BGD KEŞFEDİLMEMİŞ HAKKÂRİ’Yİ KEŞFEDİYOR!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: HAKKARİ
Gezi Türü: TARİH, KÜLTÜR ve GASTRONOMi
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 07.09.2023 - 10.09.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 7 EYLÜL PERŞEMBE
Yüksekova’ya uçuşumuz, varınca Şemdinli’ye hareket. Öğle Yemeği bir sürpriz. Yemek sonrası Seyit Taha-I Hakkari Türbesi’ni ziyaret edeceğiz. Nehri Sarayı ve Taş Köprü gezileri sonrası Şemdinli Kent Merkezini gezeceğiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Yüksekova’da Double Tree By Hilton otel.

2.GÜN: CUMA
Kahvaltı sonrası Berçelan Yaylası’nı gezeceğiz. Hakkari Meydan Medresesi ve Kent Merkezini gezdikten sonra öğle yemeği alacağız (Yöresel Hakkari Mutfağı). Yemek sonrası Zap Vadisi boyunca Şine Dağı, Büyük Zap Suyu ve Zap Suyu üzerinde 68 kuşağının yaptığı Gençlik Köprüsü’nü göreceğiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Yüksekova’da Double Tree By Hilton otel.

3.GÜN: CUMARTESİ
Otelde alacağımız Kahvaltı sonrası Yüksekova’dan ayrılacağız. Başkale’de St. Bartholemeos Manastırı’nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Vanadokya olarak bilinen doğa harikası Yavuzlar Peribacaları’nı göreceğiz. Soradir Kilisesi’ni gördükten sonra, Öğle Yemeği Norduz Sofrası. Yemek sonrası Mahmudilere ait hoşap Kalesini panoramik olarak göreceğiz. Urartuların en önemli Dış Kalelerinden biri olan Çavuştepe Kalesini göreceğiz. Konaklama ve Akşam Yemeği Van’da Double Tree By Hilton otel.

4.GÜN: 10 EYLÜL PAZAR
Kahvaltı Sonrası Orta çağ Ermeni mimarisinin şahikası olan Ahtamar Adasındaki Ahtamar Kilisesi’ne özel Tekne turu ile geçeceğiz. Mezopotamya, Anadolu, Kafkas ve Pers uygarlıklarının çok önemli Mitolojik ve Dinsel hikayelerinin ilmik ilmik işlendiği Ahtamar Kilisesinin dış rölyeflerini göreceğiz. Detaylı Kilise gezimizden sonra Van Gölü’nün en özel koylarının olduğu Ahtamar Adası’ndaki şifalı koylarda yüzme molası vereceğiz. Geç bir öğle yemeği (Yöresel Van Mutfağı). Yemek sonrası alıveriş için serbest zaman. Havalimanı Transfer.

FİYAT

Kişibaşı double odada 9.000 TL
Single farkı 2.000 TL

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER:
ÜÇ Gece 5 Yıldızlı Yüksekova-Van Hilton Oteller’de sabah kahvaltısı ve Akşam Yemekleri dahil konaklama
Tüm Öğle Yemekleri
Lüks Araçlarla ile ulaşım hizmetleri
Özenli Rehberlik Hizmetleri
Berçelan Yaylası Transfer Aracı Hizmeti
Araç içi ikramlar
Seyahat Sigortası
GAGİK Tour Refakati
BGD TURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
_SADECE_ Uçak Biletleri
MÜZEKART’ınızı yanınıza alınız.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!