BGD SAINT PETERSBURG VOLGA NEHRİ MOSKOVA GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: RUSYA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 9 Gece 10 Gün
Tarih: 30.08.2024 - 07.09.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

30 AĞUSTOS-7 EYLÜL
9 GECE 10 GÜN
2 GECE SAINT PETERSBURG 5 YILDIZLI OTEL
5 GECE 5 YILDIZLI NEHİR GEMİSİ
M/S ALEKSANDRA
1 GECE MOSKOVA 5 YILDIZLI OTEL

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 30 AĞUSTOS CUMA
ST.PETERSBURG
Bu sabah İstanbul Yeni Havalimanında saat 05:00’da olacağız. THY TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10 ’da St.Petersburg’a hareket.
11.50’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi Puşkin Sanatlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer, check-in işlemleri ve oda dağılımı sonrası dinlenmek için serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN: 31 AĞUSTOS CUST.PETERSBURG
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası bizleri bekleyen özel aracımız ile “Hermitaj Turu” için hareket. Dünyanın en önemli sanat müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi beş binadan oluşuyor. Bir dönem Rus çar ve çariçelerin ikametgahı olan Kışlık Saray’ın yanı sıra Çariçe Katerina’nın kurduğu ve yıllar içinde gelişen sanat müzesinin muhteşem koleksiyonuna ev sahipliği yapan bu binalar kompleksi dünyanın sayılı müzeleri arasında gösterilen Hermitaj’ı oluşturuyor. Müze gezisi sonrası şehir merkezinde öğle yemeğimiz var. Öğle yemeği sonrası özel tekne ile St. Petersburg Kanal Turu muzu yapıyoruz. Akşama doğru otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN: 1 EYLÜL PAZAR
ST.PETERSBURG
İlk olarak Puşkin Kasabası’nda bulunan Katerina Sarayı’na gidiyoruz. Çarların yazlık sarayları içinde özel bir yere sahip bu sarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi tipik bir Rus restoranında alacağız. Daha sonra St. Petersburg’a 30 km mesafede Baltık Denizi kıyısındaki Peterhoff Kasabası’na gideceğiz. Burada bulunan Peterhof Sarayı’nın harika park ve bahçelerini göreceğiz. Bu park ve bahçeler kompleksi özellikle fıskiyeleri, parkın içine yerleştirilmiş heykel ve anıtları ile dikkat çekiyor.
Gezilerimizim ardından gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı. Kısa bir dinlenme sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Gemimiz saat 19.00’da limandan hareket edecek.. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. GÜN: 2 EYLÜL PAZARTESİ
MANDROGI
Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. GÜN: 3 EYLÜL SALI
KİJİ (KARELYA CUMHURİYETİ)
Gemide kahvaltı sonrası Kiji’ye varış. Avrupa’nın en büyük ikinci gölü olan Onega’da ve 60. Paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; İlk olarak 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada’da eski dönem Rus Ahşap Mimarisi’nin en güzel örnekleri olan eski Rus köy evlerini görecek ve köylülerin günlük yaşantılarına dair bilgiler alacağız. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve Goritsi’ye hareket. Öğle yemeğinden sonra Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilir, gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

6. GÜN: 4 EYLÜL ÇARŞAMBA GORITSI
Gemide Kahvaltı sonrası gemide çeşitli etkinliklere katılabilir, güverteden güzel manzaraları izleyebilirsiniz. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Rusya’nın pitoresk ve sakin bir köyü olarak bilinen Goritsi, nehir kıyısında küçük bir limana sahip. Bu küçük ve şirin köyün sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfedeceksiniz. Bu bölge aynı zamanda Rusya’da erken dönem hıristiyanlığın önemli merkezlerindendir ve bu nedenle burası bir çok manastırın, keşişlerin ruhani yaşamını yansıtmaktadır. Nehir kıyısında konumlanmış bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve Mişkin’e hareket.

7. GÜN: 5 EYLÜL PERŞEMBE MIŞKİN
Kahvaltı sonrası Mışkin’’e varış. Volga kıyısında bulunan Mışkin, Rus Taşrası’nın tipik özelliklerini yansıtan atmosfere sahip oldukça şirin bir şehirdir. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Rus kültürüne ve günlük yaşama dair önemli izlenimler elde etme şansına sahip olacağız. Altmışıncı Yıl Zafer Anıtı, Üst Bulvar, Üspenski Katedrali göreceğimiz yerler arasında bulunuyor. Öğle saatlerinde Moskova’ya hareket. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

8. GÜN: 6 EYLÜL CUMA
MOSKOVA GEMİDEN İNİŞ – OTEL KONAKLAMASI)
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Saat 13:00’da Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu devamında Kremlin + 1 Katedral turumuz var. Şehirde alacağımız erken akşam yemeği sonrası Rus geleneksel dansları ve Rus Balesi’nin harmanı olan güzel bir gösteri bizi bekliyor. Müzik ve dansa doyacağımız gösteri sonrası otelimize transfer ve geceleme.

9. GÜN: 7 EYLÜL CUMARTESİ MOSKOVA
Otelde kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası ve uçak saatine kadar yapacağımız program için valizlerimizle yola çıkıyoruz. İlk olarak Rus tarihinde önemli şahsiyetlerin, sanatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü Novodeviçi mezarlığında bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Güzel bir gölün kıyısında bulunan Novodeviçi’de Anton Çehov, Nikolay Gogol gibi Rus edebiyatının önemli isimlerinin ve SSCB’nin sıra dışı liderlerinden Mihail Gorbaçov ve Nikita Kruşçev’in mezarlarını da göreceğiz. Daha sonra Moskova’nın ünlü metrosunun en güzel istasyonlarından oluşan Moskova Metro turumuzu gerçekleştiriyoruz. Devamında trafiğe kapalı Arbat Caddesi’nde serbest saatler ve belirtilen saatte havaalanına hareket. Check-in ve Pasaport işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.35’te İstanbul Yeni Havalimanına hareket. Yerel saat ile 23:30’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!