BGD YİNE EN GÜZEL ZAMANINDA ÜRDÜN’DE PETRA’DA ÜRDÜN PETRA GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ÜRDÜN
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 28.11.2023 - 03.12.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

+ WADİ RUM-AMMAN-ÖLÜ DENİZ
– JERASH, NEBO=Hz. MUSA DAĞI, HİCAZ
– PETRA GECE ŞOVU
– HİCAZ DEMİRYOLU , BEDEVİ ŞOVU

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 28 KASIM SALI
AMMAN
Bu sabah THY ile Ürdün Amman’a harika bir saatte uçuşumuz.
Amman’a varışımız saat 14:20.
Panaromik AMMAN turu ve modern Amman gezisi ve ardından otelimize transfer. Otelimiz 5 yıldızlı Amman Intercontinental.
Akşam yemeği ve konaklama Amman.

II. GÜN: 29 KASIM ÇARŞAMBA
AMMAN, JERASH
Kahvaltımızın ardından eski AMMAN şehrini de gezeceğiz: Roma Herkül Tapınağı kalıntıları, Emevi Sarayı ve şehir merkezinin muhteşem manzarası ile Jebel al-Qala’a: Kale.Tüm ülkeden antik buluntulara ev sahipliği yapan Ulusal Arkeoloji Müzesi, Kale arazisinde yer almaktadır. 6.000 seyirci kapasiteli Ürdün’ün en büyüğü olan etkileyici Roma Tiyatrosu’nu da göreceğiz. Küçük Folklor Müzesi ve Popüler Gelenekler Müzesi, Tiyatro’nun bitişiğindedir. Yerel olarak al-Balad olarak bilinen şehir merkezindeki hareketli pazarlarda yürüyüş.
Ve bin sütunlu şehir olarak da bilinen Greko-Romen JERASH Şehri’ni keşfedeceğiz. Öğle yemeğimiz olağanüstü Ya Hala restoranda. Jerash, Roma İmparatorluğu’nun ihtişamını sergiliyor ve Doğu’nun Pompeii’si olarak anılıyor. İtalya dışında dünyadaki en büyük ve en iyi korunmuş Roma mimarisi alanlarından biri olarak kabul edilir. Modern dünyanın en el değmemiş Decapolis Şehri (Yunancada on şehir anlamına gelir) olan Jerash’ın refahı, sütunlu ana caddede ve güzel Oval Piazza’da hayranlıkla izlenebilir.
Amman’a dönünce Reem Al Bawadi restoranda sürpriz akşam yemeğimiz. Konaklama Amman.

III. GÜN: 30 KASIM PERŞEMBE
MADABA-NEBO DAĞI-PETRA GECE ŞOVU
(Amman-Madaba 45 dakika ve
Madaba-Nebo Dağı 10 dakika ve
Nebo Dağı-Petra 3 saat)
Ve muhteşem bir kültür merkezine hareket: ‘Mozaikler Şehri’ olarak bilinen Hristiyan MADABA Kasabası.
Madaba’nın başyapıtını (Kudüs’ü ve diğer şehirleri gösteren, Kutsal Toprakların 6. yüzyıla uzanan coğrafyasını sunan Bizans mozaik haritası) göreceğimiz Aya Yorgi Rum Ortodoks Kilisesi’ni ziyaret edeceğiz. Musa’nın Moab Vadisi’nden tırmandığı ve Tanrı’nın kendisine Vaat Edilen Toprakları gösterdiği yer olduğuna inanılan Ürdün’deki en önemli kutsal yerlerden biri olarak kabul edilen NEBO Dağı’na da çıkacağız, ayrıca Musa’nın son dinlenme yeri de burası. 4-6. yy’a tarihlenen kalıntılar buradadır ve kilisenin zeminini süsleyen muhteşem mozaikler hala görülebilmektedir.
Öğle yemeğimiz muhteşem Hared Jdoudna restoranda.
Ardından PETRA’ya hareket, otelimize yerleşme.
Akşam yemeğinden sonra bu gece Petra’nın büyüsünün tadını çıkaracağız. PETRA GECE ŞOVU. Geceleme Petra. Otelimiz 5 yıldızlı ve yepyeni oley.

IV. GÜN: 1 ARALIK CUMA
PETRA-WADİ RUM
(arada 2 saat yolculuk)
Gün yüzüyle muhteşem bir PETRA ziyareti bizim.
“Gül-Kırmızı şehir, zamanın yarısı kadar eski” olarak tanımlanan Petra’yı keşfe başlayacağız. Antik kent 2000 yıl önce Nebatiler tarafından kurulmuş. Muazzam mimari yapısı ve çok renkli taşları ile inanılmaz bir cazibe merkezidir Petra. Antik Nabatean başkentinin ziyareti, iki kayalık arasındaki uzun ve dar bir yarık olan Siq’te yürüyüş ile başlar. Siq’in sonuna doğru Petra’nın en ünlü anıtına hayran kalacağız; Hazine. Tur daha sonra şehrin gizemlerini yavaş yavaş ortaya çıkarmaya devam edecek. Yerel bir restoranda öğle yemeği.
Ve Ürdün’ün en büyük çölü, dünyada en güzel çöl manzaralarından birisine sahip Wadi Rum çölüne geçeceğiz. Bu uçsuz bucaksız, yankılanan çölde yerel Bedevi toplulukları ile tanışacağız. Önce 2 saat süreli çölde jeep safari. Wadi’nin içinde en önemli noktaları kapsayan 4*4 Bedevi Jeep Turunun keyfini çıkaracağız. İnanılmaz çöl manzaralı ve jeolojik yapılar. Deve sürüleri. Bedevi çadırları. Ürdün şanslı çünkü çöl monoton değil. Mars gezegeni gibi. Mars’da geçen Martian filmi burada çekildi. Bu çöl günü de asla unutulmaz, asla.
Ardından çölün derinliklerindeki çöl kampımıza transfer. Ön cephesi şeffaf bubblelarda konaklamamız. Önce çölde tandır ziyafeti. Çöl ortamında yıldızları seyrederek uyumak! İşte bu unutulmaz oley.

V. GÜN: 2 ARALIK CUMARTESİ
HİCAZ DEMİRYOLU-ÖLÜ DENİZ
Bu sabah muhteşem etkinliğimiz HİCAZ DEMİRYOLU BEDEVİ ŞOVU. Sadece BGD’nin her Ürdün gezisinde yaşattığı bu demiryolu şovu, hepimizi derinden etkileyecek.
Ardından sıcak, tuzlu sularında yüzmek için Dünya yüzeyindeki en alçak nokta olan ÖLÜ DENİZ’e 3 saatlik yolculukla transfer. 5 yıldızlı Crown Plaza Dead Sea Resortda plaj erişimi dahil müthiş yüzme keyfi ve öğle ve akşam yemeği.
Konaklama Ölü Deniz.

VI. GÜN: 3 ARALIK PAZAR
Gezimizin tüm yorgunluğunu dinlenerek atıyoruz. Geç kahvaltı, dinlenme, ölü deniz keyfi. Ardından havalimanı transferi. Transfer süresi 1.5 saat. THY uçuş saati 15:10. İstanbul’umuza uçuşumuz. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

BGD ÜRDÜN PETRA GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI
Double odada kişibaşı 2100 DOLAR
Single farkı 550 DOLAR

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
– THY DİREKT İSTANBUL-AMMAN GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
– 2 gece Amman’da, 1 gece Petra’da, 1 gece ölü denizde 5 YILDIZLI otellerde ve Rum Vadisi çölünde önü Şeffaf Suit Bubble’da oda kahvaltı konaklama.
– Tüm öğle ve akşam yemekleri.
– Lüks VIP otobüsle wifi dahil transfer ve seyahatlerimiz.
– Türkçe rehberlik hizmetleri.
– Arap ülkesi şartlarında tüm bahşişler.
– Rum Vadisi çölünde 3 saat süreli jeep turu.
– Tüm müze ve ören yeri girişleri.
– Seyahat sigortası.
– Arap ülkesi koşullarında tüm ülkeye giriş prosedürleri.
– BGD TURİZM güvencesi.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Yemeklerde alınacak içecekler.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!