BİRLİKTE GEZEN DOSTLAR EN GÜZEL ZAMANINDA KÜBA’DA

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: YURT DIŞI
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 23.01.2023 - 30.01.2023
GEZİ PROGRAMI

22 OCAK PAZAR Gecesi İstanbul havalimanındayız.

1. GÜN: 23 OCAK PAZARTESİ HAVANA
THY Küba’nın başkenti Havana’ya saat 02:30’da uçuyor, 13 saatlik uçuş ardından 07:35’de Jose Marti Havalimanı’na varıyoruz. Dünyanın en güzel şehirlerinden HAVANA bizim oley. Gezimiz esnasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Havana Eski Kenti, Malecon Bulvarı, Devrim Meydanı, Colomb Mezarlığı, Miramar ve kenti kuşbakışı olarak izleyebileceğiniz Morro Kalesi’ni göreceğiz. Öğle yemeğimiz Cafe Del Oriente’de. Ardından muhteşem otelimize transfer ve odalar yerleşme.
Otelimiz Küba’nın en ikonik, dünyanın en güzel otellerinden HOTEL NACIONAL DE CUBA.
Akşam yemeği Costa Vino Restoran’da ve ardından Nacional otele dönüş.

2. GÜN: 24 OCAK SALI
HAVANA
Kahvaltının ardından KLASİK ARABALAR İLE GEZİ. Günümüze 1958 yılının sonunda Küba devrimine kadar Amerika’dan ithal edilmiş, daha sonra konulan ambargoya istinaden bir daha ülkeye sokulma şansı olmayan ve günümüzde de aktif olarak kullanılmakta olan Eski Amerika arabaları ile başlıyoruz. Bu renkli araçlar ile Küba sokaklarında yapacağımız gezi sonrası Küba’nın Picassosu olarak da bilinen Jose Fuster’in, yaşadığı dönem boyunca dekore ettiği resimler, seramikler ve çizimler yoluyla dekore edip açık hava sergisine dönüşen mahallesini göreceğiz. Bu gezinin ardından ismini Fernando Hamel’den alan modern sanatçıların merkezi olan Hamel sokağını göreceğiz. Ardından Havana’yı tepeden görebileceğimiz Küba’nın efsanevi kahramanı Che Guevara’nın evini ziyaret edeceğiz. Al Aljibe Resturant’ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Havana’nın en keyifli caddelerinden birisi olan Prado caddesine geçiyoruz. Batista rejimi döneminde saray olarak kullanılmış devrim sonrasında da halkın hizmetine müze olarak açılan Devrim Müzesini gezeceğiz. Küba’nın en büyük müzesi olan Devrim Müzesinde, Küba bağımsızlık savaşı ve Küba Devrimi dönemlerinden kalma silahları, tanları ve eşyaları görebileceğiz. Akşam yemeğimizi San Cristobal Restaurant’ta alıyoruz. Konaklama Hotel Nacional de Cuba.

3. GÜN: 25 OCAK ÇARŞAMBA HAVANA
Bu güzel günde Vinales Vadisi ve Pinar del Rio gezileri bizim. UNESCO Dünya Mirası listesinde bulunan ve dünyaca ünlü Küba purolarının tütünlerinin yetiştiği Vinales Vadisi’ne hareket ediyoruz. Transferimizin ardından Vinales Şehir merkezini, tütün tarlalarını, yerel tütün çiftliğini ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizi Rancho San Vicente Restoran’da alıyoruz. Daha sonra Pinar del Rio’ya hareket ederek Küba purolarının resmi olarak üretildiği fabrikalarda puro yapımını ve kültürünü yakından tanıyacağız. Dileyen misafirlerimiz burada orijinal Küba purolarını satın alabilirler. Günün sonunda Vinales Vadisi’nin tamamına hakim bir manzaraya sahip tepede içeceklerimizi yudumladıktan sonra Havana’ya geri dönüyoruz. Akşam yemeğimiz için Cafe Laurent restorana hareket ediyoruz. Ve konaklama yine Hotel Nacional de Cuba Havana.

4.GÜN: 26 OCAK PERŞEMBE CIENFUEGOS – TRINIDAD
Kahvaltı sonrası, Küba’nın en güzel şehirlerinden olan Cienfuegos’a doğru yola çıkıyoruz. 1819 yılında Fransız yerleşimciler tarafından kurulan 2005 yılında UNESCO tarafından koruma altına alınmış Cienfuegos’u gezmeye başlıyoruz. Jose Marti Parkını parkı çevreleyen Tomas Terry Tiyatrosunu panoramik olarak gezecek, Colegio de San Lorenzo devlet dairelerini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra Trinidad’a doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir yolculuk sonrası UNESCO tarafından koruma altında alınmış, XVIII.-XIX. Yüzyıllar arasında şeker kamışı üretimiyle zenginleşen, Küba’nın gurur kaynağı, günümüze Kolonyal dönem mimarisi örnekleri ile dünya üzerinde en iyi korunmuş ve UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan Trinidad şehrini keşfetmeye başlıyoruz. , Trinidad’da has limon suyu, bal ve Küba Rom’unun karışımı olan Canchanchara içerek serinleyeceğiz. Sonrasında Trinidad’ın en yeni, en lüks, en merkezi oteli 5 yıldızlı LA POPA TRİNİDAD. Akşam yemeği ve konaklama Trinidad.

5. GÜN: 27 OCAK CUMA SANTA CLARA – VARADERO
Kahvaltı ardından Küba Devrim’inin en önemli cephesi olan ve Che’yi efsaneleştiren Villa Santa Clara şehrine doğru yola çıkacağız. Devrimin en önemli liderlerinden efsanevi Comandante Che Guevara tarafından ele geçirilen ve Batista ordularının neredeyse tüm cephanesini taşıyan zırhlı tren müze parkını, savaşın en ateşli kısmını geçtiği Parque Vidal’i göreceğiz. Küçük bir gerilla grubunun başında iken 9 Ekim 1967’de Bolivya’da yaralı olarak yakalanıp idam edilen ve 30 yıl sonra bedeninin getirilerek defnedildiği Che Guevera’nın Mozolesini ve “El Che”nin ünlü veda mektubunun çivi yazısı ile yazılmış anıtı ile heykelini göreceğiz. Öğle yemeğimizi yerel restaurantta alıyoruz. Santa Clara gezimizden sonra Varadero’ya doğru yola çıkıyoruz. Otele varış ve konaklama her şey dâhil hizmet veren Varadero otelimiz 5 yıldızlı muhteşem bir MELİA oteli: LAS AMERICAS.

6. GÜN: 28 OCAK CUMARTESİ VARADERO
Bugün bütün gün Karayiplerin en büyük adası Küba’nın turistlere ayrılmış müthiş plaj sayfiyesinde deniz-kum keyfi bizim oley, tüm yemekler ve konaklama Varadero. 5 yıldızlı muhteşem tatil köyümüz MELIA Las Americas.

7. GÜN: 29 OCAK PAZAR
HAVANA
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Havana’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde, son 20 yılını Küba’da geçiren ünlü yazar Ernest Hemingway’in izlerini takip etmek üzere Hemingway gezimize başlıyoruz. ‘’Çanlar Kimin için çalıyor ‘’ romanından kazandığı para ile aldığı, bugün Hemingway müzesini olarak kullanılan muhteşem La Vigia çiftliğindeki evi La Finca’yı gezeceğiz. Kuş bakışı Havana manzarası eşliğinde kendimizi Hemingway’in başyapıtı olan “Yaşlı Adam ve Deniz” (The Old Man and The Sea) adlı eserinin içinde bulacağız. Pulitzer ve Nobel ödüllü Hemingway Küba aşığı idi. Öğle yemeğimiz Hemingway’in en sevdiği restoran olan Floridita’da alıyoruz. Öğle yemeğinden sonra San Jose Handcraft Marketi yürüyerek geziyoruz. Gezinin ardından dinlenmek için Havana otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Bueno Vista Social Club şov eşliğinde El Guarijito Restoran’da alıyoruz ardından otele geri dönüş.

8. GÜN: 30 OCAK PAZARTESİ HAVANA – İSTANBUL
Kahvaltı ardından dönüş uçuşumuz için Havana Jose Mart Havalimanı’na transferimiz uçuşumuz saat 09:00. Ertesi gün İstanbul’umuzdayız unutulmaz anılarla.

THY Uçuş Detayları ;
Gidiş : TK183 ISTHAV 0230 – 0745
Dönüş: TK183 HAVIST 0900 – 1010+1
Uçuş Süresi:
Gidiş : 13 Saat
Dönüş: 16 Saat

FİYAT

İkikişilik Odada Kişibaşı : 2.850.- DOLAR
Tek Kişilik Oda Farkı : 600.- DOLAR

FİYALANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
Türk Havayolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı ISTANBUL-HAVANA-ISTANBUL uçak biletleri
o Havana şehir gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
o Klasik Amerikan arabaları ile Big Cuba gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
o Pinar del Rio & Vinales gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
o Hemingway & Cojimar gezisi (öğle yemekli, 1 içecek dahil)
o Cienfuegos,Trinidad ve Santa Clara şehir gezileri
o El Guarijito’da Bueno Vista Social Club canlı müzik ve akşam yemeği (1 içecek dâhil)
o Tüm öğle yemekleri 7 adet öğle yemeği (1 içecek dahil)
o Tüm akşam yemekleri 7 adet akşam yemeği (1 içecek dahil)
o Havana’da 5* en ikonik, dünyaca meşhur HOTEL NACIONAL DE CUBA’da 4 gece oda-kahvaltı konaklama
o Trinidad’da 5 yıldızlı, en yeni, en modern, en merkezi La popa Hotel’de 1 gece herşey dahil konaklama
o Varadero’da 5* MELIA LAS AMERICAS golf oteli/tatil köyünde 2 gece herşey dahil konaklama
o Profesyonel yerel rehberlik hizmetleri
o Türkçe Rehberlik hizmetleri
o BGD KÜBA TECRÜBESİ, BGD TURİZM GÜVENCESİ

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Yemeklerde ve gün içerisinde alınacak ekstra içecekler
* Normal pasaport sahipleri için Küba vize ücreti

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!