ENDÜLÜS’DE İLKBAHAR BGD EN GÜZEL ZAMANINDA ENDÜLÜSTE

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İSPANYA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 03.04.2024 - 08.01.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BGD ENDÜLÜS GEZİMİZİN ŞAHİKALARI
ÖZENLE SEÇİLMİŞ ROTAMIZ:
MALAGA-GRANADA-CORDOBA-SEVİLLA-RONDA-SETENIL DE LAS BODEGAS-MARBELLA
FAS ve ENDÜLÜS sorumlumuz Sevgili Murat Serim’in dizayn ettiği muhteşem program ve dokunuşlar
Hepimize/dileyenlerimize Sevilla’da Sevillanas-Flamenko kursu (Küba’da salsa kurslarımız çok başarılı geçiyor).
Ve, ve, ve
Sevilla’da 1929 Sevilla Pan America Fuarı için İspanyol kralının emri ile inşa edilen ikonik ALFONSO XIII otelinde akşam yemeği.
Granada’da Elhamra manzaralı akşam yemeği.
Taşları tavan yapmış ikonik kasaba SETENIL DE LAS BOGEDAS.
Jet set mekanı MARBELLA keyfi
SEVILLA’da yemekli flamenko gösterili muhteşem gecemiz.
Tabii GRANADA, SEVILLA, MALAGA, RONDA, CORDOBA bizleri mest ederken, mutluluklara, heyecanlara sürüklerken.

GEZİ PROGRAMI

ENDÜLÜS’DE İLKBAHAR BGD EN GÜZEL ZAMANINDA ENDÜLÜSTE
03-08 NİSAN
5 GECE 6 GÜN
GEZİMİZİN PROGRAMI:

I. GÜN: 03 NİSAN ÇARŞAMBA
MALAGA-GRANADA
Akdeniz’in en canlı, en renkli bahçesi Endülüs’e yolculuğumuz İstanbul Havalimanında başlayacak. THY direk uçuşu ile yasemin kokulu Malaga şehrine varışımız. Binlerce yılın bir geçiş noktası olan bu şehrin yarım kalmış katedralini, Alcazaba’yı, Arena meydanını gezdikten sonra önce beyaz badanalı sahil kasabalarını ardından yemyeşil vadileri geçerek Granada’ya ulaşacağız. Masallarla, şiirlerle, ağıtlarla, şarkılarla dillere destan Granada’ya bir tepeden baktıktan sonra akşam yemeğimizi alacak ve çok merkezi otelimize yerleşeceğiz.

II.GÜN: 04 NİSAN PERŞEMBE
GRANADA
Sabah, en son elden çıkan Mağribi şehrini keşfetmek üzere kahvaltıda buluşacağız. Tepelerin arasında, anıtların, sokakların, bahçelerin büyülü bir topluluğu, görsel bir şölendir Granada. Bir ispanyol şair; Granada’da kör olmaktan daha zalim bir kader olamaz der. Birbirinden güzel meydanlar, sokaklar, bahçeler arasında dolaşacağımız bu şehirde öncelikle Endülüs efsanesinin baş yapıtı El Hamra sarayını ve bahçelerini gezeceğiz. Arap mahallesinin UNESCO tarafından Dünya Mirası olarak listelenen, küçük dar sokaklarını, eski Nasrid bölgesi Albaicín’i keşfedeceğiz. Granada Katedrali, Murabitun Camii’ni görecek, Isabel La Católica meydanında dolaşacağız. Çok özel bir mekanda keyfini süreceğimiz akşam yemeğimiz unutulmaz olacak. Konaklama Granada.

III. GÜN: 05 NİSAN CUMA
CORDOBA-SEVİLLA
Sabah kahvaltısından sonra dünyanın en ilginç şehirlerinden Cordoba’ya gideceğiz. 2 saatlik bir yolculuk sonrası Guadalquivir nehri üzerine kurulu tarihi köprüden yürüyerek büyük Roma kapısından şehre gireceğiz.
III. Abd Al Rahman döneminde, Endülüs’ün başkenti Kurtuba’da 1000’e yakın cami vardı.
Kuşkusuz şehrin bu dönem en önemli merkezi, eşsiz saflıkta bir mimari mücevher olan Ulu Kurtuba Camisiydi. Tarihi Kurtuba camii’ni gezecek ardından orta çağdan kalma küçük bir sinagoga sahip Yahudi mahallesini, balkonları çiçeklerle dolup taşan güzel Calle de las Flores yolunu göreceğiz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan bu bin yıllık şehir, tarih boyunca buraya yerleşmiş çeşitli kültürlerin yaşayan mirasıdır. Kurtuba medreselerinin dünya bilim tarihine bırakığı izleri tartışarak Sevilla şehrine ulaşacak otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimize geçeceğiz. Konaklama Sevilla.

IV. GÜN: 06 NİSAN CUMARTESİ
SEVILLA
Kahvaltımızın ardından tüm günümüzü Sevilla’ya adayacağız. Arap, Roman, Vandal, Katolik tam bir melez gerçek bir Endülüslü bu şehir, Don Juan ve Carmen’i doğurmuş, baştan çıkarıcı ruhu, hareketli mahalleleri, özgün gastronomisi ve her yerde bulunan portakal ağaçlarının kokusuyla gezginleri fetheder.
Büyük Ispanya İmparatorluğunun dünyanın dört bir yanından elde ettiği zenginliğin sembolü Maria Luisa Parkı, Plazza America, Sevilla Katedrali’ni göreceğiz. Emevi döneminin izlerini arayacak, Hiralda Minaresi, Alcazar, İspanyol kaşifleri anacağımız Hindistan Arşivleri, Tütün fabrikası, Santa Cruz’un dar sokaklarını gezeceğiz. Ve en özel gecemizde Flamenkonun şehrinde harika bir Flamenko gösterisi keyfi bizim. Konaklama Sevilla.

V. GÜN: 07 NİSAN PAZAR
RONDA-SETENIL DE LAS BODEGAS-MARBELLA
Sabah Sevilla şehrine veda ederek Endülüs’ün en ilginç kasabalarından Ronda ya gideceğiz. Boğa güreşlerinin beşiği olan bir vadinin kenarında, 723 metrede, ihtişamlı bir kanyonun iki yanında kurulmuş küçük bir kasaba Ronda. E. Hemingway’in “Çanlar Kimin İçin Çalıyor” isimli eseriyle ölümsüzleşen ve İspanya İç Savaşı sırasında yaşanan acı olaylarla tarihe geçen kasaba Roma, İslam ve Ortaçağ eserleri ile mutlaka görülmesi gereken yerler arasındadır. Ronda şehrindeki gezimiz sonrasında bölgenin şaşkınlık uyandıran bir diğer önemli kasabası Setenil De Las Bodegas’a geçeceğiz. Setenil’in kayalar arasına kurulu beyaz badanalı evleri dünyanın her yanından fotoğraf çekmeye gelen meraklıları ağırlıyor. Bu fantastik sokaklarda yapacağımız yürüyüş sonrası İspanya’nın en lüks tatil beldelerinden olan dünyaca ünlü Marbella’ya varacağız. 1960’lardan sonra gün geçtikçe gelişen ve güneyin önemli destinasyonlarından biri haline gelen Marbella kasabasını gezecek, ünlü yat limanı Puerto Banus ve lüks mağazaların yer kapmak için yarıştığı alışveriş caddesinde gezimizi noktalandıracağız. Akşam yemeğimizi aldıktan sonra otelimizde dinleneceğiz.

VI. GÜN: 08 NİSAN PAZARTESİ
MARBELLA
MALAGA HAVALİMANI-İSTANBUL
Kahvaltımızın alışveriş keyfi bizim. Saat 14:00 gibi havalimanı transferi. Türk Hava Yolları İstanbul seferi ile dönüşümüz, bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı 1580 Avro + THY uçak biletleri 520 Avro. Toplam 2.100 Avro.
Single farkı 520 Avro.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
THY İSTANBUL-MALAGA gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri.
2 gece Granada, 2 gece Sevilla ve 1 gece Marbella’da butik otellerde kahvaltı dahil konaklama.
Tüm akşam yemekleri.
Lüks otobüs ile havalimanı ve tüm Endülüs bölgesi transferleri:
MALAGA-GRANADA-CORDOBA-SEVİLLA-RONDA-SETENIL DE LAS BODEGAS-MARBELLA.
FAS ve ENDÜLÜS sorumlumuz Sevgili Murat Serim’in liderliği
Hepimize/dileyenlerimize Sevilla’da Sevillanas-Flamenko kursu (Küba’da salsa kurslarımız çok başarılı geçiyor).
Sevilla’da 1929 Sevilla Pan America Fuarı için İspanyol kralının emri ile inşa edilen ikonik ALFONSO XIII otelinde akşam yemeği.
Granada’da Elhamra manzaralı akşam yemeği.
SEVILLA’da yemekli flamenko gösterili muhteşem gecemiz.
Tüm müze ve ören yeri girişleri
Seyahat sigortası
BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde alınacak içecekler
Öğle yemekleri

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!