BGD MANDA KAPLICALARI VAN-BİTLİS GEZİSİ: ANADOLUMUZUN EN GÜZEL KIŞ FANTAZİSİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: VAN-BİTLİS
Gezi Türü: TARİH, KÜLTÜR VE GASTRONOMİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 03.02.2023 - 05.02.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

VAN ve GÜROYMAK’TA MANDA ve ATLARIN KAPLICA CENNETLERİ, KARLAR ALTINDA AHTAMAR BÜYÜSÜ, BİTLİS-GÜROYMAK, VAN GÖLÜ HAVZASI

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 3 ŞUBAT CUMA

Sabah saatlerinde Van’a uçuşumuz. Ve turumuza muhteşem bir Van Kahvaltısı ile başlayacağız. Daha sonra Ahtamar Adası’na keyifli bir Tekne yolcuğu keyfi bizim. Muhteşem panaromalar. Dünyaca meşhur Ahtamar Kilisesinin çok önemli dış kabartmaları ve panaromik görünümü muhteşem, işte bu. Ardından en güzel kış manzaralarını sunan Edremit seyir terası. Süphan, Erek ve Artos dağları karlar altında çok güzel kış panaromaları sunmakta. Ve göl kenarına çok yakın Halime Hatun türbesi 1336 yılından beridir Selçuklu mimari sanatını temsil ediyor, görülesi. Van merkeze dönüş. Konaklama ve Akşam Yemeği Double Tree By Hilton.

2.GÜN: 4 ŞUBAT  CUMARTESİ

Kahvaltı sonrası Van Gölü Güney sahilleri boyunca muhteşem kış manzaraları eşliğinde Bitlis’e seyahat edeceğiz. Ve hedefimiz, Anadolumuzun ve de tüm dünyanın en fantastik kış noktalarından. Mandaların karlar altında bir coğrafyada yaşadıkları kaplıca keyfi. Karlar altında Güroymak’da Manda ve At Kaplıcalarında kovboyları ve Keyif yapan hayvanları gözleme zamanı. Kendimizi bir anda doğa belgeselinin içinde hissedeceğiz. Bu keyif BGD’nin. Öğle yemeği sonrası Dünyanın en büyük Açık Hava Mezarlığı olan tarihi Selçuk Ahlât Mezarlığı, Ahlât Kümbetleri ve Ahlât Harabe Şehir Gezilerini yapacağız. Karlar altında ve çok güzel. Van merkeze dönüş. Konaklama ve Akşam Yemeği Van Double Tree By Hilton Otelimizde.

3.GÜN: 5 ŞUBAT PAZAR

Sabah Kahvaltı sonrası hedefimiz DÜNYANIN en büyük URARTU MÜZESİ olan VAN MÜZESİ. Hakkari stelleri, Urartu gümüş işçiliği, Urartu sanatı. Muhteşem. Sonrasında Urartuların en önemli başkenti Eski Van Tuşba’yı gezeceğiz. Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürlerini göreceğiz. Arubani Art Gezisi Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü. Geç Öğle Yemeğimiz Yöresel Van Mutfağı. Ardından Havalimanına Transfer.

Bir kış masalının sonu.

FİYAT

3-5 ŞUBAT MANDA KAPLICALARI GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI
İki Kişilik Odada Kişibaşı : 5.400 TL
Tek kişilik oda farkı: 800 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
İki Gece 5 Yıldızlı Van Hilton Otel’de sabah kahvaltısı ve Akşam Yemekleri dahil konaklama
Yöresel Van Kahvaltısı
Tüm Öğle Yemekleri
Lüks Araçlarla ile ulaşım hizmetleri
Özenli Rehberlik Hizmetleri
Araç içi ikramlar
Ahtamar Adasına Tekne Turu
Seyahat Sigortası
GAGİK Tour Refakati
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
_SADECE_ Uçak Biletleri
MÜZEKART’ınızı lütfen yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!