BGD TAM ZAMANINDA MISIR’DA

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: MISIR
Gezi Türü: Sanat, Kültür, Gemi Seferi
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 10.12.2022 - 16.12.2022
GEZİ PROGRAMI

BGD TAM ZAMANINDA MISIR’da! 10-16 ARALIK 6 gece 7 gün KAHİRE, GEM MÜZESİ ve LUXOR ile ASVAN ARASINDA 5 GÜN BOYUNCA NİL NEHRİNDE FERAHLIK VE KEYİF *GEZİMİZİN ŞAHİKALARI* Mısır gezimizin her anı bir şahika arkadaşlar.

1. GÜN: 10 ARALIK CUMARTESİ:
Sabah THY Kahire uçağı ile Mısır’a uçuşumuz. Ve ayağımızın tozuyla antik Mısır uygarlığı ile kendimizi sarıp sarmalıyacağız: Grand Egyptian Museum. GRAND EGYPTİAN MUSEUM bizleri II Ramses ve onlarca kral ile karşılıyacak. Çok tarihi bir heyecana bizlerde kendimizi kaptıracağız çünkü 2022, bu yıl, 🧿 Rosetta taşının çözülmesinin 200. yıldönümü, ve 🧿 Tutankamun’un mezarının keşfinin 100. yıldönümü. 💫 2022’nin sonu, hem Rosetta Taşı’nın şifresinin çözülmesinin 200. yıl dönümü hem de Kral Tut Ankh Amun’un ortak mirasının arkeolog Howard Carter tarafından keşfedilmesinin 100. yıl dönümü oldu. Rosetta Taşı M.Ö. 196’da yazılmış, 1799’da keşfedilmiş ve 1822’de deşifre edilmiştir. British Museum’da bulunan 762 kilogramlık taş, Firavunların uygarlığını anlamlandırmıştır. Bu arada, Büyük Mısır Müzesi, King Tut’un tüm hazineleri için, bazıları ilk kez sergilenecek olan yaklaşık beş bin parça için özel bir bölüm inşa etti. İşte bu. Ardından tüm Mısır’ın en iddialı otellerinden 5 yıldızlı Marriott Zamalek’e geçeceğiz. Nil’in ortasında Gezira adasında, en nezih ortam. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

2. GÜN: 11 ARALIK PAZAR:
KAHİRE Kahire’deki ikinci günümüze harika panaromalar sunan kale ile başlıyacsğız. Ardından Osmanlı tarzı Muhammet Ali Büyük Camii ziyareti. Öğle yemeği. Ve, ve, ve işte piramitler. Giza. Antik dönemin ayakta kalmış tek şahaseri. Sfenks. Piramitlerin girişini kollar, güneş tanrının yaşayan imgesidir. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. GÜN: 12 ARALIK PAZARTESİ
LUXOR-KARNAK-FERAH Kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz. Mısır havayolları Luxor uçuşumuz. Luxor’a varınca MS Ferah Nile Cruiser gemisine geçip öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Ardından Amun Ra’ya adanmış, dünyaca meşhur Karnak tapınağını keşfedeceğiz ki bu tapınağın mimarisi belki de tüm Mısır uygarlığının en gösterişlisi. Ve yer değiştiren çöl kumlarının altında keşfedilen Luxor tapınağı gezisi. Akşam yemeği ve konaklama FERAH. Gecemizi Mısırlı dansöz şovu ve Tannoura şovu renklendirecek.

4. GÜN: 13 ARALIK SALI
KRALLAR VADİSİ-TUTANKAMUN-KRALİÇELER VADİSİ İşte birer Indiana Jones olacağımız günlerden. Gemimizden ayrılıp otobüslerle Batı yakasında Tutankamun’un, Krallar Vadisi’nin, Kraliçeler Vadisi’nin peşine düşme günü. Bir Mısıroloji uzmanı eşliğinde. Tam 100 yıl önce, 1922’de Howard Carter, Tutankamun’un mezarına ulaşmıştı, tam 100 yıl sonra bizler oley. Tutankamun’un mezarı, Krallar Vadisinde, TIP bilimine ismini veren Thebes nekrapolinde. Ölüler için büyük bir şehir, fitavunlar için çöl tepelerine oyulmuş muhteşem mezarlar. Ve bu firavun mezarlıkları zengin süslemelere ve ölüm sonrasına hazırlık amaçlı hazinelerle sahip idi ama ne var ki antik dönemde çoğu yağmalandı. Tabii 62 mezarın en meşhuru Tutankamun’unki. Kraliçeler Vadisi’nde ise kraliçeler gömülü. Deir-el-Bahri’de antik Mısır’ı yönetmiş tek kadın olan Hatshepsut’un tapınağı bulunmakta. Memnon sütunları, Nil taşkınları ile yıkılmış Amenophis tapınağından arka kalan en muhteşem mimari öğeler. Öğle yemeğimiz gemide. Ardından gemimiz Esna ve Edfu’ya ilerliyecek. Bugün harika bir beş çayı ve muhteşem güneş batışı bizim. Akşam yemeği ve konaklama FERAH. Bu akşam şık giyiniyoruz.

5. GÜN: 14 ARALIK ÇARŞAMBA
EDFU VE KOM OMBO TAPINAKLARI. Sabah keyfimiz: Edfu’da çok meşhur ve çok iyi korunmuş Hellenistik tapınak ziyareti bizim. Ve bu ziyarete faytonlarla gideceğiz. Horus tapınağı şahin tanrıya adanmıştır, Nil taşkınlarından korunacak şekilde bir tepededir. Öğle yemeğimizden sonra Kom Ombo’da timsah tanrısına adanmış Sobek ve şahin kafalı tanrıya adanmış Haroeris tapınakları. Akşam yemeği ve konaklama Ferah.

6. GÜN: 15 ARALIK PERŞEMBE
EBU SİMBEL-FELUKA KEYFİ-SÜRPRİZLER Bu çok çok özel günümüzde önce otobüs ile EBU SİMBEL gezisi bizim, oley! 3 saatlik otobüs yolculuğu için erkenden yola çıkacağız, kahvaltı otobüsde. Ebu Simbel MÖ 1257 yılında II. Ramses tarafından kayalar oyularak inşa ettirildi. Artık Sudan sınırına yaklaştık. Bu ücra nokta nedeniyle Ebu Simbel unutulmuştu. Taa 1813 yılına kadar. 1817 yılında Mısır uzmanı Belzoni tarafından ilk kez incelendi. 1968 yılında baraj inşaatı nedeniyle yeni yerine taşındı. Öğle yemeğimizden sonra ise Nil nehrinin geleneksel tekneleri felukalarla seyri sefer keyfi. Müthiş panaromalar, Fil Adası, Ağa Han anıtkabiri ve diğerleri. Sürprizler. Bu akşam gala yemeği ve Nubya şovu bizim.

7. GÜN: 16 ARALIK CUMA
BARAJ-PHILAE TAPINAĞI Asvan limanında gemimizden ayrılıyoruz.Bu günümüzde Nil üzerinde baraj ve Agilkia adası ziyaretleri bizim. Bu adaya motorlu tekne ile gideceğiz. Adada tanrıça İsis’e adanmış Philae tapınağı çok çarpıcı. Lokal restoranda öğle yemeği. Öğleden sonra Kahire’ye uçuşumuz. Serbest zaman. Ardından 21:25 THY uçuşu ile İstanbul’umuza kavuşmamız.

FİYAT

Double odada kişibaşı 2820 dolar
Single farkı: 650 dolar

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
🧿 THY ISTANBUL-KAHİRE-İSTANBUL ekonomi sınıfı uçak biletleri
🧿 KAHİRE-LUXOR ve ASVAN-KAHİRE ülke içi uçuşlar
🧿 2 gece 5 yıldızlı Kahire Marriott otelinde yarım pansiyon konaklama
🧿 4 gece Nil nehri üzerinde 5 yıldızlı süper lüks FARAH gemisinde tam pansiyon konaklama
🧿 Nil nehrinde sürprizler, özel yemekler, şovlar
🧿 tüm öğlen ve akşam yemekleri
🧿 Mısır tarihi uzmanları ile özenli rehberlik hizmetleri
🧿 Tüm müze ve ören yerleri girişleri
🧿 Ebu Simbel’e üç saatlik otobüs yolculuğu ile ulaşım
🧿 Edfu tapınağına faytonlarla ulaşım
🧿 Geleneksel Nil nehri teknesi feluka ile Nil’de yelken keyfi
🧿 Dünyaca meşhur, Agatha Christie ile özdeş Katarakt otelde çay/kahve molası
🧿 Lüks otobüslerle transferler
🧿 Seyahat sigortası
🧿 BGDTURİZM güvencesi 🍭

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
🌀 🍷 Yemeklerde alınacak içecekler 🥤

BGD MISIR GEZİSİ için ÖDEME PLANI
1 TEMMUZ: 470 dolar
1 AĞUSTOS: 470 dolar
1 EYLÜL: 470 dolar
1 EKİM: 470 dolar
1 KASIM: 470 dolar
1 ARALIK: 470 dolar

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!