BGD SİCİLYA KARNAVALİ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: SİCİLYA
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* AKDENİZ’İN EN BÜYÜK ADASI SİCİLYA
* KARNAVAL KEYFİNİ SİCİLYA’DA YAŞAMAK
* MÜTHİŞ ETNA DAĞI
* DOYUMSUZ SİCİLYA YEMEKLERİ
* GÜZELİM SİCİLYA ŞEHİRLERİ: KATANYA VE SİRAKUZA VE NOTO

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: KATANYA
Sabah THY uçuşu ile Sicilya, Katanya’ya varışımız. Şehir gezimiz Fontana dell’Elefante, fil heykelinin önünde başlayacak. Haşmetli Etna dağının gölgesindeki güzeller güzeli Katanya şehri, Roma dönemi kalıntıları, Sicilya Baroğu ile bezenmiş mimarisi, şaşırtıcı kiliseleri ve manastırları ile çok cezbedici. Sicilya’nın en büyük açık hava balık pazarı ve ana caddesi Via Etna ile de çok canlı bir şehir. Günboyu Katanya gezimiz. Müthiş bir gastronomi. Olağanüstü besteci Bellini’nin memleketi olduğundan en önemli eserinden ilham alan pizza norma, Sicilya içli köftesi arançini, meşhur tatlılar :dolce Siciliana: Cassata ve cannoli tadacağımız damak çatlatan yemeklerden. Akşam ise tabii balık yemekleri. Konaklama Katanya.

2. GÜN: KARNAVAL GÜNÜ
Bu heyecanlı günde, kahvaltı yapar yapmaz, Sicilya’da her sene karnavalin düzenlendiği kasaba olan, limon kokan, Acireale kasabasına transferimiz. Sicilya limonları tüm Avrupa’da özellikle aranır iken Acireale, limon ile büyük zenginliğe kavuşmuştu. Böylece muhteşem barok mimaride saray evlere sahip. Burada karnaval neşesi yaşamak harika. Venedik karnavalinde maskeler meşhur iken burada norm renkli giyinmek ve renkli peruklar takmak. Saatler boyunca ana caddelerde kortejlere katılmak, çeşitli sahnelerdeki canlı müzik performanslarını izlemek ve alegorik heykellerle yüklü, müzik yayını yapan “carri”leri, kortej arabalarını izlemek çok eğlenceli. Bu alegoride dünyanın tüm meşhur politikacılarla dalga geçilebilmekte. Breziya’dan, Malta’dan, çeşitli yerlerden gelen dans grupları. Mola verdiğimizde ise dünyanın en güzel pizzalarından pizzalar seçeceğiz, üstelik pizza dilimleri bizler doyana kadar sürekli gelecek. Gece olunca mutlu mesut Katanya’ya dönüş.

3. GÜN: SİRAKUSA+NOTO GEZİSİ
Karnaval keyfinden sonra Sicilya adasının antik Yunan döneminde başkentliğini yapmış, Arşimet’in memleketi Sirakuza şehrini ve taş evleri ile Sicilya’da Mardin görüntüleri sunan Noto kasabası gezileri bizim. Konaklama Katanya

4. GÜN
THY uçuşu ile İstanbul’a dönüşümüz.

FİYAT

2023 yılında düzenleyeceğimiz bu çok özgün gezimizin güncel fiyatlandırma bilgisi belli olur olmaz ilan edilecektir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!