DOĞU MACARİSTAN

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: VİYANA, BUDAPEŞTE, DOĞU MACARİSTAN
Gezi Türü: MİLLİ PARK, YURTDIŞI
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* BUDAPEŞTE’NİN DOĞUSUNA, MACARİSTAN’IN DERİNLİKLERİNE BÜYÜLÜ BİR YOLCULUK
* İNANILMAZ MACAR KOVBOYLARI VE ŞOVLARI
* AVRUPA’NIN EN KUZEYİNDEKİ OSMANLI ESERLERİ
* EĞRİ KALESİ, OSMANLI TARİHİ
* VİYANA
* BUDAPEŞTE
* BUDAPEŞTE’DE VE EĞRİ’DE OSMANLI HAMAMLARI KEYFİ

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN:
VİYANA THY uçuşu ile Viyana’ya ulaşıyoruz. Viyana’nın en şık semtlerinden biri olan Grinzing’de Viyana’nın dünyaca meşhur şinitzelini tadarak tipik Viyana müziği eşliğinde keyifli bir gece bizim. Konaklama Viyana

2. GÜN:
VİYANA-BUDAPEŞTE Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Viyana’da panoramik şehir gezimize başlıyoruz Sanat ve Doğa Tarihi Müzeleri, Opera Binası,Hoffburg Sarayı, Parlamento Binası, Belediye Sarayı, Burg Tiyatrosu, Üniversite, Votiv Kilisesi, Belvedere Sarayı görülecek yerler arasında. Gezimizin ardından Budapeşte’ye doğru yola çıkıyoruz şehre varışımızla; Gülbaba Türbesi, Sokullu Hamamı, Kahramanlar Meydanı, Elizabeth ve Zincirli Köprüleri, Budin Kalesi, Matyas Kilisesi, Kütüphane vs. göreceğimiz yerler arasında.Akşam Tuna’da yemekli Tekne Turu, konaklama Budapeşte.

3. GÜN:
BUDAPEŞTE Bugün Sentendre-Vişegrad-Estergon turu bizim. Akşamımızda muhteşem canlı Çigan müziği eşliğinde gulaş keyfi. Konaklama Budapeşte.

4.GÜN:
EGER-TOKAY Kahvaltı sonrasında Buapeşte’ye yaklaşık 2 saat uzaklıkta olan Kuzey Macaristan’ın önemli şehri olan Eger (Osmanlı döneminde Eğri) şehrine transferimiz. Meşhur Eğri kalesi ve Osmanlı eserleri. Dünyanın en kuzeyindeki Osmanlı eseri Eğri’de. Bir minare. Evet yanlış duymadınız, cami gitmiş, bir meydanda kalem gibi göğe uzanan bir minare. Ve dünyaca ünlü Tokaj bölgesinde Tokay şaraplarının içeriğinde olan üzümlerin yetiştiği bağlar, mahzenler gezisi bizim.Ardından yaklaşık 45 dakikalık bir yolculuk ile Miskolc şehrine geçiyor ve Tarihi bir şatoda konaklıyoruz.

5.GÜN:
Tarihi şatoda güne başlıyoruz. Evet bildiğimiz bir ortaçağ şatosu. İnanılmaz. Duvarlarda yağlı boya tablolar, kadifeler, antik mobilyalar. Bu ortamda alacağımız kahvaltı sonrasında şatonun bahçelerinde ve göl kenarında unutulmaz gezintiler bizim. Dileyenler gölde şato görüntülerini dimağına yerleştirerek kürek çekebilir. Ardından yaklaşık 2 saatlik bir yolculuk ile Debrecen’i geçiyoruz. Yapacağımız şehir turunda Protestan Klisesi, Şehir Parkı ve Debrecen Üniversitesini göreceğiz. Macar köyü ziyareti ve kırsal ürünler satın alma şansı. Konaklama Debrecen.

6.GÜN:
Kahvaltımızın ardından Tekirdağ’ın kardeş kenti olan Keşkemet’e transferimiz. Şehir turumuzun ardından milli park içerisindeki otelimize varacağız. Kısa bir dinlenme sonrasında At Çiftliğine geçerek burada bizler için hazırlanan şovu izliyoruz, işte Macar kovboyları, inanılamaz. Alşam yemeğimiz çiftlikte, kırsal bölge yemekleri. Canlı çigan müziği. Akşam konaklama Keşkemet.

7.GÜN:
Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Viyana’ya dönüyoruz. Viyana Havalimanına transfer. THY uçuşu ile İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü özgün gezimizin güncel fiyatlandırması belli olur olmaz ilan edilecektir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!