NOEL PAZARLARI GEZİSİ – ALSACE STRAZBURG-COLMAR ve NEHİR GEMİSİ İLE ROMANTİK YOL KASABALARI KEYFİ

GEZİMİZ DOLMUŞTUR, GÖSTERMİŞ OLDUĞUNUZ İLGİ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: ALMANYA-FRANSA
Gezi Türü: TARİH, KÜLTÜR VE GASTRONOMİ
Süre: 6 Gece 7 Gün
Tarih: 10.12.2023 - 16.12.2023
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

ALMANYA ROMANTİK YOL KASABALARI: WERTHEİM/WÜRTZBURG/ROTHENBURG ob der Tauber/MILTENBERG + FRANKFURT
+ FRANSA ALSACE BÖLGESİ ÜÇ MÜCEVHERİ: STRAZBURG/COLMAR/MALHOUSE
GEZİMİZİN HER BİR ANI, NEHİR GEMİMİZ, OTELLERİMİZ, HER ŞEY BİRER ŞAHİKA ARKADAŞLAR

GEZİ PROGRAMI

I. GÜN: 10 ARALIK PAZAR
FRANKFURT
İşte çok heyecan verici noel pazarları gezimiz başlıyor. THY 09:20 Frankfurt uçuşumuz ve sabah 10:40 varışımız.
Avrupa Birliği merkez bankası ile de öne çıkan, Almanya’nın finans merkezi, Main üzerindeki Mainhattan Frankfurt, yüzyıllardır bir fuarlar ve ticaret merkezi. Savaştan kurtarma küçülmüş eski şehir bölgesi bizleri mest edecek.
Ve saat 15:00 bizi bekleyen nehir gemimiz VIVA TIARA’ya check-in.
(Benzersiz Viva Cruise avantajlarına bakınız). Gemimiz saat 16:00’da demir alacak oley. Almanya’nın sadece kendi coğrafyasında akıp Ren’e karışan en önemli nehri MAIN üzerinde Almanya Romantik Yol kasabalarına akacağız. İçki dahil olağanüstü yemeklerle akşam yemeği ve konaklama VIVA TIARA.

II. GÜN: 11 ARALIK PAZARTESİ
WERTHEİM
Romantik Yol kasabası WERTHEİM için gezi zamanımız 10:00-16:00. Öğle yemeğimiz gemimizde. Wertheim aynen Heidelberg gibi terk edilmiş kale-şato görüntüsü ile çok güzel. Main ve Tauber nehirlerinin kesişme noktasında. Passau ve Koblenz gibi. Romantik dönemde Alman ressamları burada tablo üretmeye bayılırlardı. Tahta evleri ile merkezi çok güzel. Cam müzesi, camın sağlık bilimlerinde kullanımını anlatan bir merkez. Bizler için daha da özel. Görülmeli.
Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

III. GÜN: 12 ARALIK SALI:
ROTHENBURG ve WÜRTZBURG
Nehir gemisi gezimizin bu en yoğun, en büyülü gününde kahvaltı saat 07:30’da. Saat 08:15’de ROTHENBURG’a hareket. Main nehrine dökülen Tauber nehri üzerindeki bu en, en, en güzel kasaba, tüm Romantik Yol yolcularını kendine hayran bırakıyor.
Dünyanın en meşhur yılbaşı ürünleri mağazası KÄTHE WOHLFAHRT’ın evi, yurdu, başkenti, Almanya Romantik Yol gezilerinin tartışmasız mücevheri. ROTHENBURG Noel’de daha da daha da süslü olacaktır, inanılmaz.
Ve öğleden sonra Bavyera’nın yine en güzel Romantik Yol şehirlerinden Würtzburg gezimiz. Prens-piskoposların muhteşem sarayı Residenz, Münih ile, heykellerle süslü eski köprüsü Prag ile yarışır.
Saat 18:30 gemimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

IV. GÜN: 13 ARALIK ÇARŞAMBA
MILTENBERG
Bu keyifli sabahta Würzburg ve Rothenburg gezilerimizin yorgunluğunu atmak için geç kalkıyoruz. Rahat kahvaltı ve dinlenme, öğle yemeği. Nehir gemimiz bugün Main Nehri’nin incisi MİLTENBERG’de. Öğleden sonra 13:30-18:30 saatleri arasında beş saat bu muhteşem kasabada olacağız. Miltenberg yüzyıllardır Frankfurt yolunda çok önemli bir durak olmuştur. Almanya’nın soylulara hizmet veren en eski oteli ve restoranı burada, 1411’de ilk kez kayıtlara girmiş Gasthaus zum Riesen: Dev. Bu devin otelinde iki Kutsal Roma Cermen İmparatoru, Frederik Barborosa ve IV. Şarl ve Elvis Presley’den, Otuz Yıl Savaşları’nın karşı liderleri Adolf Gustav ve Johann Tserclaes’e sayısız soylu ve ünlü kişi konaklamış. Bu efsanevi Alman kasabası, dört şeyle daha övünmekten gurur duyar: milyonlarca dolar değerindeki sel önleme sistemleri, geleneksel yöntemlerle üretim yapan Faust bira fabrikası, dünyanın en küçük, en sempatik tiyatrosu ve Miltenberg Kalesi. Özellikle kale, çünkü bu kale İngiltere Kraliçesi Victoria’nın annesi Leiningen Prensesi Victoria’ya ilk eşinden yadigar ve yeni evli çif burada yaşadıkları için Kraliçe Victoria’nın annesi büyük ihtimalle bu kalede hamile kaldı. Çift, kızlarının İngiltere’de doğması için çabucak Londra’ya döndüler. Masallardan daha güzel olan masal kasabamızın gerçek hikayeleri. Noel sevinçlerimizden Miltenberg, sen gerçekten büyülüsün. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

V. GÜN: 14 ARALIK PERŞEMBE
STRAZBURG
Tekrar Frankfurt’a yanaşan gemimizden saat 09:30’da ayrılıyoruz ve hemen otobüsümüz ile STRASBOURG’a, Fransa’ya gidiyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat. Fransa’nın en sıra dışı şehirlerinden biri olan Strasbourg, Ren kıyısındaki masalsı şehir ve kasabaların en önemlisidir. Almanya’nın tam karşısında. İki kültürü kucaklar ve Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapar. Öğle yemeği molamızın ardından rehber eşliğinde bu unutulmaz şehri gezeceğiz. Ardından iki farklı sürpriz, unutulmaz bir akşam yemeği ve sürpriz konaklama mekanımız şatomuz. (chateau Pourtales detaylarına bakınız).Yine unutulmaz bir güne imza atacağız oley.

VI. GÜN: 15 ARALIK CUMA
COLMAR
Bu en güzel günde tüm gün COLMAR gezisi bizim. Strazburg-Colmar 1 saat mesafede. Colmar ismi Latin kökenli, Alman ya da Fransız kökenli değil. Romalıları bile mest eden bu kasaba her zaman çok romantik. Gez, gez, bak, bak doyamazsın. Noel süslemeleri ile bir sanat eserine dönüşecek bu rüya kasabanın her bir sokağı çok güzel. Ve Colmar’da da bir şatoda kalacağız işte bu inanılmaz. Chateau Isenbourg. Büyülü bir ortamda akşam yemeğimiz de şatoda oley.

VI. GÜN: 16 ARALIK CUMARTESİ
MULHOUSE
Muhteşem şatomuzda harika bir kahvaltı keyfi yaşadıktan sonra Fransa’nın en güzel köşelerinden Alsace bölgesinin iki numaralı şehri Mulhouse’a geçeceğiz. Mulhouse katedrali, Ren bölgesi Rönenans mimarili kırmızı renkteki Belediye Binası, Reunion pasajı, Güzel Sanatlar Müzesi gibi değerleri ile göz dolduruyor. Dünyada en fazla Bugatti marka otomobili içeren otomobil müzesi, demiryolu müzesi, tekstil müzesi gibi müzelerle de tüm Fransa ve Avrupa çapında ünlü. Şehir merkezi, öğle molası ve seçeceğimiz müzelerin ziyaret edilmesinin ardındanİsviçre Zürih havalimanına transfer, transfer süremiz 1.5 saat. THY 18:50uçuşu, 23:50 İstanbul’a varışımız.Bir rüyanın sonu.

FİYAT

GEMİDE ORTA KAT FRENCH BALKON KAMARADA ve 2 GECE OTELDE
DOUBLE ODADA KİŞİBAŞI 1950 Avro
Gemi üst kat/suit/single fiyatlarını sorunuz.

FİYATLANDIRMAYA DÂHİL OLAN HİZMETLER
Türk Havayolları ile İstanbul – Frankfurt gidiş Zürih-İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri
VİVA CRUİSE avantajları (detaylara bakınız) ile 4 gece tam pansiyon Almanya Main nehri romantik kasabalar nehir gemisi keyfi
Frankfurt, Strazburg, Colmar, Mulhouse, Würtzburg, Wertheim, Rothenburg, Miltenberg gezileri
Tüm akşam yemekleri, gemide 4 gün boyunca alkollü ve alkolsüz tüm içecekler
Nehir gemisi bahşişleri
Gemi liman vergileri
Seyahat & Sağlık Sigortası
Strazburg’da 1 gece Chateau Portales’de oda kahvaltı konaklama
Colmar Chateau Isenbourg’da akşam yemeği ve kahvaltı dahil konaklama
Frankfurt-Strazburg-Colmar-Malhause-Zürih arası transfer
✓ Havalimanı transferi
✓ Gemide canlı müzik ve aktiviteler
✓ Gemide tüm gün kahve & çay istasyonu ve beş çayı ikramları
✓ Hoşgeldiniz Kokteyli
✓ Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
✓ Profesyonel rehberlik ve asistanlık hizmetleri
✓ Turist şehir vergileri
✓ TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası
BGDTURİZM güvencesi

FİYATLANDIRMAYA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– 3 öğle zamanı atıştırma
– Karada son 2 gece akşam yemeklerinde içecekler

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!