BGD ŞEKER BAYRAMINDA VE BADEM AĞAÇLARI ÇİÇEĞE VURDUĞUNDA VAN SAKURASI ZAMANI VAN’DA!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: VAN
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 20.04.2023 - 23.04.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BGD ŞEKER BAYRAMINDA

VE BADEM AĞAÇLARI ÇİÇEĞE VURDUĞUNDA

VAN SAKURASI ZAMANI VAN’DA!

İŞTE BU İNANILMAZ

VAN GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BADEM ÇİÇEKLERİ ALTINDA VAN TURU

20-23 NİSAN

  • Van Gölü Havzasını, Urartu-Ermeni-Osmanlı-Selçuklu kültürlerini, baharın en güzel döneminde Badem Çiçekleri’nin eşliğinde keşfetmek! İşte bu.
  • VAN, VAN GÖLÜ, İSHAKPAŞA SARAYI, URARTU MÜZESİ, MURADİYE ŞELALESİ, NEMRUT DAĞI KALDERASI, BİTLİS AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI, AHTAMAR ADASI. Bu muhteşem rota, tüm Anadolumuzun en güzel rotalarından. Hepimiz görmeliyiz.
  • Dillere destan Van Kahvaltısı, endemik otların saf etle buluştuğu eşsiz bir mutfak, binlerce yıllık granüle tekniği ile yapılmış olan Van Gümüşleri, Rengarenk Van Halıları ve Kilimleri, işte bizim kültürümüz.
  • Van Gölü Havzasında 3.000 rakımın üzerinde onlarca dağ silsilelerinin içerisinde Van Gölü’nün maviliği, doğanın yeşilliği ve dağlarda ki bembeyaz kar manzaraları unutulmaz.
GEZİ PROGRAMI

BGD ŞEKER BAYRAMINDA VAN SAKURASI GEZİSİ

20-23 NİSAN

3 GECE 4 GÜN

1.GÜN: 20 NİSAN PERŞEMBE

Bu güzel bayram sabahında Van’a uçuşumuz, bayramımıza Yöresel Van Kahvaltısı ile başlıyacağız. Daha sonra Dünyanın en büyük Urartu Müzesini gezeceğiz. Urartuların en önemli başkenti Eski Van Tuşba’yı da. Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürleri. Panoramik Van Kalesi Gezisinden sonra Arubani Art: Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü keşfi bizim. Akşam yemeği ve konaklama Hilton Otel’de.

2.GÜN: 21 NİSAN CUMA

Kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a transferimiz. Yol güzergâhımızda bulunan Muradiye Şelalesinde çay ve fotoğraf molası bizim. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında yapılan Çaldıran Savaşı’nın panaromasını görüp Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp, Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varışımız. Öğle yemeği sonrası Tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshakpaşa Sarayı’nı bizleri mest edecek. Gezeceğiz. Urartuların İran sınırına yakın son kalelerinden birini de görüp Van’a döneceğiz. Konaklama ve Akşam yemeği Hilton Otel’de.

3. GÜN: 22 NİSAN CUMARTESİ

Kahvaltı sonrası Van Gölü güney sahili boyunca Tatvan’a hareket edeceğiz. Daha sonra gurubumuza özel minübüslerle 2011 yılında Avrupa’nın en seçkin tur destinasyonu seçilen Nemrut Kalderası turu bizim. Dünyanın ikinci büyük Krater Gölü olan Nemrut Krater Gölünü (buhar bacaları, sıcak göl) gezdikten sonra öğle yemeği molası. Dünyanın en büyük Açık Hava Mezarlığı olan Ahlât Selçuklu Mezarlığı Ahlât Kümbetleri ve Ahlât Harabe Şehir Gezileri de muhteşem anılar bırakacak bizlerde. Daha sonra aynı yol güzergahını kullanarak Van’a döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Hilton Otel’de.

4.GÜN: 23 NİSAN PAZAR

kahvaltı sonrası Ahtamar Adası’na keyifli bir Tekne Turu bu son bayram sabahına damgasını vuracak. Van Gölü üzerinde güzel bir tekne yolculuğundan sonra Badem Çiçekleri Altında, Ahtamar Kilisesinin çok önemli dış kabartmalarını konuşacağız, kadim kültürlerin bizlere bıraktığı bu muhteşem anıtı gezeceğiz. Tekne turu ile tekrar Gevaş’a dönüş. Gevaş’ta Halime Hatun Türbesi’ni gezdikten sonra Urartuların en önemli Dış Kalelerinden biri olan Çavuştepe Kalesini göreceğiz. Van’a dönüş. Van Merkezde Yöresel Öğle Yemeği. Yemek sonrası Yöresel Ürün için alışveriş için serbest zaman. Daha sonra Havalimanı transferi. Bir gezimizin sonu.

FİYAT

20-23 NİSAN VAN SAKURASI BAYRAM KEYFİ GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI

Kişibaşı double odada 7.450 TL

Single farkı 1.200 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • ÜÇ Gece Van Hilton Otel’de sabah kahvaltısı ve Akşam Yemekleri dahil konaklama
  • Yöresel Van Kahvaltısı
  • Tüm Öğle Yemekleri
  • Lüks Araçlarla ile ulaşım hizmetleri
  • Özenli Rehberlik Hizmetleri
  • Araç içi ikramlar
  • Ahtamar Adasına Tekne Turu
  • Nemrut Krater Gölüne Transfer
  • Seyahat Sigortası
  • GAGİK Tour Refakati
  • BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

_SADECE_ Uçak Biletleri

MÜZEKART’ınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!