BGD YEPYENİ EKOLOJİK MSC GEMİSİ EURIBIA İLE 4.KEZ NORVEÇ FİYORDLARINDA!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: NORVEÇ
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 15.09.2024 - 22.09.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

Benzersiz Norveç Fiyortları Gezimiz
Daha konforlu THY uçuşları bizde.
FLAM treni keyfi bizde. Dünyanın en güzel tren yolculuklarından birisi bu tren. Hep en iyi seçiliyor.
SU PERİSİ de bizde! Ahhh su perisi, bir büyü, anlatılamaz.
Hamburg’un yanısıra doya doya KOPENHAG gezisi de bizde!
Bu gezi kaçmaz arkadaşlar.

GEZİ PROGRAMI

TÜRK HAVA YOLLARI İLE

I. GÜN: 15 EYLÜL PAZAR
İSTANBUL – KOPENHAG
İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminali saat 06.00’da buluşmamızın akabinde check-in işlemlerimizi yapıyoruz ardından ve TK1783 sefer sayılı uçak ile saat 07.25’de Kopenhag’a hareket ediyoruz. Kopenhag’a yerel saat ile saat 09.45’de varışımızın ardından otobüs ile Kopenhag şehir turu, ardından limanında bulunan gemimize transfer. Gemi check in işlemleri sonrası kabinlere yerleşmemizin ardından serbest zaman. Gemimiz akşam 18.00’de limandan hareket edecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

II. GÜN: 16 EYLÜL PAZARTESİ
DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

III. GÜN: 17 EYLÜL SALI
HELLESYLT
Gemimiz sabah saat 09.00’de Hellesylt limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası “Hellesylt & Geiranger Turu” için limandan hareket. Storfjord’un sonundaki çataldaki iki büyüleyici köy. Bir zamanların kuzeydeki posta limanları, bu günün karadan ulaşımın zorluğu açısından, senelik ortalama 180 gemi liman ziyaretiyle, Norveç turizminin kuzeydeki gözde cruise limanları. Turumuza Hellesylt Şelalesini selamlayarak başlıyoruz…İlk tanımı kuzeye giden posta rotası, şimdilerde ise turizm merkezi.
Öncelikle Hellyslyt fiyordunu göreceğimiz manzara noktasına gidiyor ve oradan fiyordu fotoğrafladıktan sonra Yolumuza koyuluyoruz. Hamile taşı ve 1800’lerden kalan taş köprü ilk durağımız. Ardından Avrupa’nın en derin gölü olan Hornindal gölüne gidiyor ve orada mola veriyoruz. Tekrar yola çıktıktan sonraki durağımız bölgenin en hareketli şehirlerinden biri olan Stryn. Kraliyet ailesinin özellikle balık tutmak için geldiği Stryn’de taş köprüyü gördükten sonra alışverişleriniz ve kahve/ yemek için serbest zaman tanınacaktır. Ardından Djupvatnet Gölü eteklerinde vereceğimiz molanın ardından 1476 m yükseklikteki Dalsnibba dağından hava güzel ise terasından göreceğiniz manzara ile büyüleneceksiniz. Daha sonra ise Flydal seyir platformunda duracak ve bu sefer Geiranger fiyordunu fotoğraflayacağız . Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz saat 20.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

IV. GÜN: 18 EYLÜL ÇARŞAMBA
MOLDE
Gemimiz sabah saat 07.00’da Molde limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası “Molde şehir turu & Trollstigent Viewpoint turu” için hareket. Trollstigen Dağ Yolu dik ve virajlı bir yol olarak ünlüdür. Yol boyunca yapacağınız yolculuk, nefes kesen manzaralara sahip olacak ve dağların tepesine tırmanacaktır. Dağ yolunun yüksek noktasında bulunan Trollstigen Viewpoint’e ulaştığımızda muhteşem manzaralar bizi bekliyor olacak. Buradan, dağlar, vadiler ve şelaleler arasında harika bir panoramik görüntüye sahip olacak ve birbirinden güzel fotoğraflar çekebileceksiniz. Ayrıca Trollstigen yolunda, yolun kenarında yer alan Stigfossen Şelalesi’ni göreceğiz. Bu güzel şelale, manzaraya ekstra bir büyü katacak. Tur bitiminde Molde şehir merkezine gideceğiz. Burada da panoramik olarak Romsdal açık hava müzesi, Molde Katedrali, Molde Kraliyet Bahçesi göreceğimiz yerler arasında yer alacak. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz saat 16.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

V. GÜN: 19 EYLÜL PERŞEMBE
FLAM
Gemimiz sabah saat 07.00’da Flam limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bizi bekleyen otobüsümüze binerek, rehberimiz eşliğinde “Flamsbana Nostaljik Tren Turu & Viking Yolu Turu” na başlıyoruz. Norveç’in en uzun ve en derin fiyordu olan Sognefjord’ un yine en özel limanından turumuza başlıyoruz. Fiyordları ve dağları geçerek Flam’dan Myrdal’a götürecek, dünyanın en dik demir yolu hatlarından birini geçecek olan tarihi Flamsbana Panoramik Trenine biniş. Flamsbana treni , Lonely Planet tarafından 2014’de dünyanın en iyi tren yolculuğu , National Geographic Traveler Dergisi tarafından Avrupa’nın en güzel 10 tren yolculuğundan biri olarak seçilmiş. Bu muhteşem yolculuk esnasında trenimizin duracağı noktalarda doğa şahaseri sürprizler bizleri bekliyor olacak. 867 metre yüksekte bulunan tarihi Myrdal tren istasyonunda trenden inecek ve bu sefer Voss’a giden yeni teknolojik trenimize bineceğiz. Bölgenin doğa sporları başkenti ünvanın kazanmış, dünyanın en güzel sularından birine sahip Voss şehrini ve gölünü göreceğiz. Şahsi aktiviteler için tanınacak zamandan sonra bölgenin en güzel şelalelerinden biri olan, suyunu içene gençlik ve güç kattığına inanılan Tvindefossen’i ( İkizler şelalesi ) ziyaret edeceğiz.1840’dan beri kuzeyin en popüler güzergâhı olan 13 zig-zag lı kanyonu görebileceğimiz dünyanın en prestijli otellerinden biri olan Stalhaim Oteli’nin terasından kahvelerimizi içerken unutulmaz bir doğa şöleni yaşayacaksınız. Viking köyü Gudvangen’de vereceğimiz molanın ardından gezimiz tünellerden geçerek varacağımız Flam’da gemimizin demirlediği limanda sona erecektir. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz.
Gemimiz saat 17.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

*Hava ve mevsim şartlarına göre turumuz tren/ otobüs alternatif ya da her ikisinin de birlikteliği ile yapılacaktır.
*Flam treni, (Flamsbana) Norveç’in açık ara en populer turist atraksiyonu olup, tur kapsamında bulunduğu şartlarda, tur öncesi rehberiniz ile yapacağınız görüşmede mutlaka rehberinize tura katılım durumunuzu bildirmenizi rica ederiz.Bölge şartları nedeni ile son dakikada yapılmak istendiği takdirde tren bileti bulunamama ve tura katılamama riski bulunmaktadır.

VI. GÜN: 20 EYLÜL CUMA
DENİZDE SEYİR
Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VII. GÜN: 21 EYLÜL CUMARTESİ
HAMBURG
Gemimiz sabah saat 09.00’da Kiel limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bizi bekleyen otobüsümüze binerek, rehberimiz eşliğinde “Hamburg ve Kiel Şehir Turu” ‘na başlıyoruz. Almanya’nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası’nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur.Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi’nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa’nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biridir. Şehrin içinde bir çok park bulunan Hamburg dünyanın ilk beşe giren “Yeşil Şehir” lerinden birisidir. Turumuzda Hamburg Filarmoni Konser Binası, Kuzey Almanya’da bulunan en ünlü kiliselerden olan St. Michaelis Kilisesi, Binnen ve Aussenalster gölleri, Elbe nehri, Kırmızı Işıklar caddesi olarak da bilinen St Pauli, Reeperbahn, Balık Pazarı, Liman bölgesi, ve en ilgi çekici noktalardan biri muhteşem bir mimariye sahip olan Belediye Binası görülecektir. Alışveriş ve yemek için verilecek serbest zamandan sonra Kei’e dönüş. Kiel’de yine verilecek serbest zamanda şehrin ana merkezini gezeceğiz. Turumuzun sonrası gemimize geri dönüyoruz.
Gemimiz saat 19.00’da limandan ayrılacak.. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

VIII. GÜN: 22 EYLÜL PAZAR
KOPENHAG – İSTANBUL HAVALİMANI
Gemimiz saat 08.00’de Kopenhag limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından gemi çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizi bekleyen aracımız ile “Kopenhag Şehir Turu” ‘na başlıyoruz. Dünyanın en iyi yaşanacak beş şehrinden biri olarak tanımlanan Kopenhag’ın içindeki gezimizde ilk olarak şehrin simgesi olan ‘Küçük Deniz Kızı’, Amelienborg, Chiristianborg ve Rosenbourg Sarayları, Gefion Çeşmesi, Tivoli Bahçeleri, Özerk Hippy Mahallesi ve ‘Chiristiana’ görülecek yerler arasındadır. Ardından Kopenhag’ın merkezi Kongens Nytorv’da (Kral Meydanı); ünlü Stroget’de alışveriş yapmanız veya Nyhavn ‘da (Yeni Liman) gençlerin arasına karışmak için serbest zamanımız olacak. Turumuzun ardından Kopenhag Havalimanı’na gitmek için hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1786 sefer sayılı uçağı ile saat 19.25’de hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.40’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

FİYAT

15 – 22 EYLÜL 2024 NORVEÇ CRUISE GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI
DOUBLE KONAKLAMA KİŞİBAŞI
* İÇ BELLA KAMARA 2000 Avro + 350 Avro THY uçuşu
* İÇ FANTASTICA KAMARA 2050 Avro + 350 Avro THY uçuşu
* DIŞ BELLA PENCERELİ KAMARA 2200 Avro + 350 Avro THY uçuşu
* DIŞ FANTASTİKA PENCERELİ KAMARA 2250 Avro + 350 Avro THY uçuşu
* BALKONLU BELLA KAMARA 2300 Avro + 350 Avro THY uçuşu
* BALKONLU FANTASTİKA KAMARA 2350 Avro + 350 Avro THY uçuşu

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
* THY ISTANBUL-KOPENHAG -ISTANBUL gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri.
* MSC EURIBIA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
* Havalimanı ve Liman vergileri.
* Havalimanı – Liman – Havalimanı Transferleri.
* Flam Treni bileti ve organizasyonu
* KARA TURLARIMIZ
* Hellesylt & Geiranger Turu
* Molde şehir turu & Trollstigent Viewpoint turu Panoramik Şehir Turu
* Flam Turu
* Hamburg Şehir Turu
* Kopenhag şehir Turu
* Özenli Rehberlik hizmetleri
* Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
* Personel bahşişleri
* Rehberlik ücretleri ve bahşişleri
* Gemideki eğlence ve şovlar.
* Fitness & Spor salonu kullanımı.
* Zorunlu Seyahat sigortası(Mesleki Seyahat Sigortası)
* BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
* Yemeklerde alınacak içecekler
* Norveç’te öğle kahve/sandviç atıştırmaları
* Hamburg ve Kopenhag gezileri sırasında öğle yemekleri
* İç hat bağlantı uçuşları.
* Sigorta Sürprimleri

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!