KARLAR ALTINDA BİR KIŞ MASALI

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: KARS
Gezi Türü: Kültür Gezisi
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih:
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* KARS’ta bir olağanüstü tarihi bina: Rus İmparatorluğunun Kars Opera Binası ÇELTİKOV OTEL’de 2 gece konaklama
* BGD’ye özel, az bilinen çok özel gezi noktaları
* Hafta içi, en mantıklı zamanda en iyi fiyat/kalite dengesiyle

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 8 ŞUBAT SALI
Sabah saat 08:00 Pegasus Sabiha Gökçen- Kars uçağı ile Kars’a uçuşumuz.
Kars’a varınca ilk gezi noktalarımız Kars Müzesi ve Kafkas Cephesi Harp Müzesi; 2 muhteşem müze olacak. Öğle yemeğinde yöresel Kars mutfağı oley. Ardından Sarıkamış’a hareket. Sarıkamış şehitliği, Katarina Av Köşkü. Rus dönemi evleri. Telesiyej. Bayrak Tepe. Obsidiyen yatakları. Sarıkamış çok ama çok özel.
Akşam yemeğimiz Puşkin Restoranda.
1877-1896 yıllarında Kars’a yerleşen Rus Cheltikov Ailesi, Kars’ta muhteşem bir konak inşa etmişlerdir. Daha sonra Rus hükümetine devredilen bina uzun süre Opera Binası olarak kullanılmıştır ve eşsiz bir mimariye sahiptir: Cheltikov otelde konaklama bizim, oley.

2.GÜN: 9 ŞUBAT ÇARŞAMBA
Sabah kahvaltı sonrası Bin Bir Kilise Şehri ünvanına sahip Dünya Kültür Mirası Listesine dâhil, Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Antik Kenti ANİ Ören yerini gezeceğiz. Yaklaşık 3 saat sürecek olan turumuzda; Ani Surları, Araks Kilisesi, Kirkor Kilisesi, Menucehr Camii, Arpaçay, Tarihi Taş Köprü, Ermenistan sınırının sıfır noktasında olan Katedral, Nakışlı Kilise ve Kaya Yerleşimlerini göreceğiz.
Ardından ÇILDIR GÖLÜ keyfi. Öğle yemeği Çıldır Gölü Kıyısında: Çıldır Gölü Balığı olan Sarı Sazan. Ülkemizin muhtemelen en lezzetli tatlı su balığı. Kışın tamamen buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde; manzaranın tadını çıkaran, Gölde yürüyüş ve Kızak Keyfi yapan bizler, çok ama çok mutlu olacağız.
Akşam yemeği Kafkas Dansları Eşliğinde Kaz Evinde Kars kazı lezzeti.
Eşsiz bir mimariye sahip Cheltikov otelde konaklama.

3.GÜN: 10 ŞUBAT PERŞEMBE
Sabah kahvaltı sonrası Kars Kalesi, 12 Havariler Ermeni Kilisesi-Kümbet Camii, Kars Çayı ve 93 harbinden sonra Kars’ta 40 yıl kalan Rusların inşa ettiği Rus evlerini göreceğiz. THY ya da Anadolujet 12:35 uçakları ile Kars’tan İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

KARLAR ALTINDA KARS GEZİMİZ İÇİN FİYATLANDIRMA:
* BİR BGD BİKİNİ TUR
* GÜZELLİĞİ

Double odada kişibaşı 2.750 TL
Single farkı 650 TL

* 2 Gece Cheltikov Otelde Konaklama, tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, tüm transferler, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Kafkas Gösterisi, Seyahat sigortası, Araç İçi İkramlar ve GagikTour tefakati, BGDTURİZM güvencesi.

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER –
Sadece Uçak Biletleri, müzekart.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!