BGD NOEL ZAMANI KOMŞUDA! SELANİK, METEORA, DRAMA NOEL PAZARI, KAVALA, İKİ TAVERNA GECESİ, İSKEÇE, DEDEAĞAÇ GEZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: YURT DIŞI
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 5 Gece 6 Gün
Tarih: 19.12.2022 - 24.12.2022
GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 19 ARALIK PAZARTESİ
GECE BOYUNCA OTOBÜS YOLCULUĞUMUZ
Otobüsümüz ile bu gece büyülü Noel Zamanı YUNANİSTAN gezimize başlıyoruz oley.

2. GÜN: 20 ARALIK SALI
SELANİK
Yunanistan’da ilk kahvaltımız: Kurabiyeleri ile meşhur Anastasia molası. Ardından Selanik. Selanik’te ilk gezi noktamız Aya Dimitros kilisesi olacak. Selanik’in en eski ve en önemli kilisesini ziyaret ettikten sonra gezimize Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu ve şu an müze olarak kullanılan eve geçeceğiz. Ardından kahve molası ve Ladadika bölgesinde öğle yemeği molası. Serbest zaman sonrası otelimize geçiyoruz ve dinleniyoruz. İlk akşam yemeğinde birlikteyiz ve konaklamamız Astoria Hotel Thessaloniki.

3. GÜN: 21 ARALIK ÇARŞAMBA
SELANİK
kahvaltının ardından Selanik şehri keşif turumuza başlıyoruz. Yürüyüş turumuz sırasında Kordon caddesi , Beyaz kule , Abdulhamid Çeşmesi , Zafer takı , Rotonda Kilisesi , Ayasofya Kilisesi , Bit pazari , Venezulos meydanı ve Noel pazarı, Aristo Caddesi rotamız olacak. Öğle yemeği molası. Öğleden sonra ise 19. yy Osmanlı mimarisi ve kültürü keşifleri bizim. Bu akşam Selanik’in en ünlü tavernalarından Palati Taverna’da Sirtaki gecesi coşkusu BGD’nin: deniz ürünlerinde oluşan fix menü ve 2 kadeh uzo fiyata dahildir. Konaklama Selanik.

4. GÜN: 22 ARALIK PERŞEMBE
METEORA-KALAMBAKA
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından Yunanistan’ın Kapadokya’sı Manastırlar Bölgesi Meteora’ya transferimiz. Rahiplerin seneler önce kayaları oyarak yaptıkları manastırları ziyaret edeceğiz. Kayalıkların tepelerine rahiplerin ve rahibelerin korunma amaçlı yüzyıllar önce yaptıkları büyük manastırlar için kendi kendimize İnanılır gibi değil, nasıl o kayalara çıkmışlar, nasıl inşa etmişler, nasıl yaşamışlar, nasıl o merdivenleri çıkmışlar diye soracağımız bu eşsiz yerleri gezdikten sonra Kalambaka şehir merkezinde vereceğimiz yemek molasının ardından Selanik’te yer alan otelimize dönüşümüz.

5. GÜN: 23 ARALIK CUMA
DRAMA-KAVALA
Sabah kahvaltının ardından Selanik’ten ayrılarak Drama’ya doğru hareket edeceğiz. Drama’ya varışımızın ardından tarihi Drama sokaklarını gezip Noel pazarında keyif yapacağız. Ardından Kavala’ya hareket oley.
Kavala’ya varır varmaz şehir merkezi turu: Panagia bölgesi , imarethane , Kavalalı Mehmet Ali Paşa evi , tarihi Kavala Sokakları , Halil Bey Medresesi. Ve Kavala merkezde bulunan otelimize geçiyoruz. Esperia Hotel Kavala. Biraz dinlenelim çünkü BU GECE DE YUNAN TAVERNASI, SİRTAKİ KEYFİ BİZİM.

6. GÜN: 24 ARALIK CUMARTESİ
İSKEÇE-GÜMÜLCİNE-DEDEAĞAÇ
Dönüş sabahımızda ilk hedefimiz İskeçe. Batı Trakya Türkleri ile birlikteyiz bugün. Ardından Gümülcine: varışımızın ardından çarşı içerisinde çukur kahvede çay molası. Meşhur Gümülcine kahvesi. Gümülcine sokaklarından yapacağımız gezinin ardından Dedeağaç’a transferimiz. Gezi ve molalarımızın ardından eve dönüş! Gece yarısı İstanbul’dayız. Pazar günümüzü çok güzel anılarımızla dinlenerek geçireceğiz. İşte bu.

FİYAT

NOEL ZAMANI YUNANİSTAN GEZİMİZ İÇİN FİYATLANDIRMA:
İkikişilik Odada kişibaşı : 595.- Avro
Tek Kişilik Oda Farkı : 180.- Avro

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
o BGD’ye özel 52-46 kişilik
o Lüks otobüs: Kadıköy-YUNANİSTAN -Kadıköy tüm transferler. Her iki ülkede otoban ücretleri.
o Selanik, Meteora, Kavala, Drama, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç gezilerimiz
o Selanik 3 gece, Kavala’da 1 gece ÇOK MERKEZİ 3 yıldızlı otellerimiz: Astoria ve Esperia. Oda kahvaltı konaklama
o Selanik’te Deniz ürünleri menülü Yunan tavernası ve Kavala’da taverna, iki taverna gecesi
o 1 gece hariç akşam yemeklerimiz
o 24 saat Rehberlik hizmeti
o Seyahat sigortası
o BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
Öğlen yemekleri ve bir akşam yemeği, 1 akşam yemeğinde içecekler, tavernalarda limit aşımı içkileri

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!