BGD İSVİÇRE BASEL, FRANSA ALSACE, ALMANYA KARAORMANLAR KEYFİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FRANSA VE ALMANYA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 08.05.2024 - 12.05.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

BASEL (1) ALSACE (1) HİNTERZARTEN (2)
Fransa ve Almanya’nın müthiş rekabetine sahne olmuş Alsace, bu iki güç arasında kalmış ortaçağdan günümüze. Fransa’nın en güzel köylerinden kimisi burada: Eguisheim, Riquewihr ve Kayserberg, bunların en önde gelenleri. Güneşin en cömert davrandığı Alman şehri Freiburg ise kültürel zenginliği ile göz dolduruyor. Karaormanlar da bol meyve, bol pasta, rüya gibi masallar, guguklu saatler ve lirik manzaralar demek; işte mütevazi bir cennet!
Ve, ve, ve hem Fransa’da hem de Almanya’da harika şarap tadımlarımız olacak.

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 8 MAYIS ÇARŞAMBA
BASEL
Bu güzel bahar sabahı THY 07:30 uçağı ile İsviçre Basel’e uçuşumuz, varışımız 09:40. Bugün bütün gün Basel bizleri mest edecek. Ren nehrinin nimetlerinden yararlanan Basel, her zaman ticaretin ve ulaşımın merkezi olmuş. Bunun kanıtlarından Spalentor=Spalen Kapısı, 1400 yılından kalma şehir surlarından geriye kalan üç şehir kapısından en görkemli ve etkileyici olanıdır.
Her iki yanında iki yuvarlak kule bulunan kare şeklindeki ana kulesi, şehrin kapılarına varmadan çok önce görülürdü.
800 yaşındaki katedral ve kanton parlamentosuna ev sahipliği yapan Belediye Binası diğer dikkat çekici yapılar. Basel şehir gezimizden sonra otelimize check-in. Akşam yemeği ve konaklama Basel.

II. GÜN: 9 MAYIS PERŞEMBE EGUISHEIM, RIQUEWIHR, KAYSERBERG
Sabah kahvaltının ardından Alsace köyleri turumuza başlıyoruz. Fransa’nın en güzel köyleri listesinde kendine yer bulmuş Riquewihr, Orta Çağ kasabası Eguisheim ve Alsace’ın en iyi üzümlerinin yetiştiği Kayserberg turumuzun temelini oluşturuyor. Alsace şarapları tadımı yapıp Alsace köy ve kasabalarının dar ve şirin sokaklarında zaman geçirdikten sonra spa otelimize geçiyoruz. Akşamüzeri otelin imkanlarından faydalanıp rahatladıktan sonra sürpriz gezi noktamız. Konaklama Alsace.

III. GÜN: 10 MAYIS CUMA
FREIBURG, HİNTERZARTEN
Sabah kahvaltıdan sonra Almanya’ya geçeceğiz, Karaormanların başkentl Freiburg şehir turumuz bizleri bekler. Almanya’nın en çok güneş alan şehri olması nedeniyle Freiburg oldukça canlı bir sokak hayatına ev sahipliği yapıyor. Şehrin önemli tarihi ve kültürel unsurlarını gördükten sonra Karaorman’ın en güzel köylerinden olan Hinterzarten’a geçiyoruz. Buradaki otelimize yerleştikten sonra kısa bir akşamüzeri yürüyüşü yapıyoruz. Daha sonra akşam yemeği için serbest zaman. Tipik Karaorman evlerinden olan otelimizde ve bahçesinde oldukça keyifli vakit geçireceğiz.

IV. GÜN: 11 MAYIS CUMARTESİ TITISEE GÖLÜ YÜRÜYÜŞÜ, GÖL PLAJI, HİNTERZARTEN
Sabah kahvaltıdan sonra Titisee Gölü yürüyüşümüze başlıyacağız. Yol üzerinde karaçam ormanları ve orman meyveleri arasında ilerledikten sonra göle varışımız. Gölde öğle yemeği molası ve hava durumuna bağlı olarak yüzme molası vereceğiz. Titisee guguklu saatin ilk üretildiği, geleneksel Alman Baden Württemberg mimarisinin kırsal örneklerinin görülebildiği Almanya’nın en güzel göllerinden Titisee’ye ev sahipliği yapan bir göl kasabası. Öğle molasından sonra farklı bir patikadan Hinterzarten’a geri döneceğiz ve gala akşam yemeği için belirlediğimiz restorana geçeceğiz.

V. GÜN: 12 MAYIS PAZAR
RAVENNA SCHLUCHT, GUGUKLU SAAT ŞOVU
Bugünkü yürüyüşümüz kısa olmasına rağmen bize Karaorman kültürü hakkında çok bilgi veriyor. Eski dönem su değirmenlerini geçip marangozluk işleri için nasıl kullanıldıklarını göreceğiz. Vadi içinde derine inerek Goethe’nin de bir gece konaklamış olduğu yüzyıllarca seyyahların konaklama noktası olmuş Hofgut Sternen’e varışımız. Bölgede çok ünlü olan guguklu saat yapımı izledikten sonra Dünya’nın en büyük guguklu saatinin şovu bizim oley. Ravenna Viyadüğü’nün altından Ravenna Vadisi’ne gideceğiz ve sular eşliğinde vadi boyunca yükselerek Hinterzarten düzlüklerine geri varışımız. Ardından Basel Havalimanı’na geçiyoruz. 18:55 THY uçağı ile İstanbul’a uçuşumuz ve bir rüyanın sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı 1999 Avro
Single farkı 500

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER
THY ISTANBUL-BASEL gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
4 gece butik otellerde oda-kahvaltı konaklama
1 gece Basel, 1 gece Alsace, 2 gece Hinterzarten’de.
2 akşam yemeği
tüm destinasyonlar arası 16 kişilik minibüs ile transferler
Tüm geziler, müze girişleri
Özenli rehberlik hizmetleri
Seyahat sigortası
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Öğle yemekleri
2 akşam yemeği, yemeklerde alınacak içkiler
Vize, bağlantı uçuşu
Sigorta yaşa bağlı sürprimleri

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!