BGD ROMA’da ROMALILAR GİBİ DAVRANACAK

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: İTALYA
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 03.03.2023 - 06.03.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

ROMA GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

  • Müthiş müze GALLERIA BORGHESE.
  • CARAVAGGIO’nun İZİNDE ROMA
  • VATİKAN ve SİSTİNA ŞAPELİ
  • NEMİ ve CASTEL GANDOLFO
GEZİ PROGRAMI

ROMA GEZİMİZİN PROGRAMI:

I. GÜN: 3 MART CUMA

Kızıl elma Roma’ya kavuşacağımız bu günde saat 13:05 kalkışlı THY Roma uçağı ile uçuşumuz. Varış saatimiz 13:45. Panaromik Roma şehir turumuz ve ardından otelimize check-in. Ve Roma’da ilk akşamımızda meşhur meydan Piazza Navona keyfi. Birbirleriyle müthiş bir ahenk içindeki mimari şahaserler ve sokak lezzetleri. Roma’da baroğun şahikası, Bernini ve Borromini’nin, bir antik stadyum bölgesinde yaratıkları harika bir meydan düzenlemesi. Bernini tarafından tasarlanan Dört Nehir Çeşmesi’ne bakmaya doyulmaz. Bu olağanüstü akşam ışığında Roma keyfimizden sonra otelimize geçeceğiz.

II. GÜN: 4 MART CUMARTESİ

Tüm gün Roma keşfi bizim. Yahudi mahallesi, Piazza Campo de Fiori, Teatro Marcello, Venedik Meydanı, Roma Forumu. Gezmeye doyum olmaz Roma bizleri tekrar ve yeniden mest edecek. Akşam yemeği ve konaklama Roma.

III. GÜN: 5 MART PAZAR

Bu sabah ROMA’da bir sanat tapınağı olan

GALLERIA BORGHESE’ye davetliyiz arkadaşlar.

Kardinal Scipione Borghese, Bernini’ye sponsor idi ve Caravaggio hayranıydı. Ayrıca Titian, Raphael, Rubens ve diğerleri. Normal turist rotasının dışındaki bu mabet, tabii BGD için favori mekanlardan birisi olacak her zaman. Randevu ile ve en fazla 15 kişilik gruplarla gezilebilinen bu olağanüstü müze ziyaretinden sonra müzede en önemli eserleriyle tanıştığımız Caravaggio’nun Roma kiliselerinin izini süreceğimiz keşif turu bizim oley: San Luigi dei Francesi ve Sant’Ignazio di Loyola.

Öğle yemeği molasının ardından Pantheon, Via del Corso, Trevi ve İspanyol merdivenleri. Ah Roma, sen çok güzelsin. Akşam yemeği ve konaklama Roma.

IV. GÜN: 6 MART PAZARTESİ

Roma’daki son günümüzde saat 09:00’da Vatikan müzelerinde olacağız. 3 saat süreyle papaların Roma’da yarattıkları sanatla dolu dünyanın içinden geçeceğiz. Ardından müthiş ödülümüz: saat 12:00’de Romalıların yüzyıllardır gözdesi Nemi’ye transferimiz. Çilek kokulu, çilekli tartları ile meşhur kasabaya 1 saatte ulaşacağız. Saat 13:00-15:30 arası Nemi ve Castel Gandolfo keyfimiz.

Saat 15:30’da havalimanına transfer. Saat 19:40 THY uçağı ile İstanbul’a varışımız. Bir sonraki Roma gezimizin hayallerini kurarak uykuya geçişimiz, bir rüyanın sonu.

FİYAT

İki Kişilik Odada Kişi başı : 1370 Avro
Tek kişilik Oda Farkı : 280 Avro

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • THY ISTANBUL-ROMA GİDİŞ DÖNÜŞ EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ
  • 4 YILDIZLI OTELDE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA
  • TÜM AKŞAM YEMEKLERİ
  • ROMA MERKEZ VE ÇEVRESİNDE TÜM TRANSFER HİZMETLERİ
  • ÖZENLİ REHBERLİK HİZMETLERİ
  • TÜM MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ
  • BGD TURİZM GÜVENCESİ

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

– Öğle yemekleri ve yemeklerde alınacak içkiler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!