BGD YEPYENİ EKOLOJİK MSC GEMİSİ EURIBIA İLE NORVEÇ FİYORDLARI

GEZİMİZ DOLMUŞTUR, GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: NORVEÇ
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 13.08.2023 - 20.08.2023
GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 13 AĞUSTOS PAZAR
Sabiha Gökçen Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 06:45’de buluşmamız ve TK7874 ANADOLUJET uçağı ile 09.40’da Kopenhag’a uçuşumuz. Kopenhag’a yerel saat ile saat 12’de varacağız, ardından Kopenhag limanında bulunan gemimize transfer. Gemimiz akşam 17.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

II. GÜN: 14 AĞUSTOS PAZARTESİ
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde yepyeni gemimiz EURIBIA bizlere birçok alternatif sunacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de bizleri bekliyor.

III. GÜN: 15 AĞUSTOS SALI
Gemimiz saat 08.00’da Hellesylt limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası “Hellesylt & Geiranger Turu” için harelet. Storfjord’un sonundaki çataldaki iki büyüleyici köy. Bir zamanların kuzeydeki posta limanları, senelik ortalama 180 ziyaretiyle, Norveç turizminin kuzeydeki gözde cruise limanları. Turumuza Hellesylt Şelalesini selamlayarak başlıyoruz. İlk tanımı kuzeye giden posta rotası, şimdilerde ise turizm merkezi. Öncelikle Hellyslyt fiyordunu göreceğimiz manzara noktasına ulaşacağız ve fiyordu fotoğraflayacağız. Ardından Hamile taşı ve 1800’lerden kalan taş köprü ilk durağımız. Ve Avrupa’nın en derin gölü olan Hornindal gölüne gideceğiz ve orada mola vereceğiz. Tekrar yola çıktıktan sonraki durağımız bölgenin en hareketli şehirlerinden biri olan Stryn. Kraliyet ailesinin özellikle balık tutmak için geldiği Stryn’de taş köprüyü gördükten sonra alışverişler ve kahve/sandviç için serbest zaman.
Ardından Djupvatnet Gölü eteklerinde vereceğimiz molanın ardından 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağından hava güzel ise terasından göreceğiniz manzara ile büyüleneceğiz. Daha sonra ise Flydal seyir platformunda duracak ve bu sefer Geiranger fiyordunu fotoğraflayacağız . Turumuzun son etabında panaromik yoldan inerek gemimizin demirlediği limana varacağız. Geminin hareket saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

IV. GÜN: 16 AĞUSTOS ÇARŞAMBA ALESUND
Gemimiz sabah saat 07.00’de Alesund limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası “Trollstigen ve Alesund Panoramik Turu” için hareket. Otobüsümüz bizleri Ålesund’un dışındaki güzel bölgeden trollerin diyarına götürecektir. Møre og Romsdal’ın bu bölümü özellikle mobilya endüstrisi ile tanınır. Sjøholt’tan Storfjord boyunca uzanan yol sizi Stordal ve onun Gül Kilisesi (1789’da inşa edilmiştir) üzerinden lezzetli çilekleriyle ünlü Valldal’a götürecektir.
Bir sonraki durak, 5 m’lik dar ve 20-25 m’lik derin bir vadi olan nefes kesici güzellikteki Gudbrandsjuvet’te olacak. Geçidin bir tarafından diğerine bir köprünün üzerinden yürüyebiliriz. Buradan otobüs, Ulusal Park Reinheimen’den Trollstigen platosuna gidecek. Troll Yolu’nun (Trollstigen), Kral, Kraliçe ve Piskopos dağlarının ve ayrıca şelale Stigfossen’in muhteşem manzarasının keyfini çıkarın. Trol Yolu’ndan aşağı inerken, sürücü otobüsü 11 keskin virajdan güvenle sürecek. Trol Yolu’nun alt kısmında, Stigfossen’in en iyi fotoğraflarını çekebileceğiniz ekstra bir fotoğraf durağı olacak.
Sırada, Avrupa’nın en yüksek dikey kaya yüzü olan Troll Duvarı/Trollveggen ziyareti var. Bu duraktan sonra Ålesund’a geri dönme zamanı. Ardından Alesund’a dönecek ve Alesund panoramik şehir turunu yapacağız. Gemimize dönüş. Gemimiz akşam 17.00’da Alesund limanından ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

V. GÜN: 17 AĞUSTOS PERŞEMBE
FLÂM
Gemimiz saat 07.00 de Flâm’a yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası Flam Turu’ için hareket.
Norveç’in en uzun ve en derin fiyordu olan Sognefjord’ un yine en özel limanından turumuza başlıyoruz. Fiyordları ve dağları geçerek Flam’dan Myrdal’a götürecek, dünyanın en dik demir yolu hatlarından birini geçecek olan tarihi Flamsbana Panoramik Trenine biniş. Flamsbana treni , Lonely Planet tarafından 2014’de dünyanın en iyi tren yolculuğu , National Geographic Traveler Dergisi tarafından Avrupa’nın en güzel 10 tren yolculuğundan biri olarak seçilmiş. Bu muhteşem yolculuk esnasında trenimizin duracağı noktalarda doğa şahaseri sürprizler bizleri bekliyor olacak. 867 metre yüksekte bulunan tarihi Myrdal tren istasyonunda trenden inecek ve bu sefer Voss’a giden yeni teknolojik trenimize bineceğiz. Bölgenin doğa sporları başkenti ünvanın kazanmış, dünyanın en güzel sularından birine sahip Voss şehrini ve gölünü göreceğiz. Şahsi aktiviteler için tanınacak zamandan sonra bölgenin en güzel şelalelerinden biri olan, suyunu içene gençlik ve güç kattığına inanılan Tvindefossen’i ( İkizler şelalesi ) ziyaret edeceğiz.1840’dan beri kuzeyin en popüler güzergâhı olan 13 zig-zag lı kanyonu geçerek Viking köyü Gudvangen’de varacağız.Burada vereceğimiz molanın ardından gezimiz tünellerden geçerek varacağımız Flam’da gemimizin demirlediği limanda sona erecektir. Geminin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.
NOT: Hava ve mevsim şartlarına göre turumuz tren/ otobüs alternatif ya da her ikisinin de birlikteliği ile yapılacaktır.
DİKKAT: Flam treni, (Flamsbana) Norveç’in açık ara en populer turist atraksiyonudur, hemmen rezerve edeceğiz.

VI. GÜN: 18 AĞUSTOS CUMA
DENİZDE SEYİR
Artık iyice tanıdığımız gemimizde harika saatler. Dileyenlere gazino ya da müzik ya da dans. Harika gastronomi.

VII. GÜN: 19 AĞUSTOS CUMARTESİ
HAMBURG-KİEL
Gemimiz sabah saat 09.00’da Kiel limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası “Hamburg & Kiel Şehir Turu” için hareket.
Almanya’nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur.Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi’nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa’nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biridir.
Şehrin içinde bir çok park bulunan Hamburg dünyanın ilk beşe giren “Yeşil Şehir” lerinden birisidir. Turumuzda Hamburg Filarmoni Konser Binası, Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi, Binnen ve Aussenalster gölleri, Elbe nehri, Kırmızı Işıklar caddesi olarak da bilinen St Pauli, Reeperbahn, Balık Pazarı, Liman bölgesi, ve en ilgi çekici noktalardan biri muhteşem bir mimariye sahip olan Belediye Binası görülecek noktalarımız.
Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamandan sonra Kiel’e dönüş. Kiel’de yine verilecek serbest zamanda şehrin ana merkezini gezecek ve daha sonra gemimize döneceğiz. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VIII. GÜN: 20 AĞUSTOS PAZAR
Gemimiz saat 07.00’de Kopenhag limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile Kopenhag Havalimanı’na hareket ediyoruz. Anadolujet Hava Yollarının TK7875 sefer sayılı uçağı ile saat 11.55’de hareketimiz. Saat 16.00’da Sabiha Gökçen Havalimanına varış. Turumuzun sonu.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!