BGD ile MISIR’ın TÜM HAZİNELERİ GEZİSİ

GEZİMİZ DOLMUŞTUR, GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: MISIR
Gezi Türü: KÜLTÜR, SANAT VE GASTRONOMİ
Süre: 7 Gece 8 Gün
Tarih: 19.01.2024 - 26.01.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

KAHİRE’de NİL NEHRİ ve PİRAMİTLER MANZARI OTEL
HEM GİZA PİRAMİTLERİ, HEM KARNAK HEM de PHILAE TAPINAĞI GECE ŞOVLARI: 3 BÜYÜLÜ GECE, MISIR TARİHİ IŞIK GÖSTERİLERİNİN TÜMÜ
1 GECE de LUXOR’da MUHTEŞEM ST. GEORGE OTELDE KONAKLAMA
BÖYLECE DAHA FAZLA LUXOR ve, ve, ve DENDERA AŞK TANRIÇASI TAPINAĞI (sadece bu tapınak için Mısır’a gidilir)
SUDAN SINIRINDAKİ EBU SİMBEL’e ASWAN’dan UÇAK İLE KONFORLU ULAŞIM.
VE MUHTEŞEM NİL GEMİMİZ ESMERALDA:
esmeraldanilecruises.com
Exquisite Swiss Quality
Premium Swiss Hotels and Resorts
Tüm bu ince detaylar, lüks, konfor, mükemmel rota, bırakın ülkemizi, tüm dünyada sadece BGD’de.
Mütevazi olmaya gerek yok, büyüksün BGD.
Ve yine muhteşem BGD FİYAT/KALİTE DENGESİ ile.

GEZİ PROGRAMI

19 – 26 OCAK
7 gece 8 gün
KAHİRE (2) LUXOR (1)
NİL GEMİSİ (4)
KAHİRE ve LUXOR ile ASVAN ve EBU SİMBEL ve 4 GÜN BOYUNCA NİL NEHRİNDE CRUISE

I. GÜN: 19 OCAK CUMA
Sabah THY 07:55 KAHİRE uçağı ile uçuşumuz varış 09:10.
Ve kadim Mısır medeniyeti bütün haşmeti ile karşımızda olacak, ilk ziyaret noktamız:
Giza Piramitleri Kompleksi.
Khufu Piramidi antik Dünyanın Yedi Harikası’ndan kalan son anıttır ve Giza Platosu’ndaki en büyük piramittir. 147 m yüksekliğindedir, Firavun Khufu için inşa edilmiştir. Yapımında kullanılan taş sayısı 2.300.000’den fazladır ve her bir taşın ağırlığı 2,5 tondan 9 tona kadardır. Ayrıca Chephren ve Mykerinus’un hipnotik Piramitlerine de muhteşem. Ya Giza Sfenksi’ne ne demeli?
Bu efsanevi yaratık heykeli, tek parça kireçtaşından yapılmıştır ve Firavun Khafre’nin yüz ifadelerini alır. 73 m uzunluğunda, 19 m genişliğinde ve 20 m yüksekliğindedir.
Ardından harika bir restoranda lezzetli bir öğle yemeğinin tadını çıkartacağız.
Ve Khan El-Khalili Çarşısı ziyareti bizim. Kıyafetten baharata, Mısır’a dair görmek ve satın almak isteyebileceğiniz her şeyi bulabileceğiniz, dünyanın en büyük açık hava pazarlarından.
Ve akşam üzeri Holiday Inn Cairo Maadi Towers & Casino Kahire otelimize check-in. Otelimiz nefes kesici Nil nehri ve piramitler manzarasına sahip.

II. GÜN: 20 OCAK CUMARTESİ
Bu harika güne iki muhteşem müze gezisi ile başlıyoruz. Önce Mısır Müzesi. 250.000’den fazla paha biçilmez eser, 5000 yıllık nadir bir sanat koleksiyonunu oluşturur ve kadim Mısır medeniyetinin tüm yönlerini gözler önüne serer. Ardından Mısır Medeniyetleri Müzesi. Gezginlere tarih öncesi çağlardan günümüze Mısır’ın içinden geçtiği tüm medeniyetlerin bir seçkini sunar. Büyülü bir modern müzedir: NMEC, National Museum of Egyptian Civilisations. Bu sergilemenin en önemli parçası ise, törenle yerlerine yerleştirilen Mısır Firavunları mumyaları bölümüdür. Firavunlar mumyalanmış ve günümüze kadar gelmişlerdir. Ne medeniyet! Mısır bilimi bir derya.
Ardından öğle yemeği molamız. Dinlenmemiz. Ardından Salah El-Din Kalesi keşfi bizim. Bir zamanlar Mısır’daki en önemli yönetim merkezi burasıydı. Bu Orta Çağ İslam Kalesi, büyük heybetli geçitler, kuleler ve yüksek savunma duvarlarıyla Salah El-Din tarafından inşa edilmiştir.
Ardından, Muhammed Ali Camii: bu muhteşem caminin tüm duvarları saf kaymaktaşından yapılmıştır, banisi Muhammed Ali Paşa (yönetimi 1805-1849).
Artık otelimize dönme zamanı. Ve bu akşam unutulmaz bir Piramitler Işık Şovu. Piramitler ışıl ışıl karşımızda, görsel efektler ve sfenksin ağzından antik hikayeler. İşte bu unutulmaz. Akşam yemeği ve konaklama Kahire.

III. GÜN: 21 OCAK PAZAR
LUXOR
Kahvaltı sonrası havalimanına transferimiz. Mısır havayolları Luxor uçuşumuz. Luxor’da gemilere koşturmadan, iki gün boyunca muhteşem keşifler bizim. Amun Ra’ya adanmış, dünyaca meşhur Karnak tapınağını keşfedeceğiz ki bu tapınağın mimarisi tüm Mısır uygarlığının en gösterişlisi. Ve yer değiştiren çöl kumlarının altında keşfedilen Luxor tapınağı gezisi. Akşam yemeği ve konaklamamız dillere destan Luxor oteli St. George.
IV. GÜN: 22 OCAK PAZARTESİ
LUXOR-DENDERA
İşte DENDERA, aşk tanrıçası Hathor’a adanmış, Ptoleamik döneme ait, dünyanın en iyi korunmuş tapınaklarından. Kleopatra, Hathor’a burada tapınırdı. M.Ö. 54 yılında inşaatına başlandı, hala gıcır, gıcır, hala yepyeni. Nefes kesici, Kamboçya Angor Wat kadar etkileyici.
Dendera’ya ulaşmak için 60 km kuzeye yolumuz olacak.
Hathor, antik Mısır’da ana tanrıçadır. Mutluluğun, kadınsı aşkın ve anneliğin ilkelerini temsil etmektedir. Tarikatının merkezi, bütün Mısır’daki en iyi korunmuş tapınak komplekslerinden biri olan Dendera’daydı. Bu dini kompleksteki en büyük ve etkileyici bina Hathor Tapınağıdır ve büyük girişiyle, duvarları üzerindeki detaylı oyma eserlerle, hiyerogliflerle ve süslü tavanlarıyla ziyaretçilere adeta görsel bir şölen sunar.
Ve Luxor’a döndüğümüzde Luxor Arkeoloji Müzesi gezisi bizim. Ardından harika gemimiz Esmeralda’ya check-in. Erken akşam yemeği. Ve, ve, ve dünyanın en büyük tapınak kompleksi Karnak’a geri dönüyoruz, Karnak gece ışık şovu, dünyanın en güzel ışık şovlarından. Unutulmaz.

IV. GÜN: 22 OCAK SALI
KRALLAR VADİSİ-TUTANKAMUN-KRALİÇELER VADİSİ
İşte birer Indiana Jones olacağımız günlerden. Batı yakasında Tutankamun’un, Krallar Vadisi’nin, Kraliçeler Vadisi’nin peşine düşme günü. Rehber eşliğinde. Tam 101 yıl önce, 1922’de Howard Carter, Tutankamun’un mezarına ulaşmıştı, tam 101 yıl sonra bizler oley. Tutankamun’un mezarı, Krallar Vadisinde, TIP bilimine ismini veren Thebes nekrapolinde. Ölüler için büyük bir şehir, fitavunlar için çöl tepelerine oyulmuş muhteşem mezarlar. Ve bu firavun mezarlıkları zengin süslemelere ve ölüm sonrasına hazırlık amaçlı hazinelerle sahip idi ama ne var ki antik dönemde çoğu yağmalandı. Tabii 62 mezarın en meşhuru Tutankamun’unki.
Kraliçeler Vadisi’nde ise kraliçeler gömülü. Deir-el-Bahri’de antik Mısır’ı yönetmiş tek kadın olan Hatshepsut’un tapınağı bulunmakta. Memnon sütunları, Nil taşkınları ile yıkılmış Amenophis tapınağından arka kalan en muhteşem mimari öğeler. Ve Nil cruise gemimiz Esmeralda’ya yerleşme. Ardından gemimiz Esna ve Edfu’ya ilerliyecek. Bugün harika bir beş çayı ve muhteşem güneş batışı bizim. Akşam yemeği ve konaklama ESMERALDA.

V. GÜN: 23 OCAK ÇARŞAMBA
EDFU VE KOM OMBO TAPINAKLARI.
Sabah keyfimiz: Edfu’da çok meşhur ve çok iyi korunmuş Hellenistik tapınak ziyareti bizim. Ve bu ziyarete faytonlarla gideceğiz. Horus tapınağı şahin tanrıya adanmıştır, Nil taşkınlarından korunacak şekilde bir tepededir. Öğle yemeğimizden sonra Kom Ombo’da timsah tanrısına adanmış Sobek ve şahin kafalı tanrıya adanmış Haroeris tapınakları. Akşam yemeği ve konaklama ESMERALDA.

VI. GÜN: 25 OCAK PERŞEMBE
EBU SİMBEL-FELUKA KEYFİ-SÜRPRİZLER
Bu çok çok özel günümüzde Egypt Air uçuşu ile EBU SİMBEL gezisi bizim, oley! Aswan’dan sadece 45 dakika uçarak, Sudan sınırına yakın EBU SİMBEL’e sabahın erken saatlerinde saatler ve saatler süren, otobüs yolculuğundan, gece yarısı uyanmaktan kurtuluyoruz. Bu mutluluk bizim. Ebu Simbel MÖ 1257 yılında II. Ramses tarafından kayalar oyularak inşa ettirildi. Artık Sudan sınırına yaklaştık. Bu ücra nokta nedeniyle Ebu Simbel unutulmuştu. Taa 1813 yılına kadar. 1817 yılında Mısır uzmanı Belzoni tarafından ilk kez incelendi. 1968 yılında baraj inşaatı nedeniyle yeni yerine taşındı.
Öğle yemeğimizden sonra ise ASWAN’da Nil nehrinin geleneksel tekneleri felukalarla seyri sefer keyfi. Müthiş panaromalar, Fil Adası, Ağa Han anıtkabiri.
Bu gecenin eksrta sürprizi PHILAE IŞIK ŞOVU.

VII. GÜN: 26 OCAK CUMA
BARAJ-PHILAE TAPINAĞI
Asvan limanında gemimizden ayrılıyoruz.Bu günümüzde Nil üzerinde baraj ve Agilkia adası ziyaretleri bizim. Bu adaya motorlu tekne ile gideceğiz. Adada tanrıça İsis’e adanmış Philae tapınağı çok çarpıcı. Lokal restoranda öğle yemeği.
Öğleden sonra Kahire’ye uçuşumuz. Ardından 21:25 THY uçuşu ile İstanbul’umuza kavuşmamız.

FİYAT

Double odada kişibaşı 2800 dolar
Single farkını sorunuz.
Triple gemide mümkün değildir.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL HİZMETLER:
THY ISTANBUL-KAHİRE-İSTANBUL ekonomi sınıfı uçak biletleri
KAHİRE-LUXOR ve
ASVAN-KAHİRE ülke içi uçuşlar
ASVAN-EBU SİMBEL arası gidiş dönüş uçakla transfer
Kahire’de 2 gece 5 yıldızlı Holiday Inn Kahire Maadi otelinde yarım pansiyon konaklama
Luxor’da 1 gece 5 yıldızlı Sonesta St. George otelde yarım pansiyon konaklama
4 gece Nil nehri üzerinde 5 yıldızlı Esmeralda gemisinde tam pansiyon konaklama
Bize özel Dendera tapınağı gezisi
Piramitler, Mısır Müzesi, NMC, GEM müze gezileri
Tam üç noktada gece ışık şovları: Giza piramitleri, Karnak, Philae
Ebu Simbel, Karnak, Luksor, Kral ve Kraliçeler Vadileri, Hatshepsut tapınağı, Memnon kolonları, Edfu, Kom-Ombo, Philae gezileri
Nil nehrinde sürprizler, özel yemekler, şovlar
tüm öğlen ve akşam yemekleri
özenli rehberlik hizmetleri
Tüm müze ve ören yerleri girişleri
Edfu tapınağına faytonlarla ulaşım
Geleneksel Nil nehri teknesi feluka ile Nil’de yelken keyfi
Dünyaca meşhur, Agatha Christie ile özdeş Katarakt otelde çay/kahve molası
Lüks otobüslerle transferler
Seyahat sigortası
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Yemeklerde alınacak içecekler
Gerekiyor ise VİZE işlemleri

BU GEZİYE ÖZEL REZERVASYON İPTAL ŞARTI

GEMİ İLE GERÇEKLEŞTİRİLEN NEHİR, DENİZ YA DA OKYANUS GEZİLERİNDE BGD TURİZM GEZİYE 90 GÜN KALA GEMİ SEYAHATİNİ DÜZENLEYİCİ ACENTAYA, GEZİNİN GEMİ MASRAFLARINDAN OLUŞAN ÖDEME KISMINI ÖDER.

60-30 GÜN KALA YAPILAN İPTALLERDE ULAŞIM SAĞLAYAN FİRMANIN VE YURT DISI HİZMET SAĞLAYICISININ BGD TURİZM’E FATURA EDECEĞİ PENALTY/CEZA ÜCRETLERİ ÖDENEN MİKTARDAN DÜŞÜLEREK İADE EDİLİR.

30 GÜN KALA İPTALLER SADECE İSİM DEĞİŞİKLİĞİNE AÇIKTIR.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!