BGD VENEDİK BİENALİ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İTALYA
Gezi Türü:
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 24.11.2022 - 27.11.2022
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🧿 GİARDİNİ Merkez Sergi Alanları + 59. Uluslararası Sanat Sergisi Ülke Pavyonları + ARSENALE, tarihi Venedik tersanesi sergi alanı, Türkiye pavyonu + Palazzo Franchetti gibi alternatif sergi alanları
🧿 Venedik’in Pera Palaslarından çok tarihi 4 yıldızlı otelimiz
🧿 Gallerie Accademia Venezia gezisi
🧿 Venedik’in çok özel noktaları

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 24 KASIM PERŞEMBE
*VENEDİK MERKEZ-SAN MARKO, MERKEZ BÖLGE SERGİLERİ, KONSERVATUVAR, PALAZZO FRANCHETTİ VE DİĞERLERİ* Sabah THY Venedik uçağı ile uçuşumuz, Venedik’e varışımız saat 9’da. Deniz yoluyla Venedik merkeze transferimiz, işte bu harika. Bugün Venedik’in özü San Marko meydanı ve San Marko bölgesinde olacağız. Önce Venedikli rehberimiz Elizabetta’nın anlatımları ile Venedik’in ne kadar özel bir şehir olduğunu duyumsayacağız. Ardından Öğle molası. Ve Bienal dönemi şehir merkezi sergileri günümüzü taçlandıracak. Çok özel mekanlar, çok dikkat çekici çalışmalar: Venedik konservatuarı, Palazzo Franchetti ve seçili diğer mekanlar. Akşam yemeği ve konaklama Venedik. 4 yıldızlı Otelimiz ikonik, 1920 ve 30’larda Herman Hesse’den Richard Strauss’a, Churchill’e kimler kalmadı ki otelimizde! İşte bu.

2. GÜN: 25 KASIM CUMA
*BİENAL ANA MEKANLAR* Bu özel günde Grand Kanal vaporettomuz bizi Giardini Biennale iskelesine bırakacak. İşte bienalin ana mekanı. 58 ülkeden 200’den fazla sanatçı. Leonora Carrington’un kitap ismi DÜŞLERİN SÜTÜ’nden esinlenen bu yılın sergileri insanlığın yaşadığı değişimi sorguluyor. La Biennale’nin 6 artistik departmanlarının direktörlerinin ortak çalışması When La Biennale di Venezia Meets History, 127 yıllık tarihi bizlere sunacak: Dans, Müzik, Tiyatro, Mimari, Sanat ve Sinema. 20. yy başından itibaren etkili olmuş avant-garde eserlere sahip kadın sanatçılar retrospektifi ve insanlık ve makinaların ilişkisi, vücudun lisan ile kurduğu bağ, ekolojik kaygılar gibi tematik sergiler. VENEDİK BİENALİ’nin ruhu. Yaşam boyunca en az bir kere deneyimlenmeli. Bienal deneyimi sonrası merkeze dönüş. Ve GONDOL SEFASI KEYFİ. Akşam yemeği ve konaklama Venedik.

3. GÜN: 26 KASIM CUMARTESİ
*ARSENALE ve GIUDECCA* Bugün Arsenale günü. Arsenale sergileri Küba’dan Belkis Ayon eserleri ile başlıyor. Ülkemizi temsil eden İKSV küratörlüğünündeki Füsun Onur eserleri de burada: Evvel Zaman İçinde. Öğleden sonra ise Venedik’in en özel bölgelerinden Giudecca’ya geçeceğiz. San Marko meydanının karşısındaki bu adaya Andrea Palladio’nun imzasını attığı Il Redentore kilisesi damgasını vurur, Venedik’in her yerinden görülür. Muhteşem mimari, muhteşem tablolar. Canaletto da bu kiliseyi çok kez resmetti. Akşam San Marko’da serbest zaman. Konaklama Venedik.

4. GÜN: 27 KASIM PAZAR
Venedik’in kültür ve sanat ile dolu eşsiz ortamında hedefimiz Gallerie dell’Accademia. Bellini, Canaletto, Giorgione, Titian. Venedik’in devleri ve tüm Avrupa’dan muhteşem eserler. Venedik’te öğleden sonra ise muhteşem alışveriş, kanallar boyunca son kez kaybolmalar, gastronomi keyfi bizim. Saat 16:00 deniz yoluyla havalimanı transferi, saat 19:00 THY uçuşu ile İstanbul’umuza varışımız.

FİYAT

Fiyata Dahil Hizmetler:
• Thy Istanbul-Venedik Ekonomi Sinifi Uçak Bileti
• Bienal Mekanlari Ve Müze Girişleri
• Sanat Tarihi Uzmani Anlatimlari
• 3 Gece Venedik’te 4 Yildizli Butik Otelde Kahvaltı Dahil Konaklama
• 2 Akşam Yemeği
• Venedik Kokartlı Lokal Rehberle Rehberlik Hizmeti
• Venedik’de Gondol Keyfi
• Venedik’te Bellini Kokteyl
• Havalimanı-Otel-Havalimanı Arası Grand Canal Boyunca Transfer
• Seyahat Sigortası
• Bgd Turizm Güvencesi

Fiyatlandırma Dışı Hizmetler:
• Öğle Yemekleri
• Son Akşam Yemeği Ve Yemeklerde Alınacak Alkollü Ve Alkolsüz Içecekler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!