BGD KARS-GÜRCİSTAN-ERMENİSTAN

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: KARS-GÜRCİSTAN-ERMENİSTAN
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 04.09.2022 - 11.09.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🧿 TÜRKİYE-GÜRCİSTAN-TÜRKİYE çıkış ve giriş işlemlerinin kolayca yürüyebilmesi için özenle seçilmiş GÜMRÜK KAPILARI
🧿 UPGRADE edilmiş oteller, pek çok kez çıktığımız Kafkasya turunda gelmiş geçmiş en iyi oteller
🇬🇪🇦🇲🇹🇷 Gürcistan’da 1 gece Borjomi, 2 gece Tiflis’de, Ermenistan’da 3 gece Erivan’da, 1 gece Kars’ta toplam 7 gece 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
🧿 Tüm akşam yemekleri=ziyafetleri. Ve bölgeyi/ülkeyi temsil eden otantik restoranlar.
💫 BORJOMİ’de 1001 gece masalları ortamı
🧿 GÜRCİSTAN 🇬🇪 merkez bölge ve ERMENİSTAN 🇦🇲 ‘ın tümünü kapsayan emsalsiz program
🧿 YEŞİL PASAPORT dahil tüm pasaportların vize işlemleri ve masrafları
🧿 Gürcistan, Ermenistan ve Türkiye’de birer çok özel dans gösterili gece= Kafkas dansları
💥Winston Churchill’in favorisi Ararat konyak fabrikası gezisi ve Barış Mahzenleri
✨Dünyanın en Doğu’daki Roma tapınağı Garni
🧿 Lüks otıbüs ile yurtiçi ve yurtdışı tüm transfer ve seyahatlerimiz
💥 Yurtdışı çıkış harcı
🧿 Yurtiçi ve yurtdışı seyahat sigortası

GEZİ PROGRAMI

1.GÜN: 4 EYLÜL PAZAR:
İstanbul ve Ankara’dan Kars havalimanına seyahat ediyoruz. Rehberimiz ve Aracımızla buluşup turumuza başlıyoruz. Çıldır gölü manzarası eşliğinde Aktaş sınır kapısından Gürcistan’a geçeceğiz. Öncelikle 1944 yılında Stalin’in sürgüne yolladığı Ahıska Türklerinin geçmişte yaşadığı yüzlerce köyün yer aldığı Ahıska bölgesi ve Ahıska şehrini göreceğiz. Ahıska şehrinin nüfusu 1828 yılında 50.000 iken günümüzde sadece 25.000. Ardından Riga’dan Vladivostok’a tüm eski Sovyet coğrafyasının 1 numaralı maden suyu ile ünlü bir tatil beldesi olan Borjomi’ye varacağız. Öncelikle panoramik şehir şehir turu ve Prometheus Heykeli ile meşhur Milli Park gezisi. Gürcistan’da ilk gecemizde bizleri ömür boyu unutmayacağımız bir keyif ve konaklama mekânı dinlendirecek ve bizleri 1001 gece masallarına ışınlayacak. Konaklama ve Akşam yemeği Kafkasların oksijen ve mineral su kaynaklarının olduğu Borjomi’deki otelimizde.

2.GÜN: 5 EYLÜL PAZARTESİ
Kahvaltı sonrası yola koyuluyoruz. Hedefimiz Stalin’in memleketi Gori. Gori’de panoramik şehir turu ve ardından Stalin Evi ve Müzesi. Stalin 1878’de halen korunan kerpiç bir evde doğdu, papaz okuluna gitti ve 1899’da okuldan kovuldu ve sonrasında dünyayı yönetti. Çok etkileyici. Ardından Gürcistan’ın dini başkenti Mtskheta şehrine gidiyoruz. Mtskheta Gürcistan’ın Vatikan’ıdır, dini merkezidir. Her Gürcü buradaki kiliselerde evlenmek ister, vaftiz törenlerinin 1 numaralı merkezidir, umalım ki denk geliriz. Doğu Gürcistan’da tarihsel Kartli bölgesinde, başkent Tiflis yakınlarında, Kura ve Aragvi ırmaklarının birleştiği yerde şiirsel bir coğrafyaya hâkimdir. Turumuzu tamamladıktan sonra Tiflis’e hareket edeceğiz. Tiflis’teki otelimize yerleşme. Akşam yemeği için yöresel Gürcü danslarının bir görsel şölene dönüştüğü restoranımız hazır olacak.

3.GÜN: 6 EYLÜL SALI
Kahvaltı sonrası panoramik Tiflis manzarasını izleyebileceğimiz Teleferik Turu ile günümüze başlayacağız. Kartlis Deda Heykeli ve Tiflis Kalesi gezisi sonrası Kral Vakhtang Gorgasali Heykeli ve Avrupa’nın 3. Büyük Katedrali olan Sameba Katedralini gezip, öğle yemeği molası vereceğiz. Ardından Osmanlı dönemi Cami ve hamamları, Surp Kevork Kilisesi, Özgürlük Meydanı ve Heykeli, Rustavelli Caddesi gezileri. Konaklama Tiflis’teki Otelimizde.

4.GÜN: 7 EYLÜL ÇARŞAMBA:
Sabah kahvaltısından sonra, Bagradashen sınır kapısından Ermenistan’a geçeceğiz. Doğal güzelliğiyle ünlü, Ermenistan’ın en turistik kasabası Dilijan’da yürüyüş ve alışveriş molası. Daha sonra sadece Ermenistan’ın değil Kafkasya’nın en büyük ve en yüksek gölü olan Sevan Gölü bizleri bekliyor olacak, tabii öğle yemeğinde damak çatlatan harika yöresel yemekler de. Gölde 9.yüzyıldan kalma Sevanevank manastırını göreceğiz, dileyenler bu harika gölde yüzebilirler de. Ardından başkent Erivan’a yolculuk. Akşam yemeği ve konaklama Erivan’da.

5.GÜN: 8 EYLÜL PERŞEMBE:
İşte Erivan. Dünyaca ünlü eserlerle donatılmış açık hava müzesi Kaskatlar gezisi günümüzün ilk sürprizi olacak. Erivan Arkeoloji ve Etnografya müzesini de gördükten sonra öğle yemeği ve ardından otantik Vernisaj pazarında alışveriş için serbest zaman. Erivan turunun olmazsa olmazı, ünlü Ermeni Konyağı Ararat’ın üretimini görmek, öğrenmek, konyak tadımı yapmak bizler için muhteşem bir fırsat olacak. Konaklama ve akşam yemeği Erivan. Ve akşam yemeğimizde canlı müzik, Türk Ermeni şarkıları, folklor ekibi ve halay. İşte bu işte bu oley, işte Sarı Gelin.

6.GÜN: 9 EYLÜL CUMA:
Kahvaltı sonrası Ermenistan tarihine müthiş bir yolculuk yapacağız. Khor Virap ve Ağrı Dağı(Ararat) Manzarası + Ermenilerin Vatikanı olarak bilinen Echmiadzin şehir gezisi, Zvartnos Katedrali, öğle yemeği+ dünya kültür mirası olan Garni Tapınağı ve Geghard Manastırı gezileri, bu günümüzü de unutulmaz kılacak. Konaklama ve akşam yemeği Erivan. Dileyenlerimiz, Kafkasya’daki son gecemizde dünya çapında meşhur caz klübe geçerek bu geceyi daha da, daha da unutulmaz kılabilirler oley.

7.GÜN: 10 EYLÜL CUMARTESİ:
Otelde alınacak sabah kahvaltısından sonra yola çıkacağız. Hedefimiz Gümrü. Bu Ermeni şehri büyük bir sürpriz. Önce sıradanmış gibi görünse de çok fazla keşfedilmeyi bekleyen hazineye sahip, müthiş. Ardından Bavra sınır kapısından Gürcistan’a daha sonra Türkiye’ye geçeceğiz. Çıldır Gölü seyri ve Kars şehir turu, akşam yemeği ve konaklama Kars. Ve Kafkasya’daki son gecemizde Kafkas Kartalları ile coşacağız, Kafkas danslarına doyacağız.

8.GÜN: 11 EYLÜL PAZAR:
Antik Ani şehri gezisi, bu son sabahımıza damgasını vuracak ardından tekrar Kars şehir turu ve alışveriş için serbest zaman: Kars Kaşarı ve Balı. Kars Havaalanına hareket. İstanbul’a ve Ankara’ya dönüşümüz.

FİYAT

1240 Amerikan Doları double odada kişibaşı.
Single farkı 350 Dolar

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
🇬🇪🇦🇲🇹🇷 Gürcistan’da 1 gece Borjomi, 2 gece Tiflis’de, Ermenistan’da 3 gece Erivan’da, 1 gece Kars’ta toplam 7 gece 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama.
🧿 Tüm akşam yemekleri=ziyafetleri. Bizler eğer şart değilse otel yemekleri tercih etmemekteyiz ve bölgeyi/ülkeyi temsil eden otantik restoranlar her zaman tercihimizdir
💫 BORJOMİ’de 1001 gece masalları ortamı
🧿 GÜRCİSTAN
🇬🇪 merkez bölge ve ERMENİSTAN
🇦🇲 ‘ın tümünü kapsayan emsalsiz program
🧿 YEŞİL PASAPORT dahil tüm pasaportların vize işlemleri ve masrafları
🧿 Gürcistan, Ermenistan ve Türkiye’de birer çok özel dans gösterili gece= Kafkas dansları
💥Winston Churchill’in favorisi Ararat konyak fabrikası gezisi ve Barış Mahzenleri
✨Dünyanın en Doğu’daki Roma tapınağı Garni
🧿 Lüks otobüs ile yurtiçi ve yurtdışı tüm transfer ve seyahatlerimiz
💥 Yurtdışı çıkış harcı
🧿 Yurtiçi ve yurtdışı seyahat sigortası
🧿 GAGİKTOUR/KİLİKYATUR/BGDTURİZM rehberlikleri ve güvencesi
💫 ve sadece 2 öğle yemeği hariç bikini 👙 tur, fiyatımıza bu istisna hariç her şey dahil ve pek çok farklı ayrıntı gezimizi benzersiz kılacak.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!