BGD TAŞ’IN BELLEĞİ MARDİN’DE

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: MARDİN
Gezi Türü: KÜLTÜR ,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 06.10.2023 - 08.10.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BGD TAŞINBELLEĞİ MARDİN-MİDYAT-ZERZEVAN GEZİMİZİN ŞAHİKALARI
Ahh MARDİN sen ne güzelsin!Abbaraları, Taş Evleri, Camileri, Kiliseleri, Çeşmeleri, Çarşıları, Halkalı-Aslanlı Kapı Tokmakları, Telkarisi, 10.000 yılı aşkın geçmişi ve Kozmopolit kültürü ile MARDİN’in gizemli geçmişini göreceğiz.
DARA Antik Kenti.
NUSAYBİN: Dünyanın belki de ilk üniversitesi buradaydı, geçmişin Oxford’undan izler. Sadece BGD ile.
Beyaz Su Vadisi: bir vaha, bir serap.
Yezidi köyü.
Cerciş Murat Konağı ziyafeti. Mişlen yıldızı alsa şaşırmayacağımız Sayın Ebru Baybara Demir kalbimizde. Yok böyle bir lezzet ve şölen.
ZERZEVAN KALESİ.
MİTRAS TAPINAĞI.
DİYARBAKIR’ın seçili noktaları.

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN : 6 EKİM CUMA
Mardin Havalimanında sevgili rehberimiz Engin ile buluşacağız. İlk gezi noktamız Süryani kadim cemaati için çok önemli olan aynı zamanda 4.000 yıllık güneş tapınağı üzerine inşa edilen Deyrülzafaran Manastırı olacak. Öğle yemeği Mardin’in lezzet duraklarından biri olan Kebapçı Yusuf. Yemek sonrası Mardin’in tarihi sokaklarında binlerce yıllık tarihin izleri eşliğinde farklı kültürlere ait çok önemli yapıları gezeceğiz. Mardin Müzesi Ulu Camii, Kırklar Kilisesi, Tarihi Mardin sokakları, Sabancı Müzesi, Abbaralar, PTT binası. Akşam Marvel Restoranda Yöresel Mardin Mutfağı ve Konaklama Mardin’in tarihi dokusunu fazlasıyla hissedeceğimiz Marvel Otelde.

II. GÜN : 7 EKİM CUMARTESİ
Sabah kahvaltı sonrası Roma’nın Doğudaki en önemli Garnizon Kenti olan Dara Antik kentini gezeceğiz. Ve ardından Nusaybin’de Dünyanın ilk Üniversite kalıntılarını ve Mor Yakup kilisesini gezeceğiz. Nusaybin ve Kamışlı yerleşimlerinin yüzyıllardır su ihtiyacını karşılayan Beyaz Su vadisi ise bir vaha bölgede, mutlaka ki görülmeli.
Öğle yemeği sonrası Süryaniler için dünyada yaşayan en eski Manastırı olan Mor Gabriel’i ve Yezidi Köyünü gezeceğiz. Midyat’ta gümüşçüler çarşısı ve Eski Midyat’ı gezeceğiz. Mardin’e dönünce gala yemeğimiz Mardin Gastronomisi’nin şahikası Cercis Murat Konağı’nda. İşte bu!Konaklama Marvel Otelde.

III. GÜN : 8 EKİM PAZAR
Sabah kahvaltı sonrası Tarihi Mardin sokaklarında alışveriş keyfi bizim. Sonrasında Diyarbakır’a seyahat edeceğiz. Yol güzergahımızda Zerzevan Kalesi bulunmakta. Zerzevan Kalesi’nde doğudaki en eski Mitras Tapınağı ve çok önemli Roma kalıntılarını gezeceğiz. Mezopotamya’nın iki can damarından biri olan Dicle Nehri kıyısı boyunca, Hevsel (Cennet) Bahçeleri eşliğinde tarihi Diyarbakır kentine giriş yapacağız. Öğle yemeği Diyarbakır Mutfağı. Diyarbakır yönetim merkezi Kaleiçi, Saray Kapı, Ulu Camii, Dört Ayaklı Minare, On Gözlü Köprü ve Mardin Kapı’yı gezeceğiz. Gezi sonrası Diyarbakır’ın lezzet duraklarından biri olan Ünlü Kadayıfçı Şehmuz’da Kadayıf ikramından sonra, Diyarbakır Havalimanı transfer. Bir Mardin rüyasının daha sonu.

FİYAT

Kişibaşı double odada 12.000 TL
Single farkı 2.500 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
İki Gece Marvel Otel’de sabah kahvaltıları dahil konaklama
Tüm Öğlen ve akşam Yemekleri
Cerciş Murat Konağı ziyafeti
Lüks Araçlarla ile ulaşım hizmetleri
Özenli Rehberlik Hizmetleri
Araç içi ikramlar
Seyahat Sigortası
GAGİK Tour Refakati
BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
SADECE Uçak Biletleri
MÜZEKART’ınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!