BGD YEPYENİ EKOLOJİK MSC GEMİSİ EURIBIA İLE NORVEÇ FİYORDLARINDA!

GEZİMİZ DOLMUŞTUR, GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: NORVEÇ
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 11.08.2024 - 18.08.2024
GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 11 AĞUSTOS PAZAR
İSTANBUL – KOPENHAG
İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 06.00’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ardından ve TK1783 sefer sayılı uçak ile saat 07.25’de Kopenhag’a hareket ediyoruz. Kopenhag’a yerel saat ile saat 09.45’de varışımızın ardından otobüs ile Kopenhag şehir turu, ardından limanında bulunan gemimize transfer. Gemi check in işlemleri sonrası kabinlere yerleşmemizin ardından serbest zaman. Gemimiz akşam 18.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

II. GÜN: 12 AĞUSTOS PAZARTESİ
DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

III. GÜN: 13 AĞUSTOS SALI
NORDFJORDEID
Gemimiz sabah saat 08.00’de Nordfjordeid limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bizleri bekleyen otobüsümüze binerek, rehberimiz eşliğinde “Geiranger Turu” na başlıyoruz. İlk tanımı kuzeye giden posta rotası, şimdilerde ise turizm merkezi. Öncelikle bölgenin en hareketli şehirlerinden biri olan Stryn’e hareket ediyoruz. Kraliyet ailesinin özellikle balık tutmak için geldiği Stryn’de taş köprüyü gördükten sonra alışverişleriniz ve kahve/ yemek için serbest zaman tanınacaktır. Ardından Djupvatnet Gölü eteklerinde vereceğimiz molanın ardından 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağından hava güzel ise terasından göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Daha sonra ise Flydal seyir platformunda duracak ve bu sefer Geiranger fiyordunu fotoğraflayacağız. Sonrasında tekrar Nordfjorded yolunu izleyerek gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz saat 19.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
IV. GÜN: 14 AĞUSTOS ÇARŞAMBA
ALESUND
Gemimiz sabah saat 07.00’da Alesund limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bizi bekleyen otobüsümüze binerek, rehberimiz eşliğinde “Trollstigen ve Alesund Panoramik Turu” na başlıyoruz. Buluşma noktasından otobüs sizi Ålesund’un dışındaki güzel bölgeden trollerin diyarına götürecektir. Møre og Romsdal’ın bu bölümü özellikle mobilya endüstrisi ile tanınır. Sjøholt’tan Storfjord boyunca uzanan yol sizi Stordal ve onun Gül Kilisesi (1789’da inşa edilmiştir) üzerinden lezzetli çilekleriyle ünlü Valldal’a götürecektir. Bir sonraki durak, 5 m’lik dar ve 20-25 m’lik derin bir vadi olan nefes kesici güzellikteki Gudbrandsjuvet’te olacak. Geçidin bir tarafından diğerine bir köprünün üzerinden yürüyebilirsiniz. Buradan otobüs, Ulusal Park Reinheimen’den Trollstigen platosuna gidecek. Troll Yolu’nun (Trollstigen), Kral, Kraliçe ve Piskopos dağlarının ve ayrıca şelale Stigfossen’in muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. Trol Yolu’ndan aşağı inerken, sürücü otobüsü 11 keskin virajdan güvenle sürecek. Trol Yolu’nun alt kısmında, Stigfossen’in en iyi fotoğraflarını çekebileceğiniz ekstra bir fotoğraf durağı olacak. Sırada, Avrupa’nın en yüksek dikey kaya yüzü olan Troll Duvarı / Trollveggen ziyareti var. Bu duraktan sonra Ålesund’a geri dönme zamanı. Ardından Alesund’a dönecek ve Alesund panoramik şehir turunu yapacağız. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz.
Gemimiz saat 17.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

V. GÜN: 15 AĞUSTOS PERŞEMBE
FLAM
Gemimiz sabah saat 07.00’da Flam limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bizi bekleyen otobüsümüze binerek, rehberimiz eşliğinde “Flamsbana Nostaljik Tren Turu & Viking Yolu Turu” na başlıyoruz. Norveç’in en uzun ve en derin fiyordu olan Sognefjord’ un yine en özel limanından turumuza başlıyoruz. Fiyordları ve dağları geçerek Flam’dan Myrdal’a götürecek, dünyanın en dik demir yolu hatlarından birini geçecek olan tarihi Flamsbana Panoramik Trenine biniş. Flamsbana treni , Lonely Planet tarafından 2014’de dünyanın en iyi tren yolculuğu , National Geographic Traveler Dergisi tarafından Avrupa’nın en güzel 10 tren yolculuğundan biri olarak seçilmiş. Bu muhteşem yolculuk esnasında trenimizin duracağı noktalarda doğa şahaseri sürprizler bizleri bekliyor olacak. 867 metre yüksekte bulunan tarihi Myrdal tren istasyonunda trenden inecek ve bu sefer Voss’a giden yeni teknolojik trenimize bineceğiz. Bölgenin doğa sporları başkenti ünvanın kazanmış, dünyanın en güzel sularından birine sahip Voss şehrini ve gölünü göreceğiz. Şahsi aktiviteler için tanınacak zamandan sonra bölgenin en güzel şelalelerinden biri olan, suyunu içene gençlik ve güç kattığına inanılan Tvindefossen’i ( İkizler şelalesi ) ziyaret edeceğiz.1840’dan beri kuzeyin en popüler güzergâhı olan 13 zig-zag lı kanyonu görebileceğimiz dünyanın en prestijli otellerinden biri olan Stalhaim Oteli’nin terasından kahvelerimizi içerken unutulmaz bir doğa şöleni yaşayacaksınız.
Viking köyü Gudvangen’de vereceğimiz molanın ardından gezimiz tünellerden geçerek varacağımız Flam’da gemimizin demirlediği limanda sona erecektir. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz.
Gemimiz saat 17.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

*Hava ve mevsim şartlarına göre turumuz tren/ otobüs alternatif ya da her ikisinin de birlikteliği ile yapılacaktır.
*Flam treni, (Flamsbana) Norveç’in açık ara en populer turist atraksiyonu olup, tur kapsamında bulunduğu şartlarda, tur öncesi rehberiniz ile yapacağınız görüşmede mutlaka rehberinize tura katılım durumunuzu bildirmenizi rica ederiz.Bölge şartları nedeni ile son dakikada yapılmak istendiği takdirde tren bileti bulunamama ve tura katılamama riski bulunmaktadır.

VI. GÜN: 16 AĞUSTOS CUMA
DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VII. GÜN: 17 AĞUSTOS CUMARTESİ
HAMBURG
Gemimiz sabah saat 09.00’da Kiel limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bizi bekleyen otobüsümüze binerek, rehberimiz eşliğinde “Hamburg ve Kiel Şehir Turu” ‘na başlıyoruz. Almanya’nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur.Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi’nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa’nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biridir. Şehrin içinde bir çok park bulunan Hamburg dünyanın ilk beşe giren “Yeşil Şehir” lerinden birisidir. Turumuzda Hamburg Filarmoni Konser Binası, Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi, Binnen ve Aussenalster gölleri, Elbe nehri, Kırmızı Işıklar caddesi olarak da bilinen St Pauli, Reeperbahn, Balık Pazarı, Liman bölgesi, ve en ilgi çekici noktalardan biri muhteşem bir mimariye sahip olan Belediye Binası görülecektir. Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamandan sonra Kei’e dönüş. Kiel’de yine verilecek serbest zamanda şehrin ana merkezini gezeceğiz. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz.
Gemimiz saat 18.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VIII. GÜN: 18 AĞUSTOS PAZAR
KOPENHAG
Gemimiz saat 07.00’de Kopenhag limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile “Kopenhag Şehir Turu” ‘na başlıyoruz. Dünyanın en iyi yaşanacak beş şehrinden biri olarak tanımlanan Kopenhag’ın içindeki gezimizde ilk olarak şehrin simgesi olan ‘Küçük Deniz Kızı’, Amelienborg, Chiristianborg ve Rosenbourg Sarayları, Gefion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri, Özerk Hippy Mahallesi ve ‘Chiristiana’ görülecek yerler arasındadır. Ardından Kopenhag’ın merkezi Kongens Nytorv’da (Kral Meydanı); ünlü Stroget’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘da (Yeni Liman) gençlerin arasına karışmak için serbest zamanımız olacak. Turumuzun ardından Kopenhag Havalimanı’na gitmek için hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1786 sefer sayılı uçağı ile saat 19.25’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.40’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

FİYAT

DOUBLE KONAKLAMA KİŞİBAŞI
İÇ BELLA KAMARA 1900 Avro + 350 Avro THY uçuşu
İÇ FANTASTICA KAMARA 2000 Avro + 350 Avro THY uçuşu
DIŞ BELLA PENCERELİ KAMARA 2100 Avro + 350 Avro THY uçuşu
DIŞ FANTASTİKA PENCERELİ KAMARA 2150 Avro + 350 Avro THY uçuşu
BALKONLU BELLA KAMARA 2300 Avro + 350 Avro THY uçuşu
BALKONLU FANTASTİKA KAMARA 2350 Avro + 350 Avro THY uçuşu

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
– THY ISTANBUL-KOPENHAG gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri.
– MSC EURIBIA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
– Havalimanı ve Liman vergileri.
– Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
– KARA TURLARIMIZ
– Hellesylt & Geiranger Turu
– Trollstigen & Alesund Panoramik Şehir Turu
– Flam Turu
– Hamburg Şehir Turu
– Kopenhag şehir turu
– Özenli rehberlik hizmetleri
– Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
– Personel bahşişleri
– Rehberlik ücretleri ve bahşişleri
– Gemideki eğlence ve şovlar.
– Fitness & Spor salonu kullanımı.
– Seyahat sigortası
-BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Yemeklerde alınacak içecekler
– Norveç’te öğle kahve/sandviç atıştırmaları
– Hamburg ve Kopenhag gezileri sırasında öğle yemekleri

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!