BGD ile LAPLAND KEYFİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FİNLANDİYA
Gezi Türü: KÜLTÜR, SANAT VE GASTRONOMİ
Süre: 3 Gece 4 Gün
Tarih: 22.02.2024 - 25.02.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

*LAPLAND GEZİMİZE HER ŞEY DAHİLDİR ARKADAŞLAR*
TÜM AKTİVİTELER
SAMPO ICEBRAKER: Bothnia körfezinde 3 saat süreli müthiş macera
Sibirya kurt köpeği HASKİ’lerin çektiği kızaklarla doyumsuz orman içi gezi kefi
Unutulmaz bir akşam: kar üzerinde snowmobile kar motoru sürüşü ve kamp ateşi
RATIOLA REN GEYİĞİ ÇİFTLİĞİNDE unutulmaz saatler, özel öğle yemeği
REN GEYİKLERİNİN çektiği kızaklarla müthiş keyif
VE her aktivitede TERMAL KIYAFETLER
TÜM MÜZELER VE GEZİ NOKTALARI
ARKTIKUM MÜZE ve BİLİM MERKEZİ
NOEL BABANIN KÖYÜ
KAR OTEL = BUZDAN OTEL gezisi
Kışın ortalama 150 gece mümkün olan KUZEY IŞIKLARI gözlem aktiviteleri
TÜM YEMEKLER
1 GECE BUZDAN YAPILMA OTELDE
1 GECE GLASS RESORTTA
1 GECE SCANDIC OTELDE unutulmaz akşam yemekleri
HASKİ ÇİFTLİĞİNDE ve NOEL BABA KÖYÜNDE ve BUZKIRAN AKTİVİTESİ gününde olmak üzere tüm öğle yemekleri ve uçuş öncesi atıştırmaları
KONAKLAMA
1GECE HER ÜNİTESİNDE JAKUZİ VE SAUNA BULUNAN İKONİK VE BENZERSİZ GLASS RESORT’TA
2 GECE ROVANIEMI SCANDIC OTELDE KAHVALTI DAHİL KONAKLAMA

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 22 ŞUBAT PERŞEMBE
ROVANİEMİ, NOEL BABA KÖYÜ, BUZ OTEL
Bu sabah saat 09:25 THY direkt Rovaniemi uçuşu için İstanbul havalimanındayız. Finlandiya’nın Kuzey Kutbundaki şehri Rovaniemi’ye varışımız 13:05. Hemen Noel Köyü’ne transferimiz. Öncelikle içimizi ısıtacak harika bir çorba keyfi bizleri bekliyor olacak. Burada Kuzey Kutup Dairesi üzerinden geçeceğiz (ABD, Kanada, Grönland, İsveç, Norveç, Rusya’da ve burada bu mümkün). Her yıl 500.000 kişi Noel Baba aşkıyla buraya gelir çünkü Noel babamız yazlarını Demre’de, kışlarını ise Lapland’da geçirir! Köyün postanesinden sevdiklerimize Kuzey Kutbu damgalı mektuplar, kartpostallar yollayacağız oley. Noel Baba’ya yardım eden elf perilerinin ve Ren geyiklerinin dünyalarına da gireceğiz. Ardından otelimize check in.
Ve bu gece Buz Otel restoranında kuzey ışıklarını beklerken akşam yemeğimizi yiyeceğiz.
30 Dakikalık bir transferden sonra, muhteşem Kuzey Işıklarını görmek için mükemmel bir fırsat sunan Arctic Snow Hotel’e varacağız. Mekanın kendisi, güzel ve sakin Laponya doğasının kalbinde yer alan bir kış harikalar diyarı bütünüdür, yaşam boyu unutulmaz bir deneyim sunar. Otelin odalarında ve duvarları buzdan kar saunası gibi kutup bölgesine özgü unutulmaz rehberli tur sırasında Snow Hotel’in yapımı, işletilmesi ve benzersiz özellikleri hakkında bilgi alacağız. Rehberimiz bizlere Kuzey ışıkları hakkında da detaylı bilgiler verecek. Lappish Kota Restaurant’ta akşam yemeği açık ateş eşliğinde büyülü bir atmosferde servis edilir, bu çok özel ortamda akşam yemeği keyfi bizim oley. Konaklama Rovaniemi.

II. GÜN: 23 ŞUBAT CUMA
SAMPO BUZKIRAN ve AKŞAM KAR MOTORU SAFARISI, KAMP ATEŞİ
Kahvaltı sonrası SAMPO BUZKIRAN heyecanı bizim. Üç saatlik Buzkıran Sampo gezisi ile kuzey kutbu buzkıran macerasına odaklanacağız. Kemi şehrinde Bothnia körfezinde buzları kırarak ilerleyen Sampo gemisi yüzen bir müzedir. Devasa gemi donmuş denizde yol alırken, buz kütleleri ve sürekli değişen gökyüzü hayranlık verici olacak. Güneş, beyaz kar örtüsünden geri yansıyabilir ve alacakaranlık çökerken sarı, turuncu, kırmızı ve hatta leylak rengi gibi sıcak renklerle batabilir. Limana dönmeden önce özel giysilerimizle buzlu sularda sırtüstü yüzme keyfi bizim. Gezi bitiminde birer sertifika da alacağız. Ve güzel bir öğle yemeği ve kar kalesi gezileri de bizim.
Bu harika günün akşamında Akşam Kaçışı – Kar Arabası safari ve kamp ateşi:
Akşam alacakaranlığında kuzey doğasının büyüsünü yaşayacağız oley. Kar motosikletinin nasıl kullanılacağına dair kısa bir ders aldıktan sonra şehir ışıklarını geride bırakıp sakin, gece ormanlarına gidiyoruz. Zifiri karanlık ormanın ortasında bir mola vermeden önce güzel kış manzaralarından geçeceğiz. Rehber kamp ateşi yakarken, Kuzey ışıkları hakkındaki hikayeleri ve gerçekleri dinleyeceğiz. Üstünüzdeki uçsuz bucaksız gökyüzünü seyrederken ateşte barbekü sosislerinin ve atıştırmakların tadını çıkaracağız.Şanslıysak, ki her zaman çook şanslıyız, muhteşem Kuzey ışıklarının coşkusuna kapılacağız ve gökyüzünde dans eden renklere tanık olacağız inşallah. Kar motosikleti sürüşü, iyi bir barbükü ve Aurora Borealis arayışını birleştirmek! İşte bu.
Kışlık giysiler, kar arabası talimatları ve 2 kişilik 2 saat süreli kar arabası safarisi, ızgara sosis, hamur işi, sıcak içecekler ve inşallah KUZEY IŞIKLARI.
Akşam yemeği ve konaklama Ravoniemi.

III. GÜN: 24 ŞUBAT CUMARTESİ
RAİTOLA REN GEYİĞİ VE HASKİ ÇİFTLİĞİ, GLASS RESORT
Yine unutulmaz bir gün. Donmuş Laponya’nın unutulmaz manzaraları içerisinde köpek kızağı safarisinin ömür boyu unutulmaz bir deneyimine dönüşmesinden önce köpek kulübelerini ziyaret edeceğiz ve haski köpekleri ile tanışacağız. Daha sonra bir sonraki maceramızdan önce ısınmak için şöminenin etrafında sıcak içeceklerin ve kurabiyelerin tadını da çıkartacağız. Bu muhteşem çiftlikte unutulmaz bir öğle yemeği keyfi de bizim.
Laponya’daki yerlilerle tanışmanın en iyi yolu bir ren geyiği ile tanışmaktır – insanları sayıca geride bırakırlar! Ren geyiği, binlerce yıldır Laponya’da temel bir hayvan, birincil ulaşım aracı, süt ve et kaynağı olmuştur. Laponya’nın göçebe yerli halkı Samiler gibi biz de ren geyiklerini en sevdikleri lezzetli likenlerle besleyeceğiz. Ve muhteşem manzarada keyifli bir kızak yolculuğuna çıkacağız.
Akşam yemeği ve geceleme Glass Resort’a transferimiz.
GLASS RESORT: Bu dünya çapında fenomen tesisi kuran Petri Palkinen, ataları olan Samilerin doğada yaşadıkları çadırları “kota”lardan esinlendiğini belirtiyor. Cam igloo şeklindeki bu ünitelerde jakuzi ve sauna keyfi, inşallah kuzey ışıkları gösterisi altında. Yerel lezzetlerle harika bir akşam yemeği, doğanın bağrında lüks ortam. Ve öyle bir doğa ki dünyanın en saf, en temiz havası burada. Unutulmaz.

IV. GÜN: 25 ŞUBAT PAZAR
Bu son günümüzde Superior glass villalarda kahvaltımız. Ardından Arktikum Müzesi Ziyareti: Arktikum, kuzey doğasını, kültürünü ve tarihini yakından deneyimlememizi sağlayan bir bilim merkezi ve müzedir. Laponya Üniversitesi’nin Kuzey Kutbu Merkezini ve Laponya Bölge Müzesi’ni barındırarak, düşünceyi teşvik eder ve Kuzey Kutbu hakkında daha derin bir anlayış sağlar.
Ve Rovaniemi Havaalanına transferimiz; THY 16:10 İstanbul direkt uçuşumuz. Bir rüyanın sonu

FİYAT

Double odada kişibaşı 2.400 Avro + THY uçuşları 660 Avro
Triple konaklama mümkündür.

FİYATLANDIRMAYA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri Havalimanı vergileri.
Rovaniemi’de 2 gece 4* SCANDIC otelde oda kahvaltı konaklama
Rovaniemi’de 1 gece Glass Resort cam igloo otelde oda kahvaltı konaklama
Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
Geziler esnasında müze ve ören yerleri ile diğer noktalara giriş ücretleri
Tur boyunca sürekli termal kıyafetler
Tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri
Özel yemek keyifleri: Raitola Ren Geyiği Çiftliği, Glass Resort cam igloo ve Buz otelde.
Sampo Buz kıran gemisi gezisi ve yüzme deneyimi, sertifikası
Haski köpekleri ile Safari
Ren Geyiği Safarisi
Kar Motorları ile gece safarisi ve kamp ateşi
Ice Hotel gezisi
Santa Clause Köyü gezisi
Çok özel ikramlar
Arktikum deneyimi
Seyahat Sağlık sigortası
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
– Yemeklerde alınacak içecekler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!