BGD SAINT PETERSBURG VOLGA NEHRİ MOSKOVA GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: RUSYA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 9 Gece 10 Gün
Tarih: 07.07.2024 - 16.07.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

2 GECE SAINT PETERSBURG 5 YILDIZLI CROWN PLAZA OTEL
6 GECE 5 YILDIZLI NEHİR GEMİSİ M/S LAVRIENKOV
1 GECE MOSKOVA 5 YILDIZLI GRAND MARRIOTT OTEL

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 7 TEMMUZ PAZAR
ST.PETERSBURG
Bu sabah İstanbul Yeni Havalimanında saat 05:00’da olmalıyız. THY TK401 sefer sayılı uçuşu ile saat 08.10 ’da St.Petersburg’a hareket.
11.50’de St.Petersburg’a varış sonrası düzenleyeceğimiz St.Petersburg panoramik şehir turunda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi Puşkin Sanatlar Meydanı görülecek yerler arasında. Otelimize check-in. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2. GÜN: 8 TEMMUZ PAZARTESİ
ST. PETERSBURG
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası bizleri bekleyen özel aracımız ile “Hermitaj Turu” için hareket. Dünyanın en önemli sanat müzelerinden biri olan Hermitage Müzesi bir dönem Rus çar ve çariçelerin ikametgahı olan Kışlık Saray’ın yanı sıra Çariçe Katerina’nın kurduğu ve yıllar içinde gelişen sanat müzesinin muhteşem koleksiyonuna da ev sahipliği yapar. Müze gezisi sonrası şehir merkezinde öğle yemeğimiz. Öğle yemeği sonrası özel tekne ile St. Petersburg Kanal Turu muzu yapıyoruz. Akşama doğru otele dönüş. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3. GÜN: 9 TEMMUZ SALI
ST.PETERSBURG
İlk olarak Puşkin Kasabası’nda bulunan Katerina Sarayı’na gidiyoruz. Çarların yazlık sarayları içinde özel bir yere sahip bu sarayı gezdikten sonra öğle yemeğimizi tipik bir Rus restoranında alacağız. Daha sonra St. Petersburg’a 30 km mesafede Baltık Denizi kıyısındaki Peterhoff Kasabası’na gideceğiz. Burada bulunan Peterhof Sarayı’nın harika park ve bahçelerini göreceğiz. Bu park ve bahçeler kompleksi özellikle fıskiyeleri, parkın içine yerleştirilmiş heykel ve anıtları ile dikkat çekiyor.
Gezilerimizim ardından gemimize transfer, check-in işlemleri ve kabinlerin dağılımı. Kısa bir dinlenme sonrası yapılacak bilgilendirme toplantısında; uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, seviye havuzlarının çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Gemimiz saat 19.00’da limandan hareket edecek.. Akşam ‘’Hoş geldiniz’’ kokteylinde Kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

4. GÜN: 10 TEMMUZ ÇARŞAMBA
VALAAM
Gemide sabah kahvaltısı sonrası Valaam’a varış. Avrupa’nın en büyük gölü Ladoga’nın kuzeyinde yer alan Valaam takım adaları doğası ve tarihi manastırlarıyla büyüleyici bir güzelliğe sahip. Takımadaların en büyüğü Valaam’da yürüyerek yapacağımız turda 14. Yüzyıldan kalan tarihi yapıları ve adanın müthiş doğal güzelliklerini keşfedeceğiz. Gezi sonrası serbest saatler ve akşam saatlerinde geminin Mandrogi’ye hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

5. GÜN: 11 TEMMUZ PERŞEMBE
MANDROGI
Saat 11:30’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Öğle yemeği sonrası Kiji’ye hareket. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

6. GÜN: 12 TEMMUZ CUMA
KİJİ (KARELYA CUMHURİYETİ)
Gemide kahvaltı sonrası Kiji’ye varış. Avrupa’nın en büyük ikinci gölü olan Onega’da ve 60. Paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup UNESCO’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Kiji’de yapacağımız ücretsiz Kiji yürüyüş turunda; İlk olarak 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Ada’da eski dönem Rus Ahşap Mimarisi’nin en güzel örnekleri olan eski Rus köy evlerini görecek ve köylülerin günlük yaşantılarına dair bilgiler alacağız. Tur sonrası Ada’da serbest zaman. Daha sonra gemimize dönüş ve Goritsi’ye hareket. Öğle yemeğinden sonra Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilir, gemideki çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

7. GÜN: 13 TEMMUZ CUMARTESİ GORITSI
Gemide Kahvaltı sonrası gemide çeşitli etkinliklere katılabilir, güverteden güzel manzaraları izleyebilirsiniz. Saat 13:00’da Goritsi’ye varış. Rusya’nın pitoresk ve sakin bir köyü olarak bilinen Goritsi, nehir kıyısında küçük bir limana sahip. Bu küçük ve şirin köyün sadeliğine dalarak orta çağ atmosferini keşfedeceksiniz. Bu bölge aynı zamanda Rusya’da erken dönem hıristiyanlığın önemli merkezlerindendir ve bu nedenle burası bir çok manastırın, keşişlerin ruhani yaşamını yansıtmaktadır. Nehir kıyısında konumlanmış bu güzel köyde önce yürüyerek burada bulunan kadınlar manastırını geziyoruz. Daha sonra köyü keşfetmek ve alışveriş için serbest zamanımız olacak. Belirtilen saatte gemimize dönüş ve Mişkin’e hareket.

8. GÜN: 14 TEMMUZ PAZAR
UGLICH
Kahvaltı sonrası Rus tarihinin en önemli şehirlerinden Ugliç’e varış. Uglich bir dönem Rusya’nın en önemli prensliklerindendi. Burada yaşanan bazı olaylar hem bu şehrin hem de Rusya’nın kaderini değiştirdi. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yapacağımız ücretsiz Ugliç yürüyüş turunda; Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Öğle saatlerinde Moskova’ya hareket. Öğle yemeği sonrası gemideki etkinliklere katılabilir, Volga Nehri’nin güzel manzaralarını güverteden izleyebilirsiniz. Bu akşam Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemimizde.

9. GÜN: 15 TEMMUZ PAZARTESİ
MOSKOVA GEMİDEN İNİŞ – OTEL KONAKLAMASI)
Kahvaltı sonrası serbest zaman. Saat 13:00’da Moskova’ya varışta gemiden çıkış işlemleri sonrası otobüsümüz ile düzenleyeceğimiz Moskova panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Şehirde alacağımız erken akşam yemeği sonrası Rus geleneksel dansları ve Rus Balesi’nin harmanı olan güzel bir gösteri bizi bekliyor. Müzik ve dansa doyacağımız gösteri sonrası otelimize transfer ve geceleme.

10. GÜN: 16 TEMMUZ SALI
MOSKOVA
Bu son günümüzde İlk olarak Rus tarihinde önemli şahsiyetlerin, sanatçıların, bilim ve devlet adamlarının gömüldüğü Novodeviçi mezarlığında bulunan Nazım Hikmet’in mezarını ziyaret ediyoruz. Güzel bir gölün kıyısında bulunan Novodeviçi’de Anton Çehov, Nikolay Gogol gibi Rus edebiyatının önemli isimlerinin ve SSCB’nin sıra dışı liderlerinden Mihail Gorbaçov ve Nikita Kruşçev’in mezarlarını da göreceğiz. Daha sonra Moskova’nın ünlü metrosunun en güzel istasyonlarından oluşan Moskova Metro turumuzu gerçekleştiriyoruz. Devamında trafiğe kapalı Arbat Caddesi’nde serbest zaman. THY TK416 sefer sayılı uçuşu ile saat 19.35’te İstanbul Yeni Havalimanına hareket. 23:30’da İstanbul’a varış ve bir rüyanın sonu.

FİYAT

3 gece karada 5 yıldızlı otelde,
6 gece 5 yıldızlı gemide
9 gece konaklama içinde

ÜÇ KATLI GEMİDE DOUBLE ODADA KİŞİBAŞI
GİRİŞ KATINDA açılır pencere 3 adet kamara mevcut 2850 AVRO
ORTA KAT gerçek balkonlu 4 adet kamara mevcut 3050 AVRO
EN ÜST KAT gerçek balkonlu 4 adet kamara mevcut 3200 Avro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
THY ile İstanbul Havalimanı – St. Petersburg ve Moskova – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçak biletleri
5* MS ALEKSANDRA gemisinde 6 gece 6 gün TAM PANSİYON kabin konaklaması (Tam pansiyon servis hizmeti gemiye biniş günü Akşam yemeği ile başlayıp, gemiden iniş günü kahvaltı ile son bulmaktadır).
2 gece St. Petersburg’da 5* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama. Crowne Plaza.
1 gece Moskova’da 5* yıldızlı otelde yarım pansiyon konaklama. Grand Marriott.
Programda belirtilen tüm gezilerimiz, transferlerimiz.
Moskova ve St. Petersburg’da yerel restoranlarda öğle yemekleri.
Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti.
Gemi servis ücreti-bahşişler.
Gemide valiz taşıma hizmeti.
Gemide Hoş geldiniz kokteyli ve Kaptanın Gala Yemeği.
Gemide tüm yemeklerde çay ve kahve servisi.
Gemideki Konser, gösteriler, kültür dersleri ve etkinlikler: Rusça dil dersi, Rus şarkıları dersi, Rus Dansları dersi, Rus mutfağı, Rus Halk sanatları, kostümleri ve ahşap hediyelik eşyaların tarihçe ve yapılışları hakkında bilgi gibi.
Zorunlu seyahat sigortası.
BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
• Gemide ve karada alkollü, alkolsüz içecekler ve kapalı şişe suyu.
• Vize Ücreti (Rusya vizesi için KVKK gereği tüm Bordo pasaportlu misafirler vizelerini https://evisa.kdmid.ru/ sayfasından elektronik olarak alabilirler. Başvuruyu en erken tur başlangıç tarihinden 10 iş günü öncesi yapması gerekmektedir. Vize ücreti kur oranları nedeniyle değişmekle birlikte ortalama kişibaşı 60 USD dir. Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir).
• Yurt dışı çıkış harcı.
• Sigortada 70 yaş üzeri misafirler için %100 sürprim.
THY BAĞLANTI uçuşları kapsamımız dışıdır arkadaşlar.

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!