BİRLİKTE GEZEN DOSTLAR II. KEZ ESKİŞEHİR’de

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ESKİŞEHİR
Gezi Türü: KÜLTÜR SANAT ARKEOLOJİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 24.10.2022 - 26.10.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

– OMM Çağdas Sanat Müzesi ve Sergi Turu
– Klasik Araçlar ile Şehir Turu
– Eskişehir Geleneksel Lezzetleri
– Frigya’da Yürüyüş ve Frigya Antik Kültür Mirası
– Sanat Tarihi uzmanı sevgili MACİT EMRE liderliği
– Hızlı Trenle Ulaşım

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 24 EKİM PAZARTESİ
İstanbul’dan YHT ile Sögütlüçesme’den hareket ediyor ve Eskişehir’e öğleden önce ulaşıyoruz. Öğle yemeğinde Eskişehir’e özgü bir lezzet olan Tatar Çiböreği bizleri bekliyor. Sonra şehir içi bir yürüyüş turuyla Eskişehir’in en orijinal eğlence mekanları ve sosyal alanlarını gezeceğiz. Ve Porsuk Nehri üzerinde tekne turu bizim oley; müthiş Eskişehir panaroması. Akşam yemeği ve konaklama Eskişehir.

2. GÜN: 25 EKİM SALI
Kahvaltımızın ardından efsane Klasik Arabalarımız otel önünde bizleri bekliyor olacak. İşte bu, unutulmaz klasik araba ile şehir turu. Küba Havana gibi. Sadece bu keyif için Eskişehir’e gelinir oley. Önce Devrim Arabaları Müzesine gidip tarihimizin bir o kadar övünç dolu ve bir o kadar talihsiz hikayesini burada rehberimizden dinleyeceğiz. Ardından Kent Park, Sazova gibi şehrin buluşma noktalarına klasik araçlarımızla gidip bol bol fotoğraf çekeceğiz. Kentin havasının özgürleştirdiği bu güzel mekanları seyrettikten sonra Eskişehir’in en panoramik mekanında Balaban Köftelerini tatmak için Şelalepark’a çıkacağız. F-16 uçuşlarını seyretmek için harika bir tepe ve Eskişehir ayaklarımızın altında! Öğle yemeğinden sonra Uzman Sanat Tarihçi Macit Emre ile birlikte Eskişehir’de son yılların en dikkat çekici Güncel Sanat Müzesi olan OMM’de son acılan sergiyi siz sanatsever BGD’lilere sunacağız. Baştan sona çok farklı olan bu turumuzun en güzel adreslerinden bir diğeri Büyükerşen dehasının izlenme noktası olan Balmumu Müzesi…Balmumu Müzesinde Türkiye şöhret sahibi siyasi, ilmi ve sanatsal şöhretlerinin bir arada görüp kültür tarihimize bir yolculuk yapacağız. Akşam yemeği ve konaklama Eskişehir.

3. GÜN: 26 EKİM ÇARŞAMBA FRİG VADİSİ ;
Otelde kahvaltı ve check-out işlemlerinin ardından bir antik kültür olan Frigya Vadisi üzerine bir arkeoloji turu yapacağız. İşte bu. Frigyalilar tarihsel manada çağdaşları olan Trakyalılar ile akrabalığı tartışılan bir uygarlık. Coğrafyanın da etkisiyle bu bölgede yaptıkları yerleşimler onların kendi kültürlerini bizim devrimize benzersiz olarak taşımalarını sağliyor. Hangi gezgin Frig Vadisine giderse gitsin, kayaların ve oyulmuş taşların büyüsüne kapılıp vadinin içinde hiç durmaksızın ilerlemek ister. Rehberimiz ve arkeolog sanat tarihçimiz Macit Emre ile bu lokasyonda bilimsel bilgiye ulaşacak ve mekanın büyüsüne, Frigya’nın dominant kültürüne dair bilgilerimizi arttıracağız. Dünya çapında ilgi gören bu vadi, gelecekte Kapadokya ile turizm anlamında çekişeceğe benziyor. Belki de en bakir halini yaşayan bu vadiyi bugünlerde ziyaret ederek özgün halini görebilmek eşsiz bir şans olacaktır. Popüler kültürdeki şirin baba başlığını, eşek kulaklı Midas’ı ve Gordion düğümü hikayesini dinlemeye de doyum olmaz. Ardından önce Eskişehir’e ve YHT ile İstanbulumuza dönüşümüz.

FİYAT

BGD 24-26 EKİM ESKİŞEHİR KÜLTÜR SANAT ARKEOLOJİ ROTASI GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI SANAT TARİHİ UZMANI EŞLİĞİNDE BİR BGD BİKİNİ TUR GÜZELLİĞİ, FİYATLANDIRMAYA HER ŞEY DAHİL

İki Kişilik Odada Kişibaşı : 4. 800.- TL
Tek Kişilik Konaklama : 5.650.- TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
– ESKİŞEHİR RAMADA OTELDE 2 GECE ve KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
– SANAT TARİHİ UZMANIMIZ SEVGİLİ MACİT EMRE’NİN LİDERLİĞİ, ORGANİZASYONLARI ve ANLATIMLARI
– UNUTULMAZ LEZZETLERLE 2 AKŞAM YEMEĞİMİZ
– BALABAN KÖFTE ve ÇİBÖREK, ÇILGIN MEZELER VE YEMEKLER
– FRİGYA’DA REHBER ESLİGİNDE YÜRÜYÜŞ
– YENİ HIZLI TRENLE SEYAHAT KEYFİ
– SEYAHAT SİGORTASI
– BGDTURİZM GÜVENCESİ

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
MÜZEKART’ınızı LÜTFEN YANINIZA ALINIZ.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!