BOYDAN BOYA İSRAİL GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İSRAİL
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 04.12.2022 - 08.12.2022
GEZİ PROGRAMI

BİRİNCİ GÜN: 4 ARALIK PAZAR
Asya’dan, Sabiha Gökçen’den, Anadolujet 07:55 Tel Aviv uçuşu ile İsrail’e gidişimiz.
Tel Aviv’de İsrail’in bir ülke olarak inşa edilişini deneyimleyeceğiz:

Rothschild Bulvarı:
1909’da, daha birçok küçük mahalle inşa edildikten sonra, ağırlıklı olarak Doğu Avrupa’dan gelen varlıklı Yahudiler daha kaliteli bir yaşam amacıyla ve elektrik, akan su ve kanalizasyon sistemi olan bir mahalle inşa etmeye karar verdiler. Bu mahallenin adı Ahuzat Bayit, bir yıl sonra Tel Aviv olarak değiştirildi.
Bauhaus evleri:
1920’lerde ve 30’larda Avrupa’da eğitim görmüş çok sayıda Yahudi mimar Tel Aviv’e taşındı. Avrupa’nın kafe kültürünü İsrail’in sıcak ikliminde yeniden yaratmak isteyen grup, uyguladıkları modernist mimari stili bütünleştirirken, asimetrisi, işlevselliği ve sadeliği ile karakterize edilen zengin ve çeşitli yeni bir mimari dil yarattı. Balkonlar, bina direkleri, düz çatılar ve “termometre” pencereleri o zamandan beri Tel Aviv’in simgeleri haline geldi.
Neve Tzedek:
Neve Tzedek Yafa dışındaki ilk Yahudi mahallesi ve soylulaştırmanın en iyi örneği. 19. yüzyıldan kalma, silinmek üzere olan bir gecekondu mahallesinden, bir düzineden fazla milyardere ev sahipliği yaptı. Bu büyüleyici, şık mahalle şimdi butikler, kafeler, restoranlar ve zarif moda ve kuyumcu dükkanlarıyla dolu.
Nachalat Binyamin
Sanat Pazarı Bu, İsrail’deki ve genel olarak en güzel ve eşsiz pazarlardan birisidir. Sanatçılarla çalıştıkları eserler ve malzemeler hakkında konuşabilirsiniz.
Carmel Çarşısı
Carmel Market (Shuk Ha’Carmel) Tel Aviv’deki büyük ve merkezi pazar, çok renklidir.
Ve Jaffa:
Jaffa liman,ara sokaklar,saat kulesi
Jaffa dünyanın en eski liman şehirlerinden biri Mısırlılar, Romalılar, Müslümanlar, Haçlılar, Fransızlar (Napolyon), İngilizler ve şimdi de Yahudiler tarafından birçok farklı halk tarafından fethedildi ve yönetildi. Peter, Hristiyanlığı inanmayanlara yaymak için kanatlarını batıya yaydı ve 18. yüzyılın sonunda Yahudiler, Yahudi mahalleleri kurmak için Kuzeye gittiler.

İKİNCİ GÜN: 5 ARALIK PAZARTESİ
Caesarea:
Caesarea şehri Hirodes tarafından inşa edilmiş ve adını Roma Imparatoru Sezar’dan almıştır. Antik kentin kalıntılarından müreffeh ve lüks bir şehir açıktır.

Arkeolojik kazılar arasında geçitler, bir hendek ve iyi korunmuş duvarlar ve odalar mevcut.

Bugün hala İsrailli ve uluslararası sanatçıların performansları için kullanılan mükemmel korunmuş bir Roma amfi tiyatrosu var.

Amfitiyatronun yanındaki hipodrom yer almaktadır.

Haifa:
Bahai Mabedi ve Bahçeleri
Nefes kesen teraslı bahçeler dağdan aşağıya, aşağıdaki şehre doğru ilerliyor, 19 terasın her biri rengarenk çiçekler ve peyzajlı tasarımlarla dolup taşıyor.

Akko:
Eski Acre Şehri ziyareti

Acre Kalesi Haçlı kalıntılarını, Türk yönetiminde kullanılan hapishaneyi ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Filistin’e Yahudi göçünü sınırlayan İngiliz yasasını çiğneyen Yahudileri asmak için İngiliz Mandası altında kullanılan darağacı görülebilir.

ÜÇÜNCÜ GÜN: 6 ARALIK SALI
Safed:
Yahudilik’in mistik tarafı olan Kabbalah’nın merkezi olan Safed ve şehirdeki Sanatçılar Mahallesi’ni ziyaret
Eski Safed Şehri Safed’deki Caro Sinagogu ve Ari Sinagogu’nu ziyaret edeceğiz.

Golan Tepeleri

Tiberius Gölü

Bet She’an Ulusal Parkı
Sokakları, mağazaları, tiyatrosu ve hamamlarıyla Roma Şehri Beit Shean

DÖRDÜNCÜ GÜN: 7 ARALIK ÇARŞAMBA
Yad VaShem Müzesi
Nazi soykırımına en gerçekçi şekilde ziyaretçiye ileten çok üzücü ama aynı miktarda eğitici müze

Cardo
Antik şehrin ana hattı

Kutsal Kabir Kilisesi.
Hz. İsa’nın çarmıha gerilmek üzere geçirildiği Izdırap Yolu (Via Dolorosa), Hz. İsa’nın naaşının konduğu ve mezarının bulunduğu yere Bizanslılarca inşa edilen ve yeniden diriliş kilisesi de olarak bilinen Kutsal Kabir Kilisesi.

Haram-ül Şerif
Hz. Muhammed’in Miraç’a yükseldiği Kubbet-ül Sahra, ve Mescid-i Aksa Camiinin yer aldığı Haram-ül Şerif

Yahudilerce kutsal Ağlama Duvarı

Kudüs Çarşısı

BEŞİNCİ GÜN: 8 ARALIK PERŞEMBE
Masada
İsrail’in kalbindeki çorak bir vahşi olan Judean çölünde seyahat edip. Yeni Ahit’in ünlü benzetmesi olan İyi Samiriyeli’nin bulunduğu yeri geçeceğiz. 2000 yıl kadar önce Kral Herod, bu uzak dağı iki büyük müstahkem sarayın yeri olarak seçti. Teleferikle dağın tepesindeki saray kalıntılarına çıkıp eğitici gezimizi yapacağız

Ölü Deniz
Ölü Deniz’de yüzeceğiz ve çamur banyosu yapacağız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!