BGD İÇİN LAPLAND’da 5 MUHTEŞEM GÜN

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: FİNLANDİYA / LAPLAND
Gezi Türü: FİNLANDİYA- LAPLAND MACERASI
Süre: 4 Gece 5 Gün
Tarih: 22.01.2023 - 22.01.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

GLASS RESORT IGLO konaklaması yeterli. Dışarıda kar yağarken ve de inşallah (biz hep şanslıyız, şanslıyız oley)
KUZEY IŞIKLARI tepemizde dans ederken sıcacık jakuzide/havuzda olmak ya da ön cephesi tamamen cam olan ünitemizde sıcacık kalıp bu doyumsuzluğu seyretmek! Bu bile yeterli.
Ve, ve,ve
– Buz Kıran Gezisi
– Husky Safarisi
– Ren Geyiği Safarisi
– Kar Motorları ile Safari
– Ice Hotel gezisi
– Santa Clause Köyü Gezisi
– Kuzey Işıkları Panaromaları
– THY ile DİREKT ROVANİEMİ uçuşları ve daha neler neler.
HARİKA FİYATLANDIRMA, DÖRT DÖRTLÜK HEYECAN.

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 22 OCAK PAZAR İSTANBUL – ROVANİEMİ
Bu sabah Türk Hava Yolları saat 09.20 İstanbul-Rovaniemi direkt uçuşu ile Lapland’a gidişimiz, varış 12.40’. Ve hemen “Noel Baba’nın Köyü”ne”transferimiz. Burada Kuzey Kutup Çizgisini geçeceğiz. Noel Baba ile fotoğraf çektirebilir, sevdiklerimize kartpostal gönderebilir ve hediyelik eşyalar alabiliriz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Otelimiz nehir kenarında, harika bir lokasyonda bir SCANDIC HOTEL. 4 yıldızlı Pohjonovi Hotel Rovaniami. Akşam yemeğimiz otelde. Akşam saatinde hava koşulları kuzey ışıkları görmek için uygun ise aracımız ile gezintiye çıkacağız. Şansımız iyi giderse büyüleyici kuzey ışıklarını görebileceğiz.

2.GÜN: 23 OCAK PAZARTESİ ROVANİEMİ
Hem HUSKY KIZAĞI TURU HEM REN GEYİĞİ SÜRÜŞ TURU HEM DE KAR MOTORU SAFARİSİ Kahvaltımızın ardından özel aracımız ile yaklaşık 20 dakika yol alarak Husky çiftliğimize gideceğiz. Burada kuzeye özgü sevimli hayvanlar ile bir arada zaman geçirecek ve sonrasında Husky kızağına bineceğiz ve 5km’lik bir sürüş gerçekleştireceğiz. Kızak turunun ardından öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğle yemeğimizin ardından özel aracımız ile Ren Geyiği Çiftliği’ne hareket ediyoruz. Bölgeye özel bu aktivitede bir ren geyiği sürüş turu yapacağız ve sertifikalarımızı alacağız. Sonrasında kar motorları ile 2 saatlik safariye çıkıyoruz oley. Ormanlar, donmuş nehirler arasında keyifle yapacağımız safarinin ardından otelimize dönüyoruz.

3.GÜN: 24 OCAK SALI ROVANİEMİ KAR KALESİ-BUZKIRAN GEMİSİ
Kahvaltı sonrası Kemi’ye doğru yola çıkacağız. Her sene yeniden inşaa edilen Snow Castle’ı ziyaret edeceğiz. Kardan yapılan heykeller, kilise, restoran ve otel odalarını göreceğiz. Sonrasında öğle yemeğimizi alıp, limana doğru yola çıkacağız. Buz kıran gemisi ile Baltık Denizinde ilerleyeceğiz ve dilerseniz özel kıyafetler giyip buz tutmuş denize girebileceğiz. Harika manzaralar eşliğinde turumuzu bitirdikten sonra Rovaniemi’ye döneceğiz.

4. GÜN: 25 OCAK ÇARŞAMBA ROVANİEMİ MÜZE-IGLO OTELİMİZ
Kahvaltının ardından Artikum Müzesi’ni ziyaret edeceğiz ve bölge halkının yaşamı ile ilgili bilgiler alacağız. Sonrasında Iglo otelimize doğru yola çıkıyoruz. Ağaçların arasında cam cepheli ve jakuzili iglolarımıza yerleşiyoruz. Burada doğanın tadını çıkarmak için serbest zaman. Şansımız yaver giderse yatağımızda uzanırken veya jakuzimizde keyif yaparken kuzey ışıklarını görebiliriz. Akşam yemeğimiz iglomuzda.

5. GÜN: 26 OCAK PERŞEMBE ROVANİEMİ – İSTANBUL
Kahvaltının ardından Rovaniemi Havalimanına transfer, Türk Hava Yolları özel seferi ile 13:20’de İstanbul Havalimanı uçuşumuz. 18.25’te İstanbul’a varıyoruz ve turumuz son buluyor. **Tur programımızda hava durumu kaynaklı günlük yapılan aktiviteler değişiklik gösterebilir.*

FİYAT

İkikişilik Odada Kişibaşı : 2.750 Avro

FİYATLANDIRMAYA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
– Türk Hava Yolları ile İstanbul-Rovaniemi-İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri Havalimanı vergileri.
– Rovaniemi’de 3 gece 4* SCANDIC otelde oda kahvaltı konaklama
– Rovaniemi’de 1 gece Iglo otelde oda kahvaltı konaklama
– Özel araç ile programda belirtilen tüm geziler
– Tur boyunca termal kıyafet
– Programda belirtilen 2 öğle ve 2 akşam yemeği
– Buz kıran gezisi
– Husky Safarlsi
– Ren Geyiği Safarisi
– Kar Motorları ile safari
– Ice Hotel gezisi
– Santa Clause Köyü gezisi
– Seyahat Sağlık sigortası
– BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
– İki Öğle Yemeği ve İki Akşam Yemeği

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!