BGD için BİR KIŞ MASALI

GEZİ BİLGİSİ VE PROGRAM

Destinasyon: KARS
Gezi Türü: KÜLTÜR VE GASTRONOMİ GEZİSİ
Süre: 2 Gece 3 Gün
Tarih: 17.02.2023 - 19.02.2023
Bu gezi GAGİK TOUR tarafından düzenlenmektedir. GAGİK TOUR; Birlikte Gezen Dostlar Seyahat Acentası'nın hizmet aldığı partner acentasıdır .
GEZİMİZİN ŞAHİKALARI

ÇILDIR GÖLÜ: Bu müthiş gölde kah balık tuttuk kah kızağa bindik, buzlara uzandık, halay çektik, BMW’lerin buzda sürüş pistlerini izledik, çok lezzetli göl balığı yedik. Ve her seferinde cennette olduğumuzu hissettik.
ANİ HARABELERİ: Engin’imizin anlatımları ile Zerdüştlerden ilk hristiyanlara, Anadolumuzun ilk camilerine, kervanlara, altın çağlara, yıkımlara, yin ve yang, şans ve kadere uzandık. Her zaman müthiş keyif aldık.
KARS PEYNİR MÜZESİ: Kars’ın yeni gözdesi. Destekleyen Belçikalı şef dün Mişlen ile yıldızlandı. Gururluyuz, çok ama çok.
SARIKAMIŞ: Bir kış masalı, tüm coğrafyamızda tek Alpin kayak şansı, çok ama çok güzel.
Anadolumuzda bir Rus masalı, 19 yy Rus eserleri. Alman-Rus Baltık mimarisi.
SERHAT ŞEHRİ KARS: Benim Annemin amcası dahil binlerce Osmanlı askeri burada dondu, tabyaları korudu, Kars’ı savunup Ruslara vermeyen Macar asıllı paşalarımız burada tarih yazdı, ve Kars ATAMIZI bağrına bastı, Atamızı asla unutmayan Kars sen ne yücesin.
KARS GASTRONOMİSİ: Malakanlardan miras peynirler, ortaçağdan beridir Kars’a kanat geren kazlar, yerel otlar, lezzetli balıklar. Kars’da yemek yemek muhteşem.
KAFKAS DANSLARI: En güzel en güzel performans bizde. Böylesi bir zirve belki Dağıstan’da vardır ama Gürcistan ve Ermenistan dans performanslarının çok üzerinde. Büyüleyici.
KARS, KARS, KARS.
Unutulmaz, doyumsuz, hep özlenir.

GEZİ PROGRAMI

1. GÜN: 17 ŞUBAT CUMA
Havalimanında rehberimiz ve aracımızla buluşacağız. Turumuza öğle yemeği ile başlayacağız (Yöresel Kars Mutfağı). Yemek sonrası Kristal karların pırıltısında Sarıkamış’a seyahat edeceğiz. Sarıkamış turumuzda; Telesiyej ile Sarı Çam Ormanlarının ve Kristal Kar keyfini yaşayacağız. Rusların inşa ettiği Sarıkamış’taki eski Rus Evlerini göreceğiz. Sarıkamış Şehitliğini ziyaret edeceğiz. Şehitlik ziyareti sonrası Osmanlı devletinin Kars’ı yönettiği dönemde inşa ettiği Beylerbeyi Sarayı Otelinde konaklama… Akşam Yemeği Labris Restaurant.

2. GÜN: 18 ŞUBAT CUMARTESİ
Sabah kahvaltı sonrası Bin Bir Kilise Şehri ünvanına sahip Dünya Kültür Mirası Listesine dâhil olan Doğu Anadolu Bölgesinin en büyük Antik Kenti ANİ Ören yerini gezeceğiz. Yaklaşık 3 saat sürecek olan turumuzda; Ani Surları, Araks Kilisesi, Kirkor Kilisesi, Menucehr Camii, Arpaçay, Tarihi Taş Köprü, Ermenistan sınırının sıfır noktasında olan Katedral, Nakışlı Kilise ve Kaya Yerleşimlerini gezeceğiz. Ardından ÇILDIR GÖLÜ keyfi. Öğle yemeği Çıldır Gölü Kıyısında (Çıldır Gölü Balığı olan Sarı Sazan). Kışın tamamen buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde; manzaranın tadını çıkarabilir, Gölde yürüyüş ve Kızak Keyfi yapabileceğiz. Akşam yemeği Kafkas Dansları Eşliğinde Kaz Evinde Kaz Mönü. Konaklama Beylerbeyi Sarayı Otelinde…

3. GÜN: 19 ŞUBAT PAZAR
Sabah kahvaltı sonrası, Keyifli bir yürüyüş ile Kars Kalesi, Osmanlı Taş Köprüleri ve Hamamlarını, şehirdeki Ermeni Kiliselerinden biri olan 12 Havariler Kilisesini (Kümbet Camii), Maneviyatını hissedeceğiniz Eb’ul Hasan Harakani Türbesini gezeceğiz. Daha sonra 93 Harbinden sonra Kars’ta 40 yıl boyunca kalan Rusların inşa ettiği Taş Evler’i ve Kars’taki Peynir Müzesini gezeceğiz. Müzeyi gezdikten sonra Öğle yemeği alacağız. Yemek sonrası Kafkas Cephesi Harp Müzesi ve Kars Arkeoloji Müzelerini gezeceğiz. Kars sokaklarında gezip Çay+Kahve molası vereceğiz, Alışveriş için serbest zaman, havalimanı transferi.

FİYAT

KARLAR ALTINDA KARS GEZİMİZ İÇİN FİYATLANDIRMA:
BİR BGD TUR GÜZELLİĞİ

İki kişilik Odada Kişibaşı : 5.450.- TL
Tek kişilik Oda Farkı: 900.- TL

o 2 Gece Osmanlı Beylerbeyi Sarayı’nda konaklama, tüm kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri, tüm transferler, Profesyonel Rehberlik Hizmeti, Kafkas Gösterisi, Seyahat sigortası, Araç İçi İkramlar ve Gagik Tour refakati, BGD TURİZM güvencesi.

GEZİ ÜCRETİNE DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER
Sadece Uçak Biletleri, Müzekart.

PLANLANAN VE GERÇEKLEŞMEKTE OLAN GEZİLERİMİZİ TAKİP ETMEK İÇİN LÜTFEN WHATSUP NUMARALARINDAN BİZE YAZINIZ!