BGD İLE DOLU DOLU GÜNEY AFRİKA GEZİSİ, EN GÜZEL ZAMANINDA!

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: GÜNEY AFRİKA
Gezi Türü: KÜLTÜR,TARİH VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 11.10.2024 - 17.10.2024
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

GÜNEY AFRİKA
GEZİMİZDE BİZİ BEKLEYEN SAFARİLER-FAUNA-DOĞAL GÜZELLİKLER-KÜLTÜREL ÖĞELER
* DUİKER ADASInda Afrika kürklü fokları
* BOULDERS PLAJInda penguenler
* CAPE BÖLGESİnde Afrika geyiği ve ZEBRA babunlar-maymunlar
* ZÜRAFA EVİnde tatlı zürafalar
* GÜNEY AFRİKA ASLAN PARKInda aslan zürafa çita
* PİLANESBERG MİLLİ PARKInda leopar fil Afrika mandası su aygırı
* FİL ve MAYMUN PARKI’nda filler ve maymunlar
* ÜMİT BURNU/Cape Floral Bölgesi
* PİLANESBERG MİLLİ PARKI
* MASA DAĞI
* DUIKER ADASI
* BOULDERS PLAJI
* ARSLAN PARKI
* FİL ve MAYMUN PARKI
* CAPE TOWN ŞEHRİ
* JOHANNESBURG ŞEHRİ
* ÜMİT BURNU ve dünyanın en yüksek feneri
* SUN CITY
* STELLENBOSCH kasabası
* FRANSCHHOEK kasabası
* ŞARAP BAĞLARI ve mahzenleri
* LESEDİ AFRİKA KÖYÜ
* ZÜRAFA EVİ

GEZİ PROGRAMI

BGD DOLU DOLU
GÜNEY AFRİKA GEZİSİ
EN GÜZEL ZAMANINDA

11-17 EKİM
CAPE TOWN (3) JOHANNESBURG (1) PLANESBERG (2)

GEZİMİZİN PROGRAMI

10 EKİM PERŞEMBE
GECESİ saat 23:00’de ISTANBUL HAVALİMANINDAYIZ.

1.GÜN: 11 EKİM CUMA
CAPE TOWN
Saat 02:25’de THY Cape Town uçağımızın kalkışı. Tekerlek döner.
Varışımız öğlen 12:00.
Cape Town’a varışımızın ardından şehir turumuz başlıyor.
İlk durağımız olan 360 derece görüş açısı yakalayabileceğimiz, 1087 metre yüksekliğindeki Masa Dağına teleferik ile çıkıyor, şehrin ve okyanusun muhteşem manzaralarını resmetme imkânı buluyoruz. Afrika’nın en güneyinde bulunan Cape Town, önemli tarihi değerlere sahip ve doğası çok güzel. Parlamento Binası, Company Gardens, Long Street, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi, iyi dilekler şatosu ve Bo-Kaap bölgesi muhakkak görülmeli. Harika okyanus manzaraları için Sea Point ve Camps Bay’de de yürüyüş molası vereceğiz, ardından otelimize transfer ve odalarımıza yerleşme. Otelimiz Sky Hotel Cape Town.
Ve yerel restaurantta alacağımız Güney Afrika’ya Hoş geldiniz Akşam Yemeği bizim. Güney Afrika mutfağının muhteşem lezzetlerini tadacak ve Waterfront bölgesinde okyanus manzarası karşısında keyifli bir akşam geçireceğiz.

2. GÜN: 12 EKİM CUMARTESİ
CAPE TOWN – ÜMİT BURNU
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ümit Burnu turumuz için hareket. Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varacağız. Hava koşullarına bağlı olarak 20 dakikalık Tekne yolculuğun ardından Duiker Adasında doğal ortamlarında Afrika’nın kürklü foklarını göreceğiz. İkinci durağımız olan Cape Town’un şaşkın panguenleri ile ünlü Boulders Plajında, bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan Chapmans Peak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve füniküler ile dünyanın en yüksek fenerini göreceğiz. UNESCO Dünya Mirası listesindeki en zengin flora alanlarından biri olan Cape Floral bölgesinin bir parçası olan Ümit Burnu gezimizde, 250 kuş türünün yanı sıra Afrika geyiği, Cape zebrası, çeşitli sürüngenler, Babun kabileleri ve sevimli Afrika penguenlerini göreceğiz. Turumuzun ardından Cape Town’a dönüşümüz.Akşam yemeği Sea Point bölgesinde Konaklama otelimizde.

3. GÜN: 13 EKİM PAZAR
ŞARAP BAĞLARI
STELLENBOSCH, FRANSCHHOEK
ve ZÜRAFA EVİ

Bugün hedefimiz Stellenbosch ve Franschhoek.
Güney Afrika’nın en eski ikinci kasabası olan Stellenbosch’da Güney Afrika’nın en güzel şaraplarının yapıldığı bağları gezeceğiz. Güney Afrika’nın şarap endüstrisinin kalbi olan kasaba, Stellenbosch Şarap Menşei bölgesine ait 106 mahzeni içerir. Kasabanın kalbi meşe kaplı Dorp Caddesi’nin ortasında yer alır. Daha sonra, saygın eski binalarıyla, modern öğrenci yaşamının tarihi ve mimari mirasla iç içe geçtiği Stellenbosch üniversitesini göreceğiz. Şehrin tarihi butik dükkânlarında alışveriş için serbest zaman bulacağız. Ardından Girrafe House’a gidiyoruz oley, çok tatlı zürafalarla müthiş saatler. Bir sonraki durağımız ise 17. yy.’da Fransızlar tarafından kurulmuş Güney Afrika’nın Gıda ve Şarap Başkenti olarak görülen, Franschoek Kasabası. Bu sevimli kasaba, Cape mimarisinin en güzel örneklerinin bulunduğu yerlerden birisidir. Fransız Huguenotlar tarafından üç yüz yıldan fazla bir süre önce yerleşilmiş olan Franschhoek Vadisi, dağ yamaçlarını kaplayan muhteşem üzüm bağları ile dünyanın gerçekten harika şaraplarından bazılarını üretmekte olup burada yerel şarap çiftliğinde şarap tadımı keyfi de bizim. Turumuzun ardından Cape Town’da Gala yemeğimiz geleneksel Afrika Dansları eşliğinde Gold Restaurant’ta, Konaklama otelimizde.

4.GÜN 14 EKİM PAZARTESİ
CAPE TOWN- JOHANNESBURG
Sabah kahvaltısı ardından havalimanına hareket ediyoruz Johannesburg’a uçuşumuz. Varışımızın ardından şehir merkezi olan Houghton, Güney Afrika’nın simgesi olan ve verdiği özgürlük mücadelesi ile tarihe geçen Nelson Mandela’nın hayatını tamamladığı villası, Sandton’u göreceğiz. Şehir merkezindeki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeği için Montecasino’ya hareket. Geceleme otelimizde.

5. GÜN 15 EKİM SALI
JOHANNESBURG -SUN CITY – PILANESBERG
Sabah kahvaltıdan sonra Sun City’e hareket ediyoruz. Ama öncesinde Lesedi Kültür Köyü keyfi bizim. Lesedi, Güney
Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimiz de köyümüzde. Lesedi Köyü ziyareti sonrası yolumuza devam ediyoruz ve Sun City’e varıyoruz: panoramik şehir turu.
Sun City Güney Afrika’nın kuzey batı eyaletinin bozkırlarında, sakin bir gölün kıyısındadır ve Pilanesberg’in heybetli dağlarıyla çevrilidir. Sun City, birçok özelliğinin birleşimiyle tatil beldeleri içinde benzersizdir. Her sene ihtişamlı sportif ve eğlence faaliyetleriyle donanmış dört ve beş yıldızlı otelleri ve büyülü Lost City (Kaybolmuş Şehir) binlerce turisti çeker. Ardından Pilanesbergdeki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

6. GÜN 16 EKİM ÇARŞAMBA PILANESBERG
Sabah erkenden Pilanesberg safari turuna keyfi bizim. Pilanesberg National Park’ta safari araçları ile yapılacak olan safarimizde Big Five olarak tanımlanan aslan, leopar, fil, buffalo ve hippolari ayrıca 350 kuş türü, 65 sürüngen ve yüzlerce değişik hayvan çeşidini görme imkânı yakalayacağız; safarinin ardından dinlenmek üzere otelimize transfer olacağız. Akşam üstü bir safari daha yapacağız.
Geceleme ve akşam yemeği otelimizde.

7. GÜN: 17 EKİM PERŞEMBE
PILANESBERG – JOHANNESBURG
Sabah Johannesburg’a transferimiz. Bu son günümüzün atraksiyonu ise Fil ve Maymun Parkı. Öğle yemeğimizi de parkta yiyeceğiz. Alış veriş keyfimizi de ekleyip havalimanına geçeceğiz. Johannesburg’dan İstanbul’umuza mutlu mesut uçuşumuz saat 18:45’de. Bir rüyanın daha sonu.

FİYAT

Bir bikini tur güzelliği, bu gezide akla hayale gelebilecek her şey fiyata dahildir

Double odada kişibaşı 3415 $ DOLAR
Single oda farkı 750 Dolar $

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLAN HİZMETLER
* THY UÇUŞLARI
* ISTANBUL-CAPE TOWN GİDİŞ JOHANNESBURG-İSTANBUL DÖNÜŞ ekonomi sınıfı THY uçuş biletleri
* İÇ UÇUŞ
* CAPE TOWN-JOHANNESBURG ekonomi sınıfı ülke içi uçuşumuz

* GÜNEY AFRİKA’da 6 gece 4 yıldızlı otellerde kahvaltı dahil konaklama
– SKY HOTEL CAPE TOWN
– ONOMO SANDTON
– BAKUBUNG BUSH LODGE

* Tüm öğle ve akşam yemekleri: tüm yemekler
* ÖZEL RESTORANLARDA ağırlanma, ziyafetler ve şovlar
* Tüm turlar ve geziler ve safariler
* CAPE TOWN: Şehir gezisi/Umit Burnu Turu/Masa Dağı turu/Şarap Bağları Turu/Zürafa Evi
* JOHANNESBURG ve Çevresi: Johannesburg gezisi/ Pilanesberg Milli parkında 2 adet Safari/Lesedi Kültür Parkı Turu/Lion Park Turu
Fil ve Maymun Parkı turu

– Tüm müze ve ören yeri girişleri
– Güney Afrika uzmanı Gencer Yalçın ile en iyi Türkçe rehberlik hizmetleri
– Seyahat sigortası
– BGD TURİZM güvencesi

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– ⁠Yemeklerde alınacak içkiler
– ⁠Sigorta Sürşarjları

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!