BGD YILBAŞINDA TUNA NEHRİNDE SÜZÜLEN MUHTEŞEM VIVA TWO NEHİR GEMİSİNDE

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: BUDAPESTE
Gezi Türü: KÜLTÜR, SANAT VE GASTRONOMİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 29.12.2023 - 05.01.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

Nehir gemileri arasında GELMİŞ GEÇMİŞ EN İDDİALI
Yemekler ve Beş çayları
Mermer zeminli tropikal duşlu banyolar
En geniş Fransız balkonlar
En güzel spa: buhar banyosu, sauna, duşlar
Mantıklı fiyatlı aromaterapi masajları
Sigara içilen noktalarda ısıtma sistemleri
24 saat açık yepyeni aletlerle efektif gym
Sürekli ısıtılan dış ortam jakuzisi
Mini golf sahası
Tematik randevulu ücretsiz Akdeniz restoranı

GEZİ PROGRAMI

BGD YILBAŞINDA TUNA NEHRİNDE SÜZÜLEN MUHTEŞEM VIVA TWO NEHİR GEMİSİNDE
29 ARALIK – 5 OCAK
7 GECE 8 GÜN
YILBAŞI GECESİ BUDAPEŞTE’de TUNA NEHRİNDEYİZ
BUDA ve PEŞTE,HAVAİ FİŞEKLERLE BÜYÜLÜ BİR KUTLAMA
+ VİYANA-BRATISLAVA-ESTERGON-LINZ-PASSAU
AVUSTURYA-MACARİSTAN-ALMANYA-SLOVAKYA

I. GÜN: 29 ARALIK CUMA
MÜNİH, PASSAU
Sabah 08:05 THY MÜNİH uçuşumuz, varışımız 08:50.
Münih’e varınca saat 11:00-13:00 arası 16. yy’dan beridir hizmet sunan Hofbrauhaus Münih’e misafir olacağız, gelsin sosisler, kahveler ya da biralar. İşte bu harika bir mola. 1158 yılından beridir şehrin ana meydanı olan Marienplatz’da da olacağız ve burada izlemeye doyum olmayan bir şehir saati var, bu saatte Schaefflertanz isimli Bavyera dansını sergileyen Bavyeralılar ve de 16. yy’a ait bir şövalye düellosu sahnesi sergilenir. Bavyera adına at üstünde düelloyu kazanan Dük, zamanında Hofbrauhaus’un da kurucusu olmuştur. İşte Münih özgün Bavyera yaşantısını gezginlere sunar bir çırpıda. Ve muhteşem VİVA TWO gemimize yerleşmek üzere Inn nehrinin Tuna’ya döküldüğü noktada konumlanan Passau şehrine transferimiz, tam pansiyon konaklama VIVA TWO gemimizde.
VİVA TWO GEMİSİ AVANTAJLARINA BAKINIZ.

II. GÜN: 30 ARALIK CUMARTESİ
BRATİSLAVA
Muhteşem nehir gemimizin keyfini çıkartacağımız bu günde harika lezzetler, içkiler, sohbetler bizim. Ve gemimiz bizleri Slovenya’nın başkenti Bratislava’ya getirmiş olacak. Saat 16:00-20:00 arası Bratislava gezimiz. Bu küçük başkentte bu süre gayet yeterli. Bira tadımı da yapacağımız Bratislava şehrinde Macar krallarının ziyaret ettiği kilise ve sarayları, ana meydan Hlavne Namestie’yi, çalışan adam heykeli Cumil’i, 700 yıllık Michael kapısını, Slovak Ulusal Tiyatrosu’nu, Napolyon’un askeri Hubert’in heykelini göreceğiz. Ve gemimiz saat 21:00’de Budapeşte’ye doğru yol alacak. Tam pansiyon konaklama VIVA TWO gemimizde.

III. GÜN: YILBAŞI GÜNÜMÜZ GECEMİZ 31 ARALIK PAZAR
BUDAPEŞTE
Yılbaşı sabahında BUDA ve PEŞTE, BUDAPEŞTE manzaralarına uyanmak! İşte bu. Piyango bize vurdu demek, sonsuz mutluluk demek. Gemi güvertemizde Budapeşte’nin dünyaca meşhur yeni yıl kutlamalarını Tuna nehrinin ve şehrin ortasında en iyi noktada seyredecek olmanın heyecanı içimizde iken tüm gün Budapeşte keyfi bizim. “Doğu’nun Paris’i” Budapeşte bizleri mest edecek. Gül Baba türbesinden Osmanlı tarihli kaplıcalara, dünyanın en büyük sinagoglarından birisine, görkemli Kahramanlar Anıtı meydanına, Gerbeaud ve New York gibi dünyanın en güzel kafelerine, zincirli köprü ve özgürlük köprüsü gibi şahane köprülere, müzelere, sanat galerilerine sahip Budapeşte,bizleri sıkı durun, tam iki gün mest edecek. Ve akşam yemeğimiz sonrasında şampanya başta olmak üzere harika içkiler, müzikler, danslar ile yeni yıla gireceğiz üstelik dünyanın en güzel yılbaşı kutlamaları gösterilerinin birinin tam içinde olarak. Yaşasın yeni yıl Tuna Nehri Viva Two gezimiz.

IV. GÜN: 1 OCAK PAZARTESİ
BUDAPEŞTE
Yeni yılın ilk gününde yine tam gün BUDAPEŞTE’deyiz işte bu inanılmaz. Budapeşte bizlere bu günde de çok güzel sürprizler sunacak. Ve akşam üzeri bizi gemimizden alacak bir tekne ile gece ışıkları altında Margaret Adası keyfi yaşayacağız. Budapeşte günlerimiz bizlerde kalıcı mutlu anılar bırakacak. Tam pansiyon konaklama VIVA TWO gemimizde.

V. GÜN: 2 OCAK SALI
ESTERGON
Bu güzel günde uyanır uyanmaz kendimizi kadim tarihimize mal olmuş ESTERGON KALESİ’nde bulacağız. Saat 08:00-12:00 arası bir turist treni ile Estergon merkeze transferimiz ile Estergon katedrali gezimizi gerçekleştireceğiz. Ardından öğle yemeği için gemimize döneceğiz. Ve VIVA TWO bu sırada Tuna üzerinde Viyana’ya doğru en panaromik seyirlerinden birisini gerçekleştirecek. Estergon civarında Tuna’ya ve çevre manzaralara bakmaya doyamayacağız. Tam pansiyon konaklama VIVA TWO gemimizde.

VI. GÜN: 3 OCAK ÇARŞAMBA
VİYANA
İşte TUNA nehrinin Budapeşte’den sonra ikinci incisi Viyana şehri. Sabah 08:30 akşam 17:30 arası muhteşem Viyana’yı deneyimleyeceğiz. Hedefimiz rehber eşliğinde iç mekanlarını göreceğimiz majestik Schönbrunn Sarayı ve bahçeleri olacak. Ve Sacher torte’den Aziz Stefan kilisesine, Mozert’ın performans sergilediği kafeden yaşadığı eve, pek çok önemli Viyana kültür-gastronomi noktasını ulaşılır kılan Kaerntner Strasse Caddesi, Viyana’nın kalbi. Tam pansiyon konaklama VIVA TWO gemimizde.

VII. GÜN: 4 OCAK PERŞEMBE
LİNZ
Bu güzel günde Avusturya’nın az gezilen üçüncü en büyük şehrinde olacağız. Öğleden sonra 2:00’den akşam yemeğine kadar Linz keyfi bizim. Mozart da 1783 yılında Linz’deydi, burada Linz senfonisini besteledi, kaldığı evi göreceğiz. Beethoven’ın eczacı kardeşinin eczanesi de Linz’de, böylesi ilginç anıları olan binalara sahip çok güzel bir eski şehir bölgesi var Linz’in. Linz gezimizde Linz torte, sosis ve bira tadımları da yapacağız. İşte mutluluk. Tam pansiyon konaklama VIVA TWO gemimizde.

VIII. GÜN. 5 OCAK CUMA
PASSAU
Bu muhteşem YENİ YIL gezimizin son gününde tam 3 nehrin buluşma noktası olan bir Bavyera şehri Passau’dayız oley. Olağanüstü katedrali ve kale şatosuyla Passau ben önemliyim der. Ve bu önemli şehirde 800 yıllık bira üretimi geçmişi olan Bavyera’da bira üretiminin sırlarını, meşhur ve tarihi Bavyera saf bira üretimi kanununun ışığında öğreneceğiz. Bavyera simiti pretzel ikramı ve bira tadımı ile. Ve bu güzel şehrin güzel deneyimlerinden sonra Münih havalimanına transferimiz. Yine rüya gibi geçen, bizlere yeni yılda mutlu ve umutlu kılan harika bir gezinin sonu. İstanbul’umuza dönüşümüz.

FİYAT

DOUBLE ODADA RUBY ORTA KAT KAMARADA KİŞİBAŞI 2590 AVRO
EN ÜST DIAMOND KAT KAMARASI FARKI KİŞİ 300 AVRO
SINGLE FARKINI SORUNUZ
TRIPLE ODA MEVCUT DEĞİL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER
THY ISTANBUL-MÜNİH GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
BU YILIN GÖZDESİ YEPYENİ VİVA TWO NEHİR GEMİSİNDE 7 GECE HER ŞEY DAHIL ALL INCLUSIVE KONAKLAMA
BUDAPEŞTE MERKEZDE MÜZİKLİ, DANSLI YENİ YIL GECESİ KUTLAMASI
ÜÇ ÖĞÜN ÇOK LEZZETLİ YEMEKLER
HER YEMEKTE SINIRSIZ TÜM İÇKİLER
HER YEMEKTE HARİKA ŞARAPLAR
GÜN BOYU TÜM İÇKİLER
TÜM KOKTEYLER
Her gün 5 ÇAYI
MİNİBAR
BAHŞİŞ DERDİ YOK GEMİ BAHŞİŞLERİ ÜCRETE DAHİL
KALİTELİ MÜZİK
SPA, SAUNA, GYM, ISITILAN JAKUZİ
Bir gemiye göre çok çok güzel banyo ve RITUALS marka harika kozmetik ürünler
Gemide hazır KULAKLIK SİSTEMİ.
SONSUZ SU PINARI
Kabinde 1 şişe ŞAMPANYA.
İLK VE SON GÜN ÖĞLE YEMEKLERİ

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
BU BİR BİKİNİ TURDUR ARKADAŞLAR, BU FİYATA AKLA HAYALE GELEBİLECEK HER ŞEY DAHİLDİR.
NOT: İLERLEYEN DÖNEMLERDE GEZİ NOKTALARINDA, ÖZELLİKLE DE BUDAPEŞTE’de ÖZEL
ETKİNLİKLER, KONSERLER, BALE, OPERA İLAN EDİLİR İSE AYRICA ORGANİZE OLACAĞIZ.

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!