BGD SİCİLYA BAĞLARI GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: SİCİLYA
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin kesin tarihi belli olur olmaz ilan edilecektir.
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

* AKDENİZ’İN EN BÜYÜK ADASI SİCİLYA
* MÜTHİŞ SİCİLYA BAĞLARI
* MÜTHİŞ SİCİLYA GASTRONOMİSİ
* MÜTHİŞ SİCİLYA ŞEHİRLERİ: KATANYA, SİRAKUZA, NOTO
* MÜTHİŞ ARKEOLOJİ: SİRAKUZA, AGRİGENTO

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN:
THY sabah KATANYA uçuşu ile Sicilya’ya varış. Öncelikle kahve ve müthiş Sicilya tatlısı canoli molası. Ardından otobüsümüz ile panaromik KATANYA turu ve Katanya merkezde öğle yemeği molası. Ardından ETNA Dağı eteğindeki üzüm bağları için yola çıkıyoruz. Hedef, meşhur mu meşhur Donna Fugata bağları olacak. Zibibbo üzümlerinden üretilen rüzgarın oğlu Ben Rye bizleri çok heyecanlandıracak. Bu muhteşem bağları ETNA dağı panaroması altında gezdikten sonra KATANYA otelimize check in. Bu ilk akşamımızda balık, deniz ürünleri ve Sicilya sofra şarapları ile unutulmaz bir akşam yemeği bizim.

2. GÜN:
Bu muhteşem günde hedefimiz tüm dünyanın gözdesi TAORMINA şehri. Taormina’da rehber eşliğinde kültür gezisi ve öğle yemeği molası. Ardından volkanik bölgenin lokal üzüm cinsleri ile muhteşem işlere imza atan Gambino bağlarına gideceğiz. Müthiş ürünler tattıktan sonra Siklops Riviera’sının limon kokulu harika kasabası Acirele’de kılıç balıklı makarna ve muhteşem pizzalarla Sicilya şaraplarını içeren unutulmaz bir akşam yemeği yiyeceğiz. Konaklama Katanya.

3. GÜN:
Sabah kahvaltısı sonrası antik Yunan döneminde adanın başkenti olmuş Sirakuza şehrine hareket. Rehber eşliğinde Sirakuza kültür gezisi ve öğle yemeği molası. Ardından otelimize check in. Öğleden sonra dünyaca meşhur AVOLA KARASI üzümleri ile meşhur Avola bölgesinde bağ gezisi. Damak çatlatan balık yemekleri ve olağanüstü beyaz şarapla döşeli akşam yemeği soframız Sirakuza’nın minik adası Ortica’da. Konaklama Sirakuza.

4. GÜN:
Kahvaltı sonrası Sicilya’da MARDİN görüntüleri sunan NOTO kasabası şehri gezisi. Ardından hedefimiz dünyaca meşhur Planeta bağları. Yine Avola karası temalı. Akşam yemeği ve konaklama Sirakuza’da. 5. GÜN: 10 MAYIS PAZAR Otelimizden ayrılıp Agrigento gezimize yol alıyoruz. Dünyanın en iyi korunmuş Dorik antik Yunan tapınakları ile Agrigento müthiş. Kültürel gezi sonrası son bağ gezisi bizim. Ardından havalimanına transfer. Katanya-İstanbul THY uçuşu ile mutlu Mesut ülkemize dönüş.

FİYAT

2023 yılında düzenleyeceğimiz bu olağanüstü gezimizin güncel fiyatlandırması belli olur olmaz ilan edilecektir.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!