BGD ŞEKER BAYRAMINDA BEYRUT’TA HAFTASONU KEYFİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: BEYRUT
Gezi Türü: TARİH, KÜLTÜR VE GASTRONOMİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 21.04.2023 - 23.04.2023
GEZİ PROGRAMI

GEZİMİZİN PROGRAMI:

 1. GÜN: 21 NİSAN CUMA

BAYRAMIN I. GÜNÜ

  • BEYRUT, JEİTA MAĞARALARI , EM ŞERİF

Saat 07:55’de THY İstanbul-Beyrut uçuşumuz. Beyrut’a varışımız 08:45. Hemmen Lübnan’ın en başarılı rehberleri ile buluşup Beyrut şehir turumuza başlıyacağız. Güvercinler Kayası, Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Başbakanlık Binası, Parlamento Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliseleri bugün göreceğimiz olağanüstü noktalar.

Ve hemmen unutulmaz lezzetlerle öğle yemeğimiz. Lakkis Farm. Çok lezzetli kaytazlar.

Kaytaz ziyafeti sonrası dünyaca meşhur Jeita mağaraları hedefimiz olacak. 1836 yılında keşfedilen bu mağaralar, Nahr Kalb, Köpek Nehri vadisinde. Osmanlı döneminde tam bu noktadan Beyrut şehrine içme suyu ulaştırıldı ve bu Osmanlı mirası devam etmekte. Beyrut’un Beyrut olduğu dönemde tüm Fransız moda evleri dev üst mağarada defile düzenleme telaşına düşerlerdi. Üst mağarada dünyanın en büyük sarkıt ve dikitleri. Alt mağarada kayıkla gezinti keyfi.

Ardından Hamra bölgesindeki 5 yıldızlı otelimize giriş. Otelimiz bir Gefinor Rotana. Ve dinlenme molası. Dinlenelim çünkü gecelere akacağız oley. Bu gece EM ŞERİF’de müthiş eğlence bizim. EM ŞERİF=Şerif’in Annesi yedirir, içirir, eğlendirir. Şu an Beyrut’un en, en, en top mekanlarından. Beyrut sosyetesinin favori mekanı, BGD’nin de. Unutulmayacak bir gece bizim oley.

 1. GÜN: 22 NİSAN CUMARTESİ

*BEYRUT, HARİSSA, KARİZMA*

Geç saatte kahvaltımız sonrasında Beyrut Ulusal Müzesi gezimiz. Tüm modern alfabelerin babası Finike alfabesi ile yazılmış ilk yazıt, dünyanın en eski limanı Byblos eserleri, Sidon’dan lahitler gibi müthiş arkeolojik buluntular burada. Ardından Lübnan’ın en büyük Hristiyan topluluğu olan Maronitlerin Katedralinin yer aldığı, müthiş Beyrut panaroması ve teleferik keyfi sunan Harissa bölgesini gezeceğiz. Teleferikten inince de yine unutulmaz bir ziyafet bizim. Simar El Baher= Deniz Ürünleri. Müthiş deniz mahsülleri mezeleri, ızgara balıklar ve neler neler, arak ve şarap.

Bu olağanüstü ziyaret sonrası Beyrut’a dönüş ve dinlenme. Gece geç saat oriental danslara, dansöz gösterisine, canlı vokal oriental müziğe, davula, halaya akacağız. İşte KARİZMA. Kurtlarımızı dökeceğiz, felekten bir gece çalacağız. Harika mezeler, içkiler. Geç saatlerde otelimize transfer.

III. GÜN: 23 NİSAN PAZAR

*DÜRZÜ BÖLGESİ*

Bu yine unutulmaz günde Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar ve Beiteddine turu bizleri bekliyor olacak. Dürzülerin memleketi Şuf dağları hedefimiz. Beidettin’de Emir Bechir Sarayı bizleri mest edecek. Dürzü Emir’in bu sarayı muhteşem: Beite’d-din Sarayı 19. yüzyıl başında İtalyan mimarlar tarafından revize edilmiş. Saray huzur veren bahçesi ve avluları ile insanı dinlendirirken, Bizans mozaiklerinin sergilendiği bir müze de içeriyor. Ayrıca mermer işçiliğinin önemli bir örneği olan hamamı da çok enteresan. Öğle yemeği restoran beit el kamar’da. Damak çatlatan ev yemekleri ve içkiler. Yine unutulmaz bir ziyafet. Ve havalimanı transferimiz. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

ŞEKER BAYRAMINDA BEYRUT GECE HAYATI KEYFİ

GEZİMİZ İÇİN FİYATLANDIRMA

Double odada kişibaşı 790 usd

+THY ya da PEGASUS uçuşları

Single farkı 120 usd

FİYATA DAHİL HİZMETLER:

  • En turistik Hamra (Granada Elhamra gibi) semtinde 5 yıldızlı Rotana Gefinor 5* otelde 2 gece PREMIUM odalarda kahvaltı dahil konaklama
  • Tüm öğle ve akşam yemekleri
  • EM ŞERİF ve KARİZMA geceleri
  • Her öğle ve akşam yemeğinde içkiler:
  • Lakkis ayran,  Em Şerif 3 kadeh aslan  sütü, Simar El Baher 2 kadeh bira/arak/şarap
  • Karizma 2 kadeh bira/arak/şarap * Beit El Kamar ev linonatası/2 kadeh arak/2 kadeh şarap
  • Lübnan’ın en iyi Türkçe rehberi
  • Tüm transferler, müze ve ören yeri girişleri
  • Seyahat sigortası
  • BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMET:

THY ya da PEGASUS uçak biletleri.

Not: Pegasus ile gelenlerimiz 3 gece konaklıyacağından 65 dolar ek konaklama ödemesi olacaktır.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!