BGD KASIM AYINDA İKİNCİ KEZ FAS’ta BİR MAĞRİP RÜYASI

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FAS
Gezi Türü: TARİH, KÜLTÜR VE GASTRONOMİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 19.11.2023 - 26.11.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

ISTANBUL-TANCA GİDİŞ
CASABLANCA-İSTANBUL DÖNÜŞ

MAVİ ŞEHİR ŞAVŞAVAN, MARAKEŞ, KAZABLANKA, RABAT, FEZ, TANCA, TETUAN, ASİLAH, MEKNEZ. Muhteşem FAS KRALİYET ŞEHİRLERİ ROTAMIZ

ŞAFŞAVAN’a TANCA’dan gidip
ŞAFŞAVAN’dan TANCA’ya dönüş
Bekle bizi Şafşavan sana gelmelere doyulmaz.

KAZABLANKA konaklama
2 gece TANCA, 2 gece MARAKEŞ, 1’er gece Fas, Rabat ve Kazablanka.

MARAKEŞ’TE HARİKA EĞLENCE MEKANLARI, AKŞAM YEMEKLERİ

DEĞERLİ FAS UZMANI MURAT SERİM’İN LİDERLİĞİ
VE VE VE KAZABLANKA’da konaklamanın ödülü: RICKS’ CAFE’de AKŞAM YEMEĞİ

GEZİ PROGRAMI

19-26 KASIM
7 GECE 8 GÜN

 • TANCA DİREKT UÇUŞ
 • KOLAYLAŞAN ŞAFŞAVAN GEZİSİ
 • KAZABLANKA KONAKLAMA ve
 • ÖDÜLÜ: RICK’s CAFE’de AKŞAM YEMEĞİ

I. GÜN: 19 KASIM PAZAR
TANCA-CEBELİTARIK
Fas Kraliyet Havayolları uçağı ile 14.55’te Tanca’ya uçuşumuz, yerel saatle 17:30’da Cebelitarık boğazında yer alan dünyaca meşhur Tanca şehrinde olacağız. Cebelitarık kıyısında kısa bir panoramik tur yaptıktan sonra şehir merkezinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Tanca Hilton.

II. GÜN: 20 KASIM PAZARTESİ
TETUAN-MAVİ ŞEHİR ŞAFŞAVAN-TANCA
Sabah kahvaltısının ardından Mavi şehir Chefchaouen’a gidiyor olma sevinci ile yüzlerimiz gülecek. Yolumuzun üzerinde, beyaz ve yeşil renklerin hâkim olduğu Tetuan şehrine uğrayacak Fas’daki ispanyol kültürünün gizli kalmış izlerini süreceğiz… Burada vereceğimiz molada meşhur Feddan Parkını, şehir meydanını ve beyaz medinanın muhteşem manzarasını seyredecek bol bol fotoğraf çekeceğiz. İç Ege bölgesini andıran özellikler barındıran bir coğrafyada unutulmuş hissiyatı veren Fas’ın nazar boncuğu Mavi Şehir Şafşavan’ı önce panoramik olarak görecek ardından yüzlerce yıllık mavi badanalı evlerin arasında eski şehir medineyi keşfedeceğiz. Ulucamii ve Kalesi ile ortaçağ kenti Şafşavan’ın Hammam meydanında Nane çayı, Ras El Ma ‘da fotoğraf molası vereceğiz.
Öğleden sonra Tanca’ya dönecek medine’de Socco meydanını, beyaz sokakları, dünya üzerindeki ilk Amerikan elçiliğini keşfedeceğiz. Konaklama Tanca.

III. GÜN: 21 KASIM SALI
CAP SPARTEL-ASİLAH-RABAT
Sabah kahvaltısından sonra Akdeniz ve Atlas okyanusunun bir araya geldiği nokta Cap Spartel’i göreceğiz. Harika plaj ve doğa manzaraları eşliğinde Fas sahillerinin en iyi korunmuş şehri Assilah’a gidiyoruz.
Portekiz döneminde altın çağını yaşayan Assilah’ın beyaz badanalı okyanus manzaralı kale ve sokakları bugün bir çok sanatçının sergi alanı. Onlarca sanatçının sokak resimleri ile sürprizlerle dolu rengarenk bir tur yapacağız.
Öğleden sonra başkent Rabat’a gidiyoruz. Önce Kraliyet Sarayı Meydanını ve Muhammed V bulvarını ziyaret edeceğiz. Eski Rabat’ın mavi boyalı dar ara sokaklarında fotoğraf çekmeye doyamayacağız.
Sale şehrine bakan, Bouregreg nehri ağzında kurulu kalede geleneksel nane çayı molası vereceğiz, yüzlerce yıllık bu mekân korsan hikayeleri ile yaşamaya devam ediyor. Akşam yemeği ve konaklama RABAT.

IV. GÜN: 22 KASIM ÇARŞAMBA
BAŞKENT RABAT-FEZ
Bu güzel sabahta Fez’e yolculuğumuz. Fez’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve hemen yanında yer alan Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından geçmişte askeri gözetleme kulesi olarak kullanılan kaleye çıkacak şehrin etkileyici manzarasını seyredeceğiz. Devamında gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhaneyi görecek ve otelimize yerleşeceğiz. Akşam yemeği ve konaklama Fez.

V. GÜN: 23 KASIM PERŞEMBE
MEKNEZ-MARAKEŞ
Sabah kahvaltının ardından Meknez şehrine geçeceğiz. Tarihin efsane sultanlarından Mulay Ismail tarafından önce ordugah ve saray olarak inşa edilmiş ardından 16. Yüzyılın yeni başkenti olarak imar edilmiş Meknez şehrini göreceğiz. Kentte dünya üzerinde Doğu kültürünün en güzel şehir kapısı olarak bilinen Mansur Kapısı, Mulay Ismail türbesi ve eski şehir surlarını göreceğiz. Ardından akşam saatlerinde Marakeş’e ulaşıp harika otelimize yerleşiyoruz. Ve muhteşem bir Marakeş gecesi bizim.

VI. GÜN: 24 KASIM CUMA
MARAKEŞ
Sabah kahvaltının ardından Marakeş’i keşfedeceğiz.
Marakeş Medina turumuzda, 19. yüzyıl sadrazamlarının Marakeş Sarayını gezerken Fas tarihine dalacak, Endülüs tarzı ahşap ve mozaik süslemeleri keşfedeceğiz. İspano Moresk mimarinin 800 yıllık örneği Kutubiya Minaresini seyrettikten sonra, maceramız SUK adı verilen Marakeş kapalı çarşısının dar, ara sokaklarında devam edecek. Dünyaca ünlü bu labirentin tüm geleneksel köşelerini keşfedebilir, kumaşçılar, demirciler, deri tabakhaneleri, ahşap ustaları gibi ülkede mevcut nice el sanatlarının tüm örnekleri ile karşılaşabilirsiniz. Berberilerin yüzyıllık geleneği şifalı ot ve kremlerin satıldığı aktarlar sizi eğlendirecek duraklardan biri olabilir. Yves Saint Laurent’ın anıt mezarı kabul edilen, bir dönem ikametgah olarak kullandığı, 20. yy başında Fransız ressam Majorel tarafından oluşturulan özel bahçeyi gezeceğiz.Günümüz, Afrika kıtasının en hareketli şehir meydanı Jma El Fna ile sonlanacak. Gerçek bir “Mucizeler Avlusu” diye adlandırabileceğimiz bu meydan UNESCO Milli Miraslar listesinde yer almaktadır. Meddahlar, yılan oynatıcıları, dövmeciler, hokkabaz ve cambazların gösterileri ile şenlenen Jma El Fena Meydanı için; kısaca “Açık Hava Tiyatrosu” diyebiliriz. Ve tüm dünyada en canlı gece hayatına sahip şehirlerinden Marakeş’de tekrar ve yeniden unutulmaz bir gece.

VII. GÜN 25 KASIM CUMARTESİ
KAZABLANKA
Sabah kahvaltımızdan sonra Kazablanka şehrine geçeceğiz.
2. Dünya savaşı yıllarında casusların cirit attığı Casablanca, şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birisi ve ülkenin en büyük şehridir. Casablanca’da Hobous semti, Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekândan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hasan II camii ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche göreceğimiz yerler. Ve Kazablanka’da olmanın ödülü: Rick’s Cafe’de akşam yemeği keyfi bizim. Konaklama Kazablanka.

VIII. GÜN: 26 KASIM PAZAR
Sabah CASABLANCA şehrinde geçireceğimiz güzel saatlerin ardından havalimanına transfer ve ISTANBUL’a uçuşumuz. Bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada Kişibaşı 1920 Avro
Single farkı: 400 Avro

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
BİR BGD BİKİNİ TUR GÜZELLİĞİ
İSTANBUL-TANCA gidiş KAZABLANKA-İSTANBUL dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri

 • Sayın MURAT SERİM’in rehberliği
 • TANCA HİLTON ve MARAKEŞ MERIDIEN – Endülüs bahçeli, hayran olunası- otellerinde 2’şer gece, FES PALAIS MEDINA SARAY OTELİ ve RABAT MERCURE OTEL ve KAZABLANKA NEW HOTEL’de 1’er gece konaklamalar
 • Marakeş Akşam Yemekleri
 • Chez Ali Berberi Gösterisi ve Akşam Yemeği
 • Jad Mahal Club Akşam Yemeği
 • Kazablanka’da Rick’s Cafe’de öğle yemeği.
 • Tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
 • Lüks otobüs ile ülke içi tüm transferler
 • Tüm müze ve ören yeri girişleri
 • Seyahat sigortası
 • BGDTURİZM güvencesiFİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
  Yemeklerde alınacak tüm veya bazı içecekler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!