frigler, Bronz çağından itibaren ve antik Yunan-Roma Medeniyeti döneminde bile Afyon, Kütahya, Eskişehirde bölgeye damgalarını vurmuşlardır. Arkeoloji biliminde her daim farklı bir yeri olan Frig Vadisi, Eskişehir kültür gezimizin görülmesi kaçınılmaz lokasyonlarından biri. Yazılıkaya’yı ve onun mimarı olan eşek kulaklı Midas’ın hikâyesini anacak ve bunun üzerine anlatımlar dinleyeceğiz. Frigya turumuz biter bitmez akşam saatlerinde İstanbul’da olabilmek için büyük bir keyif ve güzel hatıralarla yola koyulmuş olacağız.

FİYAT

🌟Double odada konaklama kişibaşı 1920 TL
⚡️Single farkı 150 TL

🧿 GEZİ ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER
– 1 gece merkezi Otelde Konaklama Kahvaltı, 2 öğle ve 1 Akşam Yemeği.
– Sanat Tarihi uzmanı anlatımları ile müze gezileri
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Müze ve ören yeri girişleri
– 1960-70 model klasik arabalarla 2.5 saat süreyle Eskişehir turu
– Lüks otobüs ile Ulaşım Hizmeti
– Transferler
– İkramlar, sürprizler
– Seyahat Sigortası
– BGD TURİZM güvencesi

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Hizmet:
Yemeklerde içecekler.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!