BGD TEKRAR PORTEKİZ’de GELMİŞ GEÇMİŞ EN GÖRKEMLİ PORTEKİZ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: PORTEKİZ
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 9 Gece 10 Gün
Tarih: 24.10.2024 - 02.11.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

9 gece 10 gün süren,
İSPANYA SALAMANKA şehrine de tam gün ayırmamızı sağlayan, karadan ve nehirden BOYDAN BOYA PORTEKİZ, LİZBON, PORTO, DOURO NEHRİ gezimizin detayları.

GEZİ PROGRAMI

BGD TEKRAR PORTEKİZ’de
GELMİŞ GEÇMİŞ EN GÖRKEMLİ PORTEKİZ GEZİSİ

24 EKİM-2 KASIM
9 GECE 10 GÜN

1. GÜN: 24 EKİM PERŞEMBE
PORTO
İstanbul havalimanından THY TK 1449 numaralı seferi ile saat 11:15’de Porto’ya hareketimiz, 14.35’de Porto’ya varışımız. Öncelikle PORTO şehir turu. UNESCO Dünya Mirası listesinde olan, Avrupa’nın en eski şehirlerinden Porto, bozulmamış eski mahalleleri, dar ve labirenti andıran sokakları, kemerli evler ve muhteşem kiliseleri ile bizleri kendisine hayran bırakacak. Porto aynı zamanda şarapları ile de ünlü, Porto şarabı, Port wine, dünyanın her yerinde baştacı. Douro nehri şehri ikiye böler ve muhteşem şaraba dönüşen üzüm bağlarını barındırır. Tur sonrası gemimize check-in. Gemimiz Duoro Queen bu gece Porto limanında demirli kalacak. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

2. GÜN: 25 EKİM CUMA
PORTO – CALDAS DE AREGOS
Bu güzel sabahda çoook fotojenik olan Porto’yu gezmeye devam edeceğiz. Öğle yemeğimiz gemide, gemimiz 14.30’da Caldas De Aregos limanına doğru yola çıkacak. Seyir esnasında geminin aktivitelerinden yararlanacağız ve muhteşem Douro nehrinin güzelliklerini seyredeceğiz. Gemimiz akşam saat 18:30 da Caldas De Aregos limanına yanaşacak. 1125 yılında Portekiz Krallığının himayesine girmiş olan, özellikle bölgedeki tarihi kaplıcaları ile ün yapmış tarihi küçük liman kentinde akşam yemeği sonrası rehberimiz eşleğinde yürüyüş turu yaparak günümüzü tamamlayacağız. Gemimiz bu gece limanda demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. GÜN: 26 EKİM CUMARTESİ
LAMEGO
ŞARAP TADIMI
Sabah kahvaltının ardından gemimiz saat 07.00’de Regua’ya doğru yola çıkacak. Gemimiz yerel saat ile 12.30’da Regua limanına yanaşacak. Öğle yemeğinin ardından “Lamego Şehir Turu” için hareket. Lamego çok sevilen bir şehir, tarihi Lamego evleri, şehir meydanı, şehir müzesi ve katedrali görülecek yerler arasında. Serbest zamanınızda bölgenin en ünlü şaraplarından biri olan Raposeira şarabını denemek önerimiz. Lamego şehir turu sonrası Quinto Do Seixo bölgesinde yerel bir üreticide şarap tadımı keyfi bizim oley. Ve muhteşem Douro nehri manzarası eşliğinde üzüm bağlarını fotoğraflama imkanı bizim. Tur sonrası gemimize dönüş. Gemimiz bu gece Regua limanında demirleyecek. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. GÜN: 27 EKİM PAZAR
REGUA – PINHAO – VEGA DE TERRON
Sabah kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde “Mateus Sarayı & bahçeleri Turu” için hareket. Mateus sarayı ve bahçeleri, Villa Real şehri yakınlarında ‘’Tras-os-Montes’’ bölgesinde yer almaktadır. Bu tur esnasında, Mateus roze şarabı ile 18.yy dönemine ait bu muhteşem saray arasındaki bağı kurma fırsatınız olacak. Tur sonrası Pinhao’daki gemimize dönüş. Gemimiz saat 11:30’da Pinhao’ya yanaşacak ve saat 12:30’da hareket edecek. öğlen yemeğimizi gemide aldıktan sonra Douro nehrinin muhteşem manzarasını izleyerek saat 19:00da Vega de Terron’a limanına yanaşacağız. Varışımızın ardında akşam yemeği sonrası rehberimiz eşliğinde yürüyüş turu keyfi bizim. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

5. GÜN: 28 EKİM PAZARTESİ
SALAMANKA-İSPANYA
Kahvaltı sonrası UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan, İspanyanın Castilla y Leon bölgesinde yer alan Salamanca şehrini gezme keyfi bizim. Tarihi Salamanca Üniversitesi, Çift Kuleli Katedral, St. Martin Kilisesi, 15. yüzyılda inşa edilmiş olan Deniz Kabuğu Evi ve Plaza Mayor meydanı görülecek yerler arasında. Şehirdeki serbest zamanınızda küçük cafelerden birinde İspanyol mezeleri olan Tapasları deneriz. Turumuz sonrası gemimize dönüş ve saat 18.00’de Pocinho limanına hareket. Yerel saat ile 20.00’de Pocinho limanına varış ve geceleme gemimizde.

6. GÜN: 29 EKİM SALI
BARCA D’ALVA – POCINHO – PINHAO-BAĞDA AKŞAM YEMEĞİ
Saat 09:00da gemimizin hareketi. Saat 11:00de Pochino’ya varış ve Figueira De Castelo Rodrigo turu için hareketimiz. 16.yy’dan kalma duvarları ve dar sokakları ile ünlü bu kasabayı gezdikten sonra saat 12:30da gemi hareket edecektir. Gemide öğle yemeği. Saat 17:30da Pinhao’ya varış. Burada yürüyerek bir şehir turunda mavi çinilerle süslü eski bir istasyonu da ziyaret edecek ve akşam yemeğimizi geleneksel bir üzümbağı restoranında alacağız. Ve geceleme gemimizde.

7. GÜN: 30 EKİM ÇARŞAMBA PINHAO – PORTO-BRAGA
Gemimiz sabah saat 06.30’da Pinhao limanından ayrılarak Porto’ya doğru yola çıkacak. Yerel saat ile 14.00’de Porto limanına yanaşacak. Öğle yemeği sonrası muhteşem Guimaraes & Braga & Bom Jesus Do Monte Turumuz. Portekiz kralı olan D.Afonso Henriques’in yaşadığı, ana üst olarak kullandığı, gerçekleştirdiği fetihlerde kilit rol oynayan ve alışılagelmişin dışında şehrin merkezinde inşa edilmiş Guimaraes Kalesi’ni gördükten sonra, orta çağ’ın dokusunu günümüze kadar tüm canlılığı ile korumuş olan Guimaraes’ten ayrılarak Bom Jesus do Monte’ye hareket ediyoruz. 1784-1857 yılları arasında Carlos Amarante tarafından neoklasik tarza çevrilmiş Bom Jesus Katedrali’nin önündeki labirent olarak tabir edilen şaşırtmalı merdivenlerle aşağı indikten sonra Braga’ya hareket ediyoruz. Günümüzde Lizbon ve Porto’dan sonra, Portekiz’in 3. büyük şehri ve dini başkent olması sebebiyle neredeyse Braga’nın her yerinde irili ufaklı kilise veya şapellere rastlamak mümkündür. Tur bitiminde gemimize dönüş. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

8. GÜN: 31 EKİM PERŞEMBE PORTO – LİZBON
Sabah kahvaltının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında bizleri bekleyen özel aracımız ile yine UNESCO listesindeki Lizbon’a doğru yola çıkışımız. Yaklaşık 3 saat sürecek otobüs yolculuğumuz sonrasında öğle saatlerinde Lizbon’a varış ve devamında panoramik Lizbon Şehir turumuz başlıyor. Bu turumuzda; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasında. Tur bitiminde otelimize transferimiz. Akşam yemeği ve konaklama Lizbon otelimizde.

9. GÜN: 1 KASIM CUMA
LİZBON
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında bizleri bekleyen özel aracımız ile “Sintra & Cascais & Estoril & Capo De Roca Turu” için hareket. Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra’yı, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabasını ve Estoril’i göreceğiz. Portekiz Krallığı döneminde, özellikle yaz aylarında Kraliyet ailelerinin sıkça vakit geçirdiği “Ay Tanrıçası” anlamına gelen Sintra şehir merkezinde bulunan, Portekiz monarşisinin en önemli Ulusal Sarayı olan Sintra Kraliyet Sarayı’nı gezerek, Arap stilinde neredeyse bir çini müzesini andıran sarayın ilginç mimarisini yakından görme imkânınız olacak. Sonrasında Portekizli 16. yüzyıl şairi Luis Camoes’in dizelerinin kazındığı Avrupa Kıtası’nın en batı noktası olan Cabo de Roca’ya ulaşıp, dileyen misafirlerimiz bu eşsiz günü turist ofisinden isimlerini yazdıracakları bir sertifika ile ödüllendirebilirler. Daha sonra altın sarısı kumlara sahip “Guincho” plajı ve falezleri ile çevrili yollardan ilerleyerek eski bir balıkçı kasabası olan Cascais’e ulaşıyoruz. Son olarak öğle yemeğinin ardından Estoril şehrinden geçiyoruz Gezi sonrası otelimize dönüş.
Portekiz’deki gala gecemizde fado dinleyip yerel yemeklerinden tadabilme imkanı bulacağımız Fado Gecesi’ne katılacağız. Geceleme otelimizde.

10. GÜN: 2 KASIM CUMARTESİ
LİZBON – İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası muhteşem İznik çinilerini barındırması ile de meşhur Gülbekyan Müzesi keşfimiz, ardından öğle yemeği molası. Ve Lizbon Havalimanı’na hareket. TK1760 seferi ile saat 16:35’de İstanbul’a uçuşumuz, unutulmaz bir rüyanın sonu.

FİYAT

ANA GÜVERTEDE GENİŞ PENCERELİ DELUXE KABİNDE ve otelde double odada
kişibaşı 2999 Avro
Uçak hariç 2599 Avro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
– THY ile İstanbul-Porto gidiş Lizbon – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
– 5 yıldızlı MS DOURO QUEEN gemisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama
– Gemide İçecek Paketi: Beyaz,kırmızı ve roze açık şarap, tüm biralar, kokteyller, tüm alkolsüz içecekler, Kabin içi ve turlarda şişe su, Kahve, Sıcak çikolata ve çay
– Lizbon’da 2 gece merkezi otelde konaklama
– Tüm akşam yemekleri
– Şarap tadımı, bağevi yemeği
– Tüm turlar
– İspanya Salamanka şehri gezisi
– Havalimanı ve Liman Vergileri
– Gemi personel servis ücreti
– Programda belirtilen tüm Transferler
– Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
– Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği
– Gemideki eğlence ve şovlar.
– Zorunlu seyahat sigortası
– BGDTURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLERİ:
– Gemi dışı kara gezilerinde öğle yemekleri
– Gemi dışı akşam yemeklerinde içecekler

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!