BGD-İNCİ KEFALİ GÖÇÜ ZAMANI VAN

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: VAN
Gezi Türü: YURTİÇİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 24.05.2022 - 27.05.2022
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

🎯 VAN KAHVALTISI
🐬İNCİ KEFALİ GÖÇÜ TERS YÜZEN BALIKLAR
🎯 DOUBLE TREE HİLTON KEYFİ
🧿İSHAKPAŞA SARAYI
🏔NEMRUT DAĞI ve ülkemizin en büyük volkanik kalderası
🧿 AHLAT SELÇUKLU MEZARLIĞI Dünyanın en büyük mezarlığı AHTAMAR ADASI
🎯 URARTU MEDENİYETİ ÇAVUŞTEPE
🎯 URARTU MÜZESİ Dünyanın en büyüğü
🎯 HAKKARİ STELLERİ LÜTFEN PROGRAM VE FİYATLANDIRMA SAYFALARINI TIKLAYINIZ

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 24 MAYIS SALI
Sabah 07:35 PEGASUS SABİHA GÖKÇEN havalimanından veya 06:35 THY İSTANBUL havalimanından Van’a uçuşumuz. Van’ımıza iner inmez Van Gölü kıyısında Yöresel Van Kahvaltısı: Karakovan Balı, Manda Kaymağı, Van Cacığı, Murtuğa, Kavut, Köy Tereyağı, Van Çöreği, Otlu Peynir, Kavurmalı Yumurta. Ve hemen Ahtamar Adası’na keyifli bir Tekne Turu. Ahtamar Kilisesinin çok önemli dış kabartmalarını Engin’imiz eşliğinde detaylı göreceğiz. Ahtamar Adasındaki Sahilde göl sefası, işte bu oley. Tekne ile Gevaş’a dönüş. Gevaş’ta Halime Hatun Türbesi ve Selçuklu Mezarlığını gezeceğiz. Konaklayacağımız Hilton Otele geçip odalarımıza yerleşiyoruz. Konaklama ve Akşam yemeği Double Tree By Hilton Otelimizde.

2. GÜN: 25 MAYIS ÇARŞAMBA
Kahvaltı sonrası Doğubayazıt’a hareket edeceğiz. Yol güzergâhımızda bulunan Muradiye Şelalesinde çay ve fotoğraf molası. Osmanlılarla Safevi Devleti arasında olan Çaldıran Savaşı’nın yapıldığı ovayı geçip panoramik olarak Tendürek Volkanik Dağı’nın sönmüş lavlarını 2644 rakımda fotoğraflayıp Ağrı Dağı manzarası eşliğinde Doğubayazıt’a varış. Ağrı Dağını fotoğraflamak için serbest zaman. Öğle yemeği sonrası tüm görkemiyle Doğubayazıt ovasına hâkim olan İshakpaşa Sarayı’nı gezeceğiz. Ve ardından bir mucize: İnci kefallerinin doğdukları sulara ters yüzüşlerini, tersine bent ve şelaleleri açışlarını, uygun noktalarda izleyeceğiz. Yok böyle bir şey. Akşam yemeği otelimizde.

3. GÜN: 26 MAYIS PERŞEMBE
Kahvaltı sonrası Van Gölü güney sahili boyunca Tatvan’a hareket. Daha sonra gurubumuza özel minübüslerle 2011 yılında Avrupa’nın en seçkin tur destinasyonu seçilen Nemrut Kalderası turunu yapacağız. Nemrut Krater Gölünü (buhar bacaları, sıcak göl) gezdikten sonra öğle yemeğimiz Tatvan’da. Dünyanın en büyük Açık Hava Mezarlığı olan Ahlât Selçuklu Mezarlığı Ahlât Kümbetleri ve Ahlât Harabe Şehir Gezileri ile devam edeceğiz. Daha sonra aynı yol güzergahını kullanarak Van’a dönüyoruz. .Akşam yemeği Otelimizde.

4. GÜN: 27 MAYIS CUMA
Sabah Kahvaltı Sonrası Urartuların en önemli Dış Kalelerinden biri olan Çavuştepe Kalesini gezeceğiz. Çavuştepe Kalesinde Urartu Medeniyetinin çok önemli kalıntıları mevcut. Ardından Dünyanın en büyük Urartu Müzesini gezeceğiz. Müze turumuzdan sonra öğle yemeğimiz çok özel olacak: Van Mutfağı. Urartuların en önemli başkenti Eski Van (Tuşba)’ı gezeceğiz: Pers, Urartu, Ermeni, Selçuklu ve Osmanlı Kültürleri. Panoramik Van Kalesi Gezisinden sonra Arubani Art Gezisi (Van Kedi Evi, Urartu Gümüş Sanatı ve Ermeni Savat Gümüşü). Alışveriş için Serbest zaman. Ardından 20:15 PEGASUS SABİHA GÖKÇEN veya THY 18:35 ATATÜRK uçağı için Havalimanı Transferleri, Harika bir VAN gezisinin sonu.

FİYAT

Double odada kişibaşı 3450 TL
Single farkı 500 TL Tur

Ücretine Dâhil Hizmetler:
3 Gece Double Tree By Hilton Otelde Sabah Kahvaltısı dahil konaklama,
Tüm öğle ve akşam yemekleri,
4 Gün süreyle tüm bölgede Ulaşım Hizmeti,
4 Gün Profesyonel Rehberlik Hizmeti.
Yöresel Van Kahvaltısı,
Ahtamar Adasına Özel Tekne Turu.
Nemrut Krater Gölüne Özel Minübüslerle Transfer ve Nemrut Krater Gölü Turu.
Zorunlu Seyehat Sigortası,
Araç İçi İkramlar,
Dezenfektan Kiti,
Gagik Tour Seyehat Güvencesi.

Tur Ücretine Dâhil Olmayan Hizmetler:
Van’a gidiş dönüş uçak biletleri hariç her şey fiyata dahildir.
Müzekartınızı yanınıza alınız

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!