BGD için GELMİŞ GEÇMİŞ EN GÜZEL YILBAŞI GEZİSİ ve NEHİR GEMİSİ İLE ROMANTİK YOL KASABALARI KEYFİ

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ALMANYA
Gezi Türü: YURTDIŞI
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 26.12.2022 - 01.01.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

GEZİMİZİN HER BİR ANI, NEHİR GEMİMİZ, OTELLERİMİZ, HER ŞEY BİRER ŞAHİKA ARKADAŞLAR

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 26 ARALIK PAZARTESİ
İşte çok heyecan verici yılbaşı 🎄 gezimiz başlıyor. THY 09:05 Frankfurt uçuşumuz ve sabah 10:25 varışımız. Avrupa Birliği merkez bankası ile de öne çıkan, Almanya’nın finans merkezi, Main üzerindeki Mainhattan Frankfurt, yüzyıllardır bir fuarlar ve ticaret merkezi. Savaştan kurtarma küçülmüş eski şehir bölgesi ve Goethe’nin evi, Städel müzesi bizleri mutlu edecek. Bugün Almanya tatilde olacak, bizim hedefimiz müzeler. Ve saat 15:00 bizi bekleyen nehir gemimiz VIVA TIARA’ya check-in. (Benzersiz Viva Cruise avantajlarına bakınız). Gemimiz saat 16:00’da demir alacak oley. Almanya’nın sadece kendi coğrafyasında akıp Ren’e karışan en önemli nehri MAIN üzerinde Almanya Romantik Yol kasabalarına akacağız. İçki dahil olağanüstü yemeklerle akşam yemeği ve konaklama VIVA TIARA.

2. GÜN: 27 ARALIK SALI
Romantik Yol kasabası WERTHEİM için gezi zamanımız 10:00-16:00. Öğle yemeğimiz gemimizde. Wertheim aynen Heidelberg gibi terk edilmiş kale-şato görüntüsü ile çok güzel. Main ve Tauber nehirlerinin kesişme noktasında. Passau ve Koblenz gibi. Romantik dönemde Alman ressamları burada tablo üretmeye bayılırlardı. Tahta evleri ile merkezi çok güzel. Cam müzesi, camın sağlık bilimlerinde kullanımını anlatan bir merkez. Bizler için daha da özel. Görülmeli. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

3. GÜN: 28 ARALIK ÇARŞAMBA
Nehir gemisi gezimizin bu en yoğun, en büyülü gününde kahvaltı saat 07:30’da. Saat 08:15’de ROTHENBURG’a hareket. Main nehrine dökülen Tauber nehri üzerindeki bu en, en, en güzel kasaba, tüm romantik yol yolcularını kendine hayran bırakıyor. Dünyanın en meşhur yılbaşı ürünleri mağazası KÄTHE WOHLFAHRT’ın evi, yurdu, başkenti, Almanya 🇩🇪 romantik yol gezilerinin tartışmasız mücevheri ROTHENBURG yılbaşında daha da daha da süslü olacaktır, inanılmaz. Ve öğleden sonra, ya sandviç ya da gemimizde öğle yemeğimiz sonrasında, Bavyera’nın yine en güzel romantik yol şehirlerinden Würtzburg gezimiz. Prens-piskoposların muhteşem sarayı Residenz, Münih ile, heykellerle süslü eski köprüsü Prag ile yarışır. Saat 18:30 gemimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

4. GÜN: 29 ARALIK PERŞEMBE
Bu keyifli sabahta Würzburg ve Rothenburg gezilerimizin yorgunluğunu atmak için geç kalkıyoruz. Rahat kahvaltı ve dinlenme, öğle yemeği. Nehir gemimiz bugün Main Nehri’nin incisi MİLTENBERG’de. Öğleden sonra 13:30-18:30 saatleri arasında beş saat bu muhteşem kasabada olacağız. Miltenberg yüzyıllardır Frankfurt yolunda çok önemli bir durak olmuştur. Almanya’nın soylulara hizmet veren en eski oteli ve restoranı burada, 1411’de ilk kez kayıtlara girmiş Gasthaus zum Riesen: Dev. Bu devin otelinde iki Kutsal Roma Cermen İmparatoru, Frederik Barborosa ve IV. Şarl ve Elvis Presley’den, Otuz Yıl Savaşları’nın karşı liderleri Adolf Gustav ve Johann Tserclaes’e sayısız soylu ve ünlü kişi konaklamış. Bu efsanevi Alman kasabası, üç şeyle daha övünmekten gurur duyar. Milyonlarca dolar değerindeki sel önleme sistemleri, geleneksel yöntemlerle üretim yapan Faust bira fabrikası ve Miltenberg Kalesi. Özellikle kale, çünkü bu kale İngiltere Kraliçesi Victoria’nın annesi Leiningen Prensesi Victoria’ya ilk eşinden yadigar ve yeni evli çif burada yaşadıkları için Kraliçe Victoria’nın annesi büyük ihtimalle bu kalede hamile kaldı. Çift, kızlarının İngiltere’de doğması için çabucak Londra’ya döndüler. Masallardan daha güzel olan masal kasabamızın gerçek hikayeleri. Yeni yıl sevinçlerimizden Miltenberg, sen gerçekten büyülüsün. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

5. GÜN: 30 ARALIK CUMA
Tekrar Frankfurt’a yanaşan gemimizden saat 09:30’da ayrılıyoruz ve hemen otobüsümüz ile STRASBOURG’a, Fransa’ya gidiyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat. Fransa’nın en sıra dışı şehirlerinden biri olan Strasbourg, Ren kıyısındaki masalsı şehir ve kasabaların en önemlisidir. Almanya’nın tam karşısında. İki kültürü kucaklar ve Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapar. Öğle yemeği molamızın ardından rehber eşliğinde bu unutulmaz şehri gezeceğiz. Ardından iki farklı sürpriz, unutulmaz bir akşam yemeği ve sürpriz konaklama mekanımız. Yine unutulmaz bir güne imza atacağız oley.

6. GÜN: YILBAŞI
Bu en güzel günümüz COLMAR’da geçecek oley. Strazburg-Colmar 1 saat mesafede. Colmar ismi Latin kökenli, Alman ya da Fransız kökenli değil. Romalıları bile mest eden bu kasaba her zaman çok romantik. Gez, gez, bak, bak doyamazsın. Yılbaşı 🎄 süslemeleri ile bir sanat eserine dönüşecek bu rüya kasabanın her bir sokağının yılbaşı şıklığı bizim. Müthiş akşam yemeğimiz, havai fişekler, kaldırılan kadehler, şen kahkahalar, yeni yıl dilekleri, Colmar’da konaklamak! Bir rüya.

7. GÜN: YILIN İLK GÜNÜ
Yılın ilk gününe Colmar’da uyanmak. İşte bu. Geç kahvaltı. Tekrar Colmar büyüsü. Ardından İsviçre Basel havalimanına transfer, THY 18:05 uçuşu, 23:05 İstanbul’a varışımız.

FİYAT

BGD YILBAŞI 🎄 COLMAR ve öncesi NEHİR GEMİSİ GEZİMİZİN FİYATLANDIRMASI
GEMİDE ORTA KAT FRENCH BALKON KAMARADA İKİ KİŞİ KİŞİBAŞI + 2 GECE OTELDE DOUBLE ODADA KİŞİBAŞI : 1950 AVRO
Üst kat / suit / single fiyatlarını lütfen sorunuz.

FİYATLANDIRMAYA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
-Türk Havayolları ile İstanbul
– Frankfurt gidiş Basel-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
-VİVA CRUİSE avantajları (detaylara bakınız) ile 4 gece tam pansiyon Almanya Main nehri romantik kasabalar nehir gemisi keyfi
-Frankfurt, Strazburg, Colmar, Würtzburg, Wertheim, Rothenburg, Miltenberg gezileri
-Tüm akşam yemekleri, gemide 4 gün boyunca alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
-Nehir gemisi zorunlu bahşişleri
-Gemi liman vergileri
-Covid-19 dahil Seyahat & Sağlık Sigortası
-Strazburg’da 1 gece bir şatoda oda kahvaltı bazında konaklama
-Yılbaşı 🎄 Colmar’da Mercure otelde konaklama
-Yılbaşı 🎄 gecesi Colmar’da yılbaşı yemeğimiz
-Frankfurt-Strazburg arası transfer
✓ Havalimanı transferi
✓ Gemide canlı müzik ve aktiviteler
✓ Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
✓ Hoşgeldiniz Kokteyli
✓ Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
✓ Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
✓ Turist şehir vergileri
✓ TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası ve BGD TURİZM güvencesi.

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:
– 3 Öğle zamanı atıştırma
– Karada son 2 gece alkollü ve alkolsüz tüm içecekler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!